Antwort Jak udělat vodní lázeň na čokoládu? Weitere Antworten – Jak se dělá vodní lázeň na čokoládu
Nad hrnec s horkou vodou položíme misku (nerez nebo skleněnou) a do ní vložíme nalámanou čokoládu. Během pozvolného rozpouštění čokoládu mícháme, aby se rozehřála rovnoměrně. Voda ve spodním hrnci nesmí být příliš horká, aby se nám čokoláda nezačala odspodu připalovat. Mléčná čokoláda je k připalování náchylnější.Vaření ve vodní lázninení vůbec nic složitého. Používají se na něj buď speciální hrnce na vaření ve vodní lázni s dvojítým dnem, nebo se celkem jednoduše může do většího hrnce s vodou vložit menší hrnec s ohřívanou potravinou. Jídlo se vaří mírným a rovnoměrným teplem, nedochází k jeho přehřátí ani k připálení.Čokoládové kousky dáme do misky, opatrně zahříváme a neustále čokoládu promícháváme. Mísu zabezpečte proti klouzání po stole, nebo si přiberte pomocníka, který bude foukat a vy můžete míchat čokoládu. Rozpouštění horkým vzduchem je trochu pomalejší, ale zaručí správné a rovnoměrné rozehřátí všech kousků čokolády.
Čím ředit čokoládu na vaření : Čokoláda je schopna přijímat vodu, a proto ji můžete naředit máslem, tukovou polevu ale máslem naředit nemůžete, protože by se srazilo,“ vysvětluje Pavlína Berzisová. Za nejideálnější považuje naředění čokolády kakaovým máslem, když ho ale doma nemáte, můžete použít smetanu vysokoprocentní nebo zmiňovaný kousek másla.
Kolik másla do čokolády na vaření
Lesklá čokoláda: do 100 g rozehřáté čokolády přidejte 50 g rozpuštěného másla a spojte. Extra čokoláda: do 250 g rozpuštěného ztuženého tuku a 100 g čokolády na vaření vmíchejte 80 g holandského kakaa.
Co namáčet do čokoládové fontány : Pro namáčení ovoce do čokolády z fontány se hodí speciální fondue vidličky, nebo špejle. Místo ovoce můžete použít slané občerstvení, jako jsou preclíky, tradiční tyčinky a grissini, krutony, krekry a čipy, které vytvoří zajímavou, kontrastní chuť se sladkou čokoládou.
Princip spočívá v tom, že mezi zdroj tepla (například plamen z hořáku) a nádobu s ohřívanou látkou je vložena větší nádoba s vodou, do které je nádoba s ohřívanou látkou ponořena. Voda se zahřívá postupně a rovnoměrněji v porovnání oproti přímému ohřevu nad plamenem se zahřívá i vnitřní nádoba.
Jako první si připravte vodní lázeň. Do misky přendejte bílky s cukrem, postupně rozpusťte a míchejte. Poté šlehejte do úplného vychladnutí, naplňte zdobicí sáček a připravte si na plech pusinky. Ty pak stačí sušit v troubě na 110 °C cca 1,5 hodiny.
Kolik čokolády na polití dortu
Na potahování dortů či máčení cukroví jsou mnohem lepší polevy. Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody.Nejvhodnější na polévání dortu je čokoládová ganache. Připravujeme ji z čokolády a smetany ke šlehání v poměru 1:1. Nasekanou čokoládu zalijeme horkou smetanou a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Dort před poléváním musí být dobře vychlazený, aby se poleva pěkně přichytila.Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.
Vylepšená čokoláda na cukroví pro chuťový zážitek
Lesklá čokoláda: do 100 g rozehřáté čokolády přidejte 50 g rozpuštěného másla a spojte. Extra čokoláda: do 250 g rozpuštěného ztuženého tuku a 100 g čokolády na vaření vmíchejte 80 g holandského kakaa.
Čím ředit čokoládu do fontány : Rozlamte čokoládu a rozpusťte ji v rozehřátém kondenzovaném mléce. Vmíchejte pomerančovou šťávu. Podle potřeby ředit do správné konzistence slunečnicovým olejem – čokoláda musí stékat ze lžíce.
Jak namáčet trubičky v čokoládě : Potřebujeme pečicí papír, z kterého se pak trubičky lehce sloupnou: Čokoládu rozehřejeme ve vodní lázni a připravíme si pečicí papír, který položíme na desku a zatížíme konce. Trubičku uchopíme uprostřed dvěma prsty a konec namočíme do čokolády.
Co je vaření ve vodní lázni
Vodní lázeň, nebo také bain-marie, je metoda vaření a ohřevu pokrmů, při které se voda používá jako nosič tepla mezi jeho zdrojem a ohřívanou látkou. Celý ohřev tak probíhá rovnoměrněji, než je tomu při přímém kontaktu s tepelným zdrojem.
Princip spočívá v tom, že mezi zdroj tepla (například plamen z hořáku) a nádobu s ohřívanou látkou je vložena větší nádoba s vodou, do které je nádoba s ohřívanou látkou ponořena. Voda se zahřívá postupně a rovnoměrněji v porovnání oproti přímému ohřevu nad plamenem se zahřívá i vnitřní nádoba.Základem krému je pevný sníh z bílků, které se nejdříve zahřejí ve vodní lázni společně s cukrem. Cukr se krásně rozpustí, takže pak není v krému vůbec cítit. Následně se do sněhu zašlehá změklé máslo a krém je hotový.
Jak udělat sníh ve vodni lazni : V míse částečně vyšlehejte bílky s citronovou štávou a špetkou soli. Pak mísu dejte do vodní lázně a za stálého šlehání a pomalého přidávání cukru vyšlehejte pevný pevný a úplně hladký sníh.