Antwort Jak udělat polevku z Polevkove smesi? Weitere Antworten – Jak udělat polévku z Mrazene zeleniny
Postup přípravy
Do hrnce dáme vařit asi 1-1,2 litru vývaru nebo vody. Pokud použijeme vodu, přidáme kostku zeleninového bujónu a necháme ho úplně rozpustit. Poté přidáme 1 šálek mražené zeleniny a necháme vařit do změknutí. Polévku není třeba dochucovat, ale kdo má rád slanější, může dosolit.Kořenovou zeleninu rozstrouháme na hrubém struhadle, vložíme do hrnce s horkou vodou spolu s kostkou masoxu, osolíme, opepříme, a uvaříme do měkka. Do hotové polévky přidáme sekanou pažitku nebo petrželku.Složení: karotka, cibule, CELER, sůl (4,5%), česnek, zázvor, libeček, kurkuma, nové koření, cukr, bobkový list, pepř. Směs sušené zeleniny a koření je skvělá nejen do polévek, ale i do omáček, zeleninových a těstovinových salátů nebo pomazánek.
Jak udělat vývar na polévku : Do hrnce dejte připravené maso, kosti a zeleninu, přidejte koření a zalijte studenou vodou. Přiveďte pozvolna k varu, pak stáhněte plotýnku na minimum. Hovězí vývar si žádá zhruba pět hodin táhnutí, kuřecímu stačí asi 1,5 hodiny a zeleninový bude hotový do 40 minut.
Jak pripravit zeleninu do polévky
Zeleninu postrouháme, natě nakrájíme. V nádobě rozehřejeme máslo a přidáme všechnu zeleninu a sůl. Dusíme přibližně 20-30 minut. Ještě horké plníme do malých, přesnídávkových skleniček a ještě sterilujeme 20 minut na 85 °C.
Jak zavařit zeleninovou polévku : Polévky zavařujeme stejně jako hotová jídla, ale nezahušťujeme je. Případné zahuštění můžeme provést až při jejich ohřátí před konzumací. Vývar necháme zavařovat v 95°Celsia teplé vodě 30 minut, zeleninovou polévku hodinu a husté polévky 75 minut. Sklenice necháme po ukončení zavařování vychladit obvyklým způsobem.
Na vývar je nejlepší směs divokého koření, tedy bobkového listu, nového koření a celého pepře. Pro zvýraznění chuti ho můžete nasucho orestovat na pánvi a poté přidat do vývaru. Ale nepřehánějte to s ním. Na jeden litr vody bohatě stačí jeden bobkový list, dvě kuličky nového koření a 4 kuličky pepře.
1 kostku (11 g) rozpusťte v 0,75 l vroucí vody a krátce povařte.
Co dát do polévky aby nebyla kalná
"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.Do vývaru může přijít také rozmačkaný česnek, červená paprika, pepř, nové koření, bobkový list, libeček, zelená petrželka, tymián, řapíkatý celer nebo pórek, záleží na vašich chutích a na co jste jak zvyklí. Zeleninu po scezení zpravidla vyhodíme, maso naopak nakrájíme a přidáme do hotové polévky před servírováním.Mrkev, cibuli, petržel a celer nastrouháme na struhadle. Všechnu zeleninu a koření dáme do hrnce a zalijeme 3 litry vody, kterou přivedeme co nejrychleji k varu. Poté var ztlumíme a jen mírně probubláváme 20 minut. Na konci vývar přecedíme přes síto, zchladíme a uchováme pro další použití.
Základem polévky je samozřejmě kořenová zelenina, díky které získáme dokonalé spojení chutí a vůní, a podle množství také sílu polévky. Nejraději mám kombinaci – mrkev, petržel, řapíkatý celer, cibule nebo pórek.
Jaké koření můžeme dát do zeleninové polévky : Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Jak zavařit polévku : Polévky zavařujeme stejně jako hotová jídla, ale nezahušťujeme je. Případné zahuštění můžeme provést až při jejich ohřátí před konzumací. Vývar necháme zavařovat v 95°Celsia teplé vodě 30 minut, zeleninovou polévku hodinu a husté polévky 75 minut. Sklenice necháme po ukončení zavařování vychladit obvyklým způsobem.
Čím se zahušťuje polévka
Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.
Jakmile cibule trochu povolí, přidejte na plátky nakrájený česnek (5 stroužků). Zbytek česneku prolisujte a přidejte v poslední minutce vaření, aby si zachoval co nejvíc vitamínů a výrazné chuti.Návod na přípravu: přidejte jednu kostku hovězího bujónu do 500 ml vroucí vody a vařte po dobu 3 minut. Kostka hovězího bujónu může zlepšit chuť i jiných jídel (rýže, těstovin, zeleniny, masových pokrmů apod). Další informace: skladujte v suchu při pokojové teplotě.
Kolik Kostek bujónu do polévky : Výrobci obvykle doporučují rozpustit jednu kostku v půl litru vroucí vody a pak jí dochutit polévku. Přesné množství vám nikdo neřekne.