Antwort Jak upéct domácí kachnu? Weitere Antworten – Co se dává před pečením do kachny
Kachnu omyjte zevnitř i zvenku pod tekoucí studenou vodou. Nechte ji okapat a pak ještě zvenku osušte papírovou utěrkou. Důkladně ze všech stran osolte asi 2/3 soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran ještě posypte kmínem.Postup přípravy
Kachnu položíme na záda (prsama nahoru) do suchého pekáče. Pekáč uzavřeme a vložíme do trouby. Teplotu nařídíme na 120 °C a pečeme 4,5 hodiny, aniž podléváme nebo otevíráme troubu či pekáč. Po uplynulé době pekáč odkryjeme, zvýšíme teplotu na 200 °C a dopečeme ještě asi 20 minut, kvůli křupavé kůžičce.Očištěnou, opláchnutou a osušenou kachnu stejnoměrně posolte vně i uvnitř, posypte kmínem a dejte do pekáče prsíčky dolů. Ten vložte do trouby předehřáté na 180, u horkovzdušné na 160 °C. Za občasného podlévání vodou pečte zhruba hodinu, až začne červenat. V tučných částech propíchejte vidličkou, aby se vypékalo sádlo.
Jak se peče kachna přes noc : Kachnu vložíme do vyhřáté trouby na 90 °C a pečeme ji 7 hodin. Poté teplotu zvýšíme na 120 °C a pečeme dalších 5 hodin. Na poslední hodinu teplotu ještě zvýšíme, aby se vytvořila pěkná kůrčička. Kachnu během pečení průběžně potíráme vypečeným tukem smíchaným s medem.
Jaké přílohy k pečené kachně
Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.
Jak nastavit troubu na kachnu : Pekáček s kachnou vložte do trouby (s roštem zasunutým do dolní třetiny trouby) a termostat nastavte na 120 stupňů. Pečte bez jakýchkoli zásahů a průzkumných manévrů (včetně otvírání trouby nebo nadzvedávání víka) 5 až 6 hodin. Na přesném čase v tomto případě rozhodně nesejde.
Postup na kachní čtvrtky:
Vyjmeme kachní čtvrtky z obalu a spolu s výpekem vložíme do pečicí misky nebo na pekáček. Pečeme v předehřáté troubě cca 25-35 minut při teplotě 200°C dozlatova. Doporučení: pro získání křupavé kůrky použijte funkci gril.
Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.
Co všechno se dá dělat v horkovzdušné troubě
Co lze v horkovzdušné fritéze připravovat
- předsmažené a domácí hranolky, americké brambory, krokety, kuřecí nugetky, obalované kuřecí řízky,
- masové a zeleninové kuličky, karbanátky, obalovaná kuřecí stehna, jarní závitky,
- smaženou a pečenou zeleninu,
- polotovary z listového těsta, rozpékané pečivo, muffiny nebo popcorn.
Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.Další z příloh, které se skvěle hodí k pečené kachně i huse jsou špekové knedlíky. Špekové knedlíky jsou totiž báječným partnerem kysaného zelí a špenátu, které se k pečené kachně podávají. Jejich příprava není vůbec složitá. Jen na rozdíl od běžných knedlíků se nevaří jako váleček, ale samostatně jako koule.
Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.
Co jí kachna domácí : Je to nenáročný vodní pták. Kachny jsou v principu všežravci, zkonzumují tedy vše od trávy, obilí až po hmyz nebo slimáky.
Jak spravne nastavit troubu : Čas a teplota pečení
- 50–100 °C – sušení bílkového pečiva (třeba sněhové pusinky)
- 80–150 °C – sněhové pečivo (například sušení dortu Pavlova), makronky.
- 160–170 °C – šlehaná tuková těsta a korpusy na dorty (třeba červený korpus na Red Velvet dort)
- 170–190 °C – pečivo kypřené práškem (klasický jablečný koláč nebo mazanec)
Jak dát jablko do kachny
Jablka omyjeme, zbavíme jádřinců, nakrájíme na osminky, případně jen na čtvrtky, a rozložíme na dno pekáčku. Položíme na ně okořeněná stehna, vše podlijeme vínem, přiklopíme, vložíme do trouby vyhřáté na 170 °C a pečeme asi 60 minut.
Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.Troubu předehřejte na 130 °C. Stehna omyjte, osušte papírovou utěrkou, vložte do přiměřeně velkého pekáče, zalijte rozpuštěným sádlem, přiklopte a vložte do předehřáté trouby zhruba na 2 hodiny. Maso změkne natolik, že půjde snadno oddělit od kosti. Vyndejte ho z trouby, nechte zchladnout a vyjměte maso z tuku.
Jak dlouho péct štrůdl v horkovzdušné troubě : Závin pečte v troubě vyhřáté na 200 °C, u horkovzdušné na 180 °C, zhruba padesát minut až hodinu. V průběhu pečení i po finálním vytažení z trouby závin potírejte rozpuštěným máslem. Před krájením nechte moučník aspoň půl hodiny odpočinout a pak ho pocukrujte.