Antwort Jak udělat syrovátku? Weitere Antworten – Jak se vyrábí syrovátka

Jak udělat syrovátku?
Syrovátka vzniká při srážení mléka a tedy jako vedlejší produkt při výrobě tvarohu a sýru. Jedná se o žlutozelenou tekutinu, která se však k domácímu použití prodává především v sušené podobě – ve formě bílého prášku. Pokud tento prášek rozmícháte v teplé vodě, získáte nápoj podobný mléku.Syrovátka za studena: Použij mixér (i tyčový), nebo šejkr se stejným množstvím vody (200 ml) jako na horký nápoj. Oba nápoje si můžeš dochutit šťávami, kvalitní hořkou čokoládou, rozmixovaným ovocem, oříšky, semínky a připravit si tím výživný a lahodný koktejl.Kyselé tóny syrovátky svědčí polévkám – skvěle oživí krkonošské kyselo, koprovku nebo kulajdu a různé zeleninové krémy. Kromě dochucení může syrovátka doplnit vývar nebo vodu, a to nejen v polévkách, ale také v receptech na dušené pokrmy, tzv. stew.

Jak se píše syrovátka : Jedná se o příbuzné slovo k vyjmenovanému slovu sýr, proto v něm píšeme tvrdé Y. Syrovátka je totiž tekutina, která vzniká při výrobě různých mléčných výrobků (tedy i sýra).

Kolik syrovátky denně

Již pouhé dvě skleničky denně zásobí organismus potřebnými vitamíny a minerály. Syrovátku můžeme použít kromě pití také jako pleťovou masku nebo do koupele.

Kolik vypít syrovátky : Na jeden hrníček cca 1/4 litru použijeme 3-4 polévkové lžíce sušeného prášku, který rozmícháme nejprve s trochou vody (stačí rozmíchat lžičkou) a pak dolejeme zbytek vody. Při použití přirozeně sladké syrovátky již nemusíme přislazovat a získáme tak lahodný a osvěžující nápoj bez cukrů a bez sladidel.

Dá se konzumovat kdykoliv. Dá se použít jako samostatný nápoj, může se přidat do kávy nebo čaje, (je sladká), může se přidávat do těsta třeného, šlehaného, kynutého, slaného či sladkého, do palačinek, do smetanových omáček nebo bílých polévek, (syrovátka se nesráží).

Po otevření by se měla spotřebovat do několika dní.

Na co je zdravá syrovátka

Syrovátka je nízkokalorická, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, působí detoxikačně a podporuje činnost ledvin, příznivě upravuje metabolismus, kladně ovlivňuje činnost střev a obnovuje střevní flóru, omezuje záněty žaludku a střev, má vliv na snížení hladiny cholesterolu v krvi.Tato tekutina takřka neobsahuje tuky a soli, na druhé straně však obsahuje množství kvalitních bílkovin, ve vodě rozpustné vitamíny: B1, B2, B12, B6, E, C, dále minerály: hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík, zinek, niacin, biotin, kyselinu listovou a panthotelovou.Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. Jedná se o žlutozelenou tekutinu, jejíž barva je daná mléčným vitamínem lactoflavinem.

Můžeme jej také dochutit šťávami či rozmixovaným ovocem a připravit tak výživný a lahodný nápoj nejen pro sebe, ale i pro celou rodinu. Aby byl efekt opravdu dokonalý, doporučuje se syrovátku užívat ve třech pravidelných denních dávkách. Při redukční dietě lze syrovátkovým nápojem nahradit jedno z hlavních jídel.

Kdy užívat syrovátku : Dá se konzumovat kdykoliv. Dá se použít jako samostatný nápoj, může se přidat do kávy nebo čaje, (je sladká), může se přidávat do těsta třeného, šlehaného, kynutého, slaného či sladkého, do palačinek, do smetanových omáček nebo bílých polévek, (syrovátka se nesráží).