Antwort Jak upéct kachní čtvrtky? Weitere Antworten – Jak dlouho se Pecou Kachni ctvrtky

Jak upéct kachní čtvrtky?
Kachní stehna osušíme, rukama „vmasírujeme“ sůl a mletý kmín. Přendáme je do pekáče, přikryjeme alobalem a vložíme do trouby předem vyhřáté na 150 °C. Pečeme 2 až 2,5 hodiny.Stehna důkladně očistíme a zbavíme případných zbytků peří . Vložíme do pekáčku, osolíme, pokmínujeme, zakápneme olejem a trochu podlijeme vodou. Dáme do trouby a v pekáči s pokličkou pečeme na 190 ° asi půl hodiny, aby se maso zatáhlo, pak snížíme teplotu na 160 a pečeme asi 1,5 hodiny.Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti. V pekáči ji pouze na začátku mírně podlijeme vodou a v první polovině pečení ji pečeme zakrytou. Kachna je hotová, když se maso na stehnech zcela odděluje od kosti. Upečenou kachnu před podáváním necháme zakrytou odpočívat.

Jak dlouho delat Kachni stehna : Omytá a osušená stehna posypte solí a kmínem a poskládejte do pekáčku kůží dolů. Pečte přikryté v troubě vyhřáté na 120 °C 3 hodiny. Potom stehna obraťte, přiklopte a pečte další 1 hodinu, zvyšte teplotu na 160 °C a pečte odkryté dozlatova ještě 1 hodinu.

Co pít ke kachně

Ke smaženým úpravám kuřete se nejlépe hodí Veltlínské zelené a ke grilovanému Rulandské bílé. Kachna nebo pečená husa nejlépe vyniknou s opulentním bílým vínem nebo vyzrálejším červeným vínem odrůd Frankovka, Svatovavřinecké nebo André.

Jak Konfitovat kachní stehna : Troubu předehřejte na 130 °C. Stehna omyjte, osušte papírovou utěrkou, vložte do přiměřeně velkého pekáče, zalijte rozpuštěným sádlem, přiklopte a vložte do předehřáté trouby zhruba na 2 hodiny. Maso změkne natolik, že půjde snadno oddělit od kosti. Vyndejte ho z trouby, nechte zchladnout a vyjměte maso z tuku.

Důkladně ze všech stran osolte asi dvěma třetinami soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran posypte kmínem. Takto připravenou kachnu položte hřbetem dolů do pekáčku, který ji velikostí těsně obemkne. Přikryjte dobře přiléhajícím víkem nebo zakryjte alobalem a utěsněte.

Očištěnou, opláchnutou a osušenou kachnu stejnoměrně posolte vně i uvnitř, posypte kmínem a dejte do pekáče prsíčky dolů. Ten vložte do trouby předehřáté na 180, u horkovzdušné na 160 °C. Za občasného podlévání vodou pečte zhruba hodinu, až začne červenat. V tučných částech propíchejte vidličkou, aby se vypékalo sádlo.

Jak upéct kachní stehna se zelím

Cibuli a rajče nakrájíme, brambor nastrouháme, smícháme se zelím a dáme na dno suchého pekáče. Posypeme cukrem a poklademe osolenými a okořeněnými stehny. Pečeme 60 minut při teplotě 180-200°C pod pokličkou. Poté pokličku sundáme a dopečeme dozlatova.Pokud se bavíme o tradiční pečené huse se zelím, tak k ní se červené Svatomartinské víno určitě, protože k huse se hodí vína s vyšší kyselinou, nižší tříslovinou, což svatomartinské splňuje. Například ale k polévce z husích vnitřností a odřezků, zvané kaldoun, se výborně hodí i víno bíle.K této pečené plněné kachně vínem se nejvíce hodí mladší červené ovocité víno odrůd Zweigeltrebe, Modrý Portugal a Svatovavřinecké.

Můžeme přidat i bylinky z marinování. Pečicí nádobu zakryjeme poklicí, popřípadě si pomůžeme alobalem, a vložíme ji do trouby nastavené na 130 °C až 135 °C a necháme zvolna po dobu 3 až 4 hodin v sádle prohřívat, tzv. konfitovat. Konfitovaná kachna bude měkká a maso se snadno bude uvolňovat od kosti.

Co k pečené kachně : Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jak připravit kachní stehna : Postup přípravy

Vykostěné kusy a stehna den předem naložíme do osolené vody, aby si hezky natáhly rovnoměrně sůl a uložíme je do chladna. Druhý den vytáhneme z osolené vody, pokmínujeme a podlijeme vodou. V pekáči s pokličkou maso pečeme na 170 °C v elektrické troubě cca 3 hodiny.

Jaké přílohy k pečené kachně

Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Kachnu omyjte zevnitř i zvenku pod tekoucí studenou vodou. Nechte ji okapat a pak ještě zvenku osušte papírovou utěrkou. Důkladně ze všech stran osolte asi 2/3 soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran ještě posypte kmínem.Ke kachně patří bílé zelí.

Jak udělat červené zelí ke kachně : Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.