Antwort Jak utřít bílky? Weitere Antworten – Jak Vyslehat bílky bez mixéru
Ručně Namasírujte si svaly, připravte si drátěnou metličku a adekvátně velkou mísu, rozklepněte do ní vejce a začněte šlehat. Úsilí zmenšíte, když mísu postavíte na utěrku nebo do hrnce, aby se nepohybovala. Metličkou šlehejte ze strany a odspodu, abyste do bílků dostali co nejvíce vzduchu.Nedaří-li se vám vyšlehat z bílků tuhý sníh, nejspíš se přes veškerou snahu dostala k bílkům i malá část žloutku. Spadne-li nám kousek žloutku k bílkům, musíme jej beze zbytku vyndat, třeba pomocí kousku skořápky. Při šlehání bílků musíme mít nádobu na šlehání i metlu naprosto čisté.Žloutky šleháme pomalu, aby do nich vniklo co nejvíce vzduchu. Do kremrolí zvolíme místo cukru cukr s vodou, nevzniknou hrudky. Vodní lázeň by neměla přesáhnout 115°C. Těsto bude nadýchanější, když se do něj přidají 4 bílky na 3 žloutky.
Jak udělat tuhý sníh z bílků : Začněte šlehat na nízkou rychlost a postupně ji plynule zvyšujte, až se bílky promění v pěnu a začnou tuhnout. Metličkami při tom pohybujte po celé míse, aby nikde nezůstávaly tekuté bílky. V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný.
Kolik cukru na 1 bílek
Správný poměr cukru k bílkům: Na jeden bílek použijte 50-60 g cukru. Nižší množství cukru může vést k příliš měkkému sněhu, který v troubě neudrží tvar kokosek.
Čím nahradit sníh z bílků : V slaných a masných jídlech poslouží namísto vajíčka 2–3 lžíce syrového nastrouhaného bramboru. Že vám to nesedí Je to tak, voda z konzervovaného cizrny dokáže nahradit vajíčko až tak, že ji můžete použít místo tuhého sněhu z bílků.
Co se zbylými bílky Pudinky jsou jen jedna z možností. Snadno připravíte i výtečnou omeletu nebo netradiční majonézu
- Široké využití bílků Občas po přípravě jídla zbudou bílky.
- Omeleta z bílků Výbornou možností, jak využít bílky, je omeleta.
- Biskupský chlebíček z bílků
- Majonéza z bílků
Připravíme si hrnec s trochou vody na sporák a misku, ve které budeme šlehat nad párou bílky. Bílky dáme do misky, položíme ji do hrnce, v němž máme vodu. Dno misky se nesmí dotýkat vody, bílky budeme šlehat pouze nad párou. Přidáme k nim špetku soli, trochu cukru a začneme šlehat.
Jak utřít žloutky
Tření žloutků nám usnadní ruční šlehač. Pokud použijeme metlu, asi po 10 minutách žloutky nabydou a utvoří se hustá pěna. Bílky můžeme uvařit s trochu vody, solí a máslem, dokud nezhoustnou. Po rozkrájení se dají přidat do salátů, na chleba.Pokud se někomu nechce používat vidličku, či má větší množství másla, tak stačí vzít mixér a máslo s cukrem vyšlehat do "pěny" (šleháme cca 5 minut).Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.
Například jedna tabulka Studentské pečeti obsahuje přes 24 kostek cukru. Aby člověk spálil energii, kterou obsahuje, měl by vyrazit na dvouhodinovou procházku. Půllitr českého národního nápoje – pivního ležáku – obsahuje dvě až tři kostky cukru.
Kolik ml je jeden bílek : Představuje asi 2/3 z hmotnosti vejce; ve slepičím vejci o hmotnosti 58–60 g činí jeho objem kolem 30 ml.
Co místo bílků : Místo vajec můžete při pečení použít chia či lněná semínka, banán, jablečné pyré, ovesné vločky, arašídové máslo, aquafabu, luštěninovou mouku, obilnou mouku, pudink nebo také rostlinný olej.
Co udělat ze zbylých bílků
Ze zbylých bílků můžete připravit výbornou majonézu nebo tatarskou omáčku. Také je můžete použít místo celých vajec k obalování řízků. Bílky nalijte do potravinové fólie pomazané olejem, zavažte do ranečku a uvařte ve vroucí vodě. Můžete je předem ochutit solí, pepřem, bylinkami, mletou paprikou apod.
Z bílků ušleháme pevný sníh a po částech do něj zašleháme cukr. Sníh šleháme v páře do zhoustnutí, pak z lázně vyjmeme a šleháme do vychladnutí. Po kapkách přiléváme do sněhu za stálého šlehání rozehřáté máslo. Šlehačku připravujeme těsně před podáváním, brzy zeřídne.Živiny a vitamíny se při něm z velké části zachovají. Při vaření voda vyplavuje mnoho minerálních látek, ale při vaření v páře jich většina zůstává vázána v potravinách. Při vaření v páře je také snazší najít optimální okamžik vaření: při vaření v horké vodě je konzistence rychle pryč, pokud se na chvíli rozptýlíte.
Jak oddělit žloutky od bílků : Chceme-li oddělit žloutek od bílku, oddělíme oběma palci poloviny skořápky od sebe a pak obsah přeléváme z jedné do druhé, až bíle vyteče do podstaveného šálku a žloutek zůstane ve skořápce. Zbytek bílku odřízneme od žloutku hranou skořápky a zbytek bílku ze skořápky vytíráme palcem.