Antwort Jak umlít škvarky bez mlýnku? Weitere Antworten – Jak rozemlít škvarky
Škvarky smícháme se sádlem a rozetřeným nebo rozmixovaným česnekem, přidáme na droboučko nasekanou cibuli, kmín a sůl podle chuti. Máme-li trochu výpeku z vepřové pečeně, zamícháme ho do pomazánky.Škvarky a česnek rozmixujte s bílými částmi jarní cibule, ty zelené pokrájejte na kolečka a nechte na ozdobu. Hmotu z mixéru přendejte do mísy, přidejte hořčici, vejce a okurky pokrájené na drobné kostičky, nadrobno nasekanou pažitku, sůl a pepř. Promíchejte a před podáváním vychlaďte v lednici.Škvarky lze pomlít na masovém mlýnku nebo i sekáčkem. Přidáme hořčici a podle chuti sůl a pepř. Vynikající je s domácím chlebíkem nebo na toastu. Známe i různé obměny – s kapií nebo lečem.
Jak rozmixovat škvarky : Škvarky přesypeme do nádoby, která nám umožní jejich rozmixování. Můžeme k tomu použít chopper nebo tyčový mixér, který nám je pěkně rozdrtí. Mnohdy se nám stane, že jsou škvarky tvrdší a nejdou pořádně rozmixovat (zvláště u kupovaných). Stačí je pokropit mlékem, pěkně nám změknou a povolí.
Jak udělat dobře škvarky
Omyté a osušené sádlo nakrájejte na kostky o hraně 1–3 cm, podle toho, jak chcete mít velké škvarky. Vložte sádlo do kastrolu se silnějším dnem (neměl by být úplně plný). Podlijte ho trochou vody, aby se zkraje lépe rozpouštělo, a zahřívejte ho a škvařte na sporáku za občasného zamíchání.
Jak smažit škvarky : Sádlo nakrájíme na kostky 3×3 cm, nebo menší, jak kdo chce, dáme do hrnce a přilijeme mléko. Dáme na vařič, necháme rozpálit a stáhneme na třetinu teploty. Škvaříme za občasného míchání, dokud nám škvarky nezezlátnou. Zmenší se minimálně o polovinu.
Šunku pokrájejte na menší kusy a poté ji rozmixujte najemno. Máslo vyšlehejte do pěny a poté do něj vetřete pomazánkové máslo. Vmíchejte rozmixovanou šunku a vše dochuťte solí a pepřem. Podávejte na čerstvém chlebu a ozdobte řeřichou a klíčky.
Škvarky, okapanou zeleninu, cibuli, česnek rozemelte na masovém strojku, přidejte nadrobno nakrájené vejce a hořčici, osolte a opepřete. Hotovou pomazánku namažte na chléb a ozdobte pažitkou nebo jarní cibulkou.
Jak zmrazit škvarky
Po omytí a osušení se vyplatí dát syrové sádlo na chvilku do mrazáku, bude se lépe krájet. Ale nesmí se zmrazit, škvarky by byly gumové. Doslova řeznickou magií je pak samotné škvaření. „Kostky sádla se lehce podlijí studenou vodou, případně se přidá trochu plsního, aby se nepřipalovaly.Škvarky jsou hotové, když dozlatova opečené plavou v rozpuštěném sádle, které slijte přes cedník do hrnce.Při slévání sádla neslijte všechno, ale raději trochu nechte, aby byly vláčné. Když je nesníte hned všechny, pár dnů (zhruba týden) v lednici spolehlivě vydrží. Uchovávejte je v dobře uzavřené nádobě. Škvarky na vzduchu snadno žluknou a pohlcují různé pachy.
Břišní sádlo se musí zpracovat rychleji než hřbetní. Po vyškvaření už úplně neztuhne, při pokojové teplotě bude polotekuté, protože má vyšší obsah nenasycených mastných kyselin a méně výraznou vůni.
Jak poznám že jsou škvarky hotové : Škvarky jsou hotové, když dozlatova opečené plavou v rozpuštěném sádle, které slijte přes cedník do hrnce.
Jak udělat sýrovou pomazánku : Sýr nastrouháme do misky na jemném struhadle, přidáme pomazánkové máslo, majonéza nebo zakysanou smetanu (můžeme zkombinovat), česnek, dle chuti sůl a pepř a vše dobře promícháme. Pomazánku necháme v chladnu alespoň hodinu proležet.
Jak udělat šunku bez Šunkovaru
Čím nahradit šunkovar
Pokud nemáme možnost zapůjčení šunkovaru, musíme improvizovat: Použijeme tlačenkový rukáv – vyrábí se z odolné potravinářské fólie. Přírodní střevo se vyrábí z kolagenu z kůže nebo z vepřových střev. Šunkovou hmotu v potravinářském sáčku můžeme vložit do plastové lahve.
Příprava pomazánky je pak už velmi jednoduchá. Škvarky se pomelou nebo rozmixují a doplní o další ingredience. Nejčastěji jsou to vařené vejce, cibule, hořčice a majonéza. V mnoha receptech se také pro zvýraznění chuti doporučuje přidat česnek, nakládané okurky a cibulky nebo feferonky.Škvarkovou pomazánku můžete i zamrazit, přetrvá v mrazáku při teplotě – 20°C i rok.
Jak dlouho vydrží škvarky v sádle : Škvarky by měly během této doby zezlátnout. Poté sádlo přecedíme a škvarky na cedníku trochu zmáčkneme, aby vyteklo přebytečné (ne však všechno) sádlo. Sádlo a škvarky můžeme rozdělit, nebo nechat společně. Rozdělíme-li je, potom se nesolí a má trvanlivost zhruba rok při teplotě 5 až 10 °C.