Antwort Jak vařit květák aby nebyl hořký? Weitere Antworten – Proč je hořký květák

Jak vařit květák aby nebyl hořký?
Hořký květák

A víte proč Příčin může být více. Koupili jste hořký květák Stává se to zejména mimo sezónu (proto se nákupu květáku v období od listopadu do dubna raději vyhněte), nebo u úrody, která byla vystavená přílišnému slunci, nedostatečné zálivce či pomalu rostla.V hrnci přivedeme k varu osolenou vodu, přidáme květák a vaříme ho asi 5 až 8 minut do poloměkka. Ihned scedíme. V pánvi rozehřejeme máslo a necháme na něm zesklovatět nadrobno nakrájenou cibuli.Bohužel tomu nejde nijak předejít, nadýmání se dá ale zmírnit tak, že budete květák jíst jen v malých porcích a po jídle si dopřejete šálek mátového čaje. Pomůže také tepelná úprava (syrový květák se může jíst, ale je hůře stravitelný než ten vařený) a přidání česneku, kmínu nebo sušeného mletého koriandru.

Jak správně obalit květák : Květák nakrájejte na jednotlivé růžičky, vložte do hrnce a umyjte je. Následně květák uvařte v osolené vodě do poloměkka. Uvařený květák sceďte, ochlaďte studenou vodou a nechte okapat. Vychladlé růžičky květáku obalujte nejprve v mouce, pak ve vajíčku, následně ve strouhance.

Kdy už nejíst květák

KVĚTÁK. Když naleznete na květákové hlavě hnědé fleky, už je nejvyšší čas květák zpracovat. Pokud se vám však zdá oslizlý, nedoporučuje se konzumovat vůbec. Květák skladujeme v kuse v potravinovém sáčku.

Jak dlouho se vaří obalovaný květák : Květák očistíme a rozebereme na jednotlivé růžičky. Větší hrnec silněji osolené vody přivedeme k varu a květák v něm asi 5 minut povaříme. Poté jej scedíme a osušíme. Do tří samostatných misek si dáme mouku, rozšlehané vejce a strouhanku.

Květák vkládáme vždy do osolené vroucí vody a vaříme jen nezbytně dlouho. Pro zvýraznění květákové chuti přidáme do vody několik květákových listů. Do vody ke květáku přilijeme trochu mléka. Nebo do vody ke květáku přidáme trochu cukru.

Nebojte se experimentovat s kořením, květák je jako houba, která nasákne všechny příchutě a promění je v lahůdku. Zázvor, koriandr, indické masaly či kari koření, to vše květáku sluší.

Jak obalit květák bez strouhanky

Pomoci si můžeme velmi snadno právě sáčkem (samozřejmě určeným na potraviny). Prostě do něj nasypeme mouku určenou na obalování, pak přidáme část potravin určených k obalování. Otvor uzavřeme rukou a vše opatrně protřepeme. Mouka se bleskurychle dostane i do špatně dostupných míst.Květák je nízkokalorická zelenina, která vás díky vysokému obsahu vlákniny zasytí na dlouhou dobu. Je bohatý na vitaminy a minerály – vitamin C, vitamin K, kyselinu listovou a také draslík, vápník a hořčík. Tmavší druhy květáku mají ještě vyšší obsah vitaminů a minerálů.Květák je vynikajícím zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které pomáhají snižovat riziko chorob vázaných na cévní soustavu, diabetu nebo rakoviny. Pokud se delší dobu snažíte zhubnout nebo si chcete jednoduše zlepšit zdraví, pomůže vám květáková dieta.

Růžičky květáku smočíme ve vajíčku a obalíme ve strouhance. V dlaních přimáčkneme a pak obalovací proces ještě jednou zopakujeme. Vyskládáme do horkovzdušné fritézy, aby mezi jednotlivými kousky byla trochu mezírka. Vložíme do fritézy a fritujeme 15 minut při 180 st.

Proč nejíst syrový květák : Vyzkoušejte ho někdy schroupat jen tak omytý syrový. Nepřijdete o vitamíny a další látky, jejich část se zničí varem. „V syrovém stavu je trochu méně stravitelnější, někomu může způsobovat nadýmání a plynatost. Ale lidé, kteří jsou zvyklí jíst hodně zeleniny, to obvykle dobře tolerují.

V jaké mouce obalovat květák : Předvařený květák scedíme, necháme vychladit a obalíme v trojobale: nejdřív v hladké mouce, pak v rozšlehaných vejcích se špetkou soli a nakonec ve strouhance. Takto obalený květák smažíme v rozpáleném oleji ze všech stran dozlatova.

Na čem smažit květák

Do tří samostatných misek si dáme mouku, rozšlehané vejce a strouhanku. Květák poté posolíme a obalujeme postupně v mouce, vejci a nakonec ve strouhance. V pánvi nebo kastrolu rozehřejeme olej s máslem a na středním plameni postupně opečeme květák.

Připravíme si dva pevné sáčky – do jednoho dáme strouhanku, do druhého hladkou mouku. Každý květák (nebo to, co zrovna připravujeme na smažení, třeba žampiony) do sáčku vhodíme, protřepeme a přendáme. Můžeme pracovat po několika kusech. Jde to velmi rychle.Květák očistíme a rozebereme na jednotlivé růžičky. Větší hrnec silněji osolené vody přivedeme k varu a květák v něm asi 5 minut povaříme. Poté jej scedíme a osušíme. Do tří samostatných misek si dáme mouku, rozšlehané vejce a strouhanku.

Jak jíst květák : Karfiol lze jíst syrový nebo vařený. Tmavě zelené vnější listy nejsou vhodné ke konzumaci, světlejší vnitřní listy lze vařit a dodat pokrmům jemnou chuť. Vaří se celý nebo rozebraný na růžičky v osolené vodě. Za tímto účelem odstraňte z květáku listy.