Antwort Jak uvolnit lymfu před masáží? Weitere Antworten – Jak rozproudit lymfu doma
Základem je pravidelný pohyb. Nemusíte se hned vrhnout na maratón, stačí pravidelné procházky, lehké cvičení, jóga nebo třeba plavání. Tyto aktivity nejen stimulují lymfatický systém, ale také pomáhají odplavovat škodlivé látky z těla.Dbejte na pitný režim, dopřejte tělu dostatek zeleniny, ovoce, rýže a těstovin. Naopak doporučujeme snížit příjem bílkovin. A to je vše. Před lymfatickou masáží není třeba žádných dalších speciálních příprav.Pokud se naruší funkce lymfatického systému, obvykle se projeví následující příznaky:
- chronická únava.
- přibírání na váze.
- trávicí potíže.
- revma, artritida a bolesti kloubů
- nevysvětlitelná poranění
- časté bolesti hlavy.
- infekce nosních dutin.
- kožní problémy (akné, vyrážky atd.)
Kdy nechodit na lymfu : Na masáž bychom neměli chodit v případě:
- bakteriálního či virového onemocnění
- zánětlivého žilního i kožního onemocnění
- onemocnění ledvin a jater.
- v době těhotenství
- při onkologickém onemocnění ~ kardiostimulátoru.
- silného diabetu.
- hyperfunkce štítné žlázy.
- akutního ekzému.
Jak Masirovat lymfu na nohach
Posaďte se v koupelně a masáží kopírujte lymfatický systém od chodidel směrem nahoru. Masírujte tělo pomalým tahem. Netlačte a nedřete pokožku. Začněte s masírováním plosek nohou, promněte prsty a pokračujte masáží přední strany nohy až ke kolenu.
Jak se zbavit ucpaného lymfatického systému : Co ovlivňuje lymfatický systém a jak ho podpořit
- Pijte dostatek tekutin.
- Dýchejte do hrudníku i do břicha, aby se lymfa rozproudila.
- Pravidelný pohyb je jedním ze základních pilířů zdravého lymfatického systému.
- Střídání teplé a studené vody.
- Lymfatická masáž dokáže ulevit od obtíží s lymfatickým systémem.
Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Způsoby, jak rozproudit lymfu a podpořit odvodnění těla
Fyzická aktivita je velmi důležitá pro správnou funkci lymfatického systému. Cvičení, jako je chůze, běh, jóga, plavání nebo jízda na kole, pomáhá stimulovat lymfatický tok a odvodnit tělo.
Jak otevřít lymfatický systém
Naprostá klasika jsou lymfatické masáže neboli lymfodrenáže. Fungují na principu hnětení svalů menším tlakem v nízké frekvenci. Jedná se tedy o jemnou masáž, která má zajistit správné proudění mízy v těle. V nabídce kosmetických salonů bývají obvykle jak manuální, tak přístrojové masáže.Pohyb a cvičení: Pravidelný pohyb a fyzická aktivita mohou stimulovat lymfatický systém a pomáhat mu odstraňovat odpadní látky. Zaměřte se na aerobní cvičení, jako je chůze, plavání nebo jízda na kole. Masáže: Lymfatické masáže mohou podpořit tok lymfy a odstranění toxických látek z těla.Lymfa – míza se nejprve shromažďuje v mízních vlásečnicích (lymfatických kapilárách). Odtud pokračuje dál širšími cévami a na různých místech těla se pročišťuje v lymfatických uzlinách. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která mízu odvádí do žilního systému.
Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.
Kdy se nesmí masírovat : KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Jak rychle rozproudit lymfu : Způsoby, jak rozproudit lymfu a podpořit odvodnění těla
Fyzická aktivita je velmi důležitá pro správnou funkci lymfatického systému. Cvičení, jako je chůze, běh, jóga, plavání nebo jízda na kole, pomáhá stimulovat lymfatický tok a odvodnit tělo.
Jak otevřít lymfatické uzliny
Před přístrojovou nebo manuální lymfodrenáží je velmi důležité speciálními hmaty tyto lymfatické uzliny tzv. otevřít, tedy uvolnit. Tím se zajistí bezproblémová cirkulace lymfy. Je nutno uvolnit krční uzliny (terminy), podpažní uzliny (axily), tříselné uzliny a hlavní mízovod na vnitřní straně stehen.
Kdy lze provést masáž s omezeními dle aktuálního zdravotního stavu:
- vysoký, nízký nebo kolísavý krevní tlak.
- onemocnění cév.
- křečové žíly.
- akutní záněty svalů, šlach.
- kožní onemocnění – neinfekční onemocnění kůže (ekzém, lupénka na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře)
- cukrovka.
Praktická doporučení před masáží
Doporučujeme těsně před masáží nejíst těžká a tučná jídla, mezi jídlem a masáží dodržte alespoň hodinový rozestup. Na druhou stranu, pokud máte hlad, dopřejte si lehkou svačinku v podobě ovoce, zeleniny nebo müsli. Sepněte si dlouhé vlasy a sundejte si hodinky a šperky.
Co nedělat po masáži : Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.