Antwort Jak udělat Ovarovou polévku? Weitere Antworten – Jak se dělá ovarová polévka
Suroviny: 0,5l vývaru z ovaru, 20g kořenové zeleniny Reny, 1 cibule, 2 brambory, česnek, himalajská sůl, mletý pepř 100%, majoránka. Do vývaru z ovaru přidáme 200g kořenovou zeleninu, jemně nakrájenou cibuli, brambory a povaříme.Pokud nám zbylo z ovaru i maso a nejenom vývar, můžeme ho do polévky také nakrájet. Pokud máme rádi ve vývaru nějakou zavářku, do vroucí polévky vmícháme rozšlehané vejce a necháme ho srazit. Na talíři horkou polévku dozdobíme pažitkou nebo petrželkou a podáváme.Do polévky vložíme obrané nakrájené maso, dochutíme česnekem, majoránkou, solí a pepřem. Chvíli povaříme a podáváme.
Jak udělat Kroupovou polévku : Vlijte litr horké vody a vývar, vsypte mrkev, vodnici, brambory a kroupy. Přiveďte k varu, a je-li třeba, seberte pěnu. Zmírněte oheň, přiklopte a za občasného míchání vařte, až kroupy a zelenina změknou, asi 20–25 minut.
Co se dává do ovaru
Na ovar pro 6 osob potřebujete 1 500 g vepřového masa (viz výše), 3 velké cibule, 5 stroužků česneku, sůl (40 g), celý pepř (10), nové koření (3), bobkový list (2). Do vroucí vody dejte cibuli, česnek, sůl, koření a čisté na větší kusy upravené maso. Na dotčené množství potřebujete asi 3 litry vody a nádobu na 6 litrů.
Čím se zahušťuje polévka : Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.
Chceme-li zesílit vývar, přidáme maso nasekané na drobné kousky. Při scezování vývaru používáme husté sítko. Pokud chceme mít zcela čistý bujón, použijeme pro cezení husté plátýnko a ještě předtím posbíráme naběračkou vyvařený tuk. Tuk z vývaru nejlépe stáhneme po zchlazení.
Podobné recepty
- Ovarové koleno. Hlavní chody. 1,0(3x) 120min.
- Prdelanka – ovarová polévka. Polévky. 3,7(6x) 60min.
- Silvestrovský ovar s vejmrdou – křen s jablky. Hlavní chody. 4,6(11x) 120min.
- Ovarová polévka s kroupami. Polévky. 3,9(15x) 30min.
- Chutná vejmrda. Omáčky. 4,7(366x) 15min.
- Čočka k ovaru. Přílohy. 4,0(8x) 45min.
Co se dává do Zabijackove polévky
Doměkka uvařené kroupy několikrát propláchneme a necháme okapat. Do polévky přidáme okapané kroupy, na kostičky nakrájenou a rozpuštěnou slaninu, na drobno nakrájenou a osmaženou cibulku, třený česnek, drcenou majoránku. Podle chuti osolíme. Prohřejeme, ozdobíme čerstvou majoránkou a podáváme s čerstvým pečivem.Recept na kroupovou polévku
Přidejte 100 g krájeného uzeného masa a 100 g suchých ječných krup. Zalijte litrem vývaru a vařte cca 1 hodinu. Poté přidejte na kostky nakrájenou bramboru, provařte do jejího změknutí, dosolte a dopepřete.Uzená polévka je známá pro svou výraznou chuť a vydatnost. Dřív se připravovala s praženou krupicí, dnes se do ní jako zavářka dávají nejčastěji kroupy.
Jakmile cibule trochu povolí, přidejte na plátky nakrájený česnek (5 stroužků). Zbytek česneku prolisujte a přidejte v poslední minutce vaření, aby si zachoval co nejvíc vitamínů a výrazné chuti. Ochucujte podle potřeby majoránkou, petrželí nebo libečkem, pepřem a solí.
Jaké maso je nejlepší na ovar : Ovar může být tučnější nebo libovější podle použitých částí vepřového masa. Na libovější připravíme jazyk, plec nebo krkovici, tučnější je hlava, lalok nebo bok. Na zabijačkách se jako ovar podávají části vařených mas na tlačenky nebo jaternice.
Jak dlouho se vaří ovar : Postup: Připravit si vynikající ovar je opravdu jednoduché. Stačí jen maso vložit do hrnce, zalít jej vodou tak, aby bylo ponořené, poté přidat koření a vařit pod pokličkou asi 2 či 2,5 hodiny. Tip: V papiňáku to trvá jen zhruba hodinu.
Jakou moukou se zahušťuje omáčka
Pšeničná mouka je dokonalým rychlým řešením pro všechny druhy omáček, světlé i tmavé. Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila.
Čím zahustit polévku bez mouky
rozmačkáním části brambor v polévce: Použijeme šťouchadlo na brambory, část brambor ponecháme v celku. strouhanou nebo rozmixovanou zeleninou: Uplatní se hlavně u zeleninových nebo luštěninových polévek. osmahnutou cibulkou: Do polévky ji propasírujeme přes sítko nebo ji rozmixujeme.Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků
Jakmile máte základní vývar uvařený, sesbírali jste pěnu a nechali ho zchladnout asi na 60–70 °C, přidejte do něj lehce rozmíchané vaječné bílky. Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily.
Co dělat aby vývar nebyl Kalný : Vývar vařím pomalu, pozvolna, několik hodin, dávám cibuli se slupkou, kousek rajčete (babská rada, že zabrání zakalení), odebírám ten šum a neměla by se tam nalít studená voda z kohoutku, musí se převařit, aby se nezakalil, cedím přes sítko.