Antwort Jak vařit vaječný koňak? Weitere Antworten – Jak se vaří vaječný koňak
Žloutky ušleháme s vanilkovým cukrem do pěny, přidáme kondenzované mléko a opět cca 3 minuty šleháme, nakonec přilejeme rum a lehce prošleháme. Nalejeme do sklenice a dáme chladit do lednice.Bude to trvat asi 7 minut. Smetanu, semínka z vanilkového lusku a skořici zahřívejte v rendlíku na cca 60 – 80 stupňů. Zkrátka se smetana nesmí začít vařit. Smetanou přitom míchejte, aby se nevytvořil škraloup.Likér je hustý, čím ředit Směs jste vařili moc dlouho a rychlým zchlazením jste nezastavili proces houstnutí. Někdy se stane, že dáte na daný poměr surovin méně rumu, ale nenahradíte chybějící množství tekutiny. Likér se pak ředí mlékem, smetanou nebo rumem.
Co delat kdyz se srazi Vajecnak : Důkladně rozmícháme a v hrnci se silným dnem zahříváme za stálého míchání (zahřívala jsem s tím luskem). Když začne houstnout a pěnit, odstavíme (teď jsem ten lusk vyndala), nesmí se vařit. Hrnec postavíme do studené vody a za častějšího míchání vychladíme.
Jak dlouho vydrží Domácí vaječný likér v lednici
“Vaječňák” skladujte v lednici či na jiném chladném a tmavém místě. Díky rumu celý likér přirozeně konzervuje. Proto při správném skladování vydrží až měsíce.
Jak skladovat Domácí vaječný likér : Jako u všeho alkoholu, dbejte na to, aby lahve byly uskladněny na suchém, chladném a čistém místě. Svá specifika mají takzvané emulzní lihoviny, mezi které řadíme třeba tolik oblíbený vaječný likér. Tomu škodí teploty pod 5 °C.
Vaječný likér smíchejte s trochou sušeného mléka nebo škrobu. Likér mírně zhoustne a nebude ze špiček vytékat.
Vaječný likér skvěle ochutí dezerty, zmrzliny, krémy, kávu a meltu. V chladničce vydrží určitě dva měsíce.
Jak dlouho vydrží otevřený vaječný koňak
Jojo, taky mi vydrží 2 měs. určitě ( je kupovaný, ale Božkov, ne žádná „umělotina“,asp. tak mi chutnal ten levný). Kupovaný vydrží hodně dlouho, babička měla i v létě ještě od Vánoc v lednici otevřený a chutnal stejně možná jemněji, protož vyprchal nějaký alkohol.Do likéru vám bude stačit se trefit někam mezi 75 až 80 °C. Pokud nemáte teploměr, vůbec se tím nestresujte a orientujte se jen podle hustoty krému. V momentě, kdy krém ulpívá na lžíci a při fouknutí na ni dělá pěkné vlnky, máte hotovo.Nyní už víte, že ve zkaženém vejci nedrží žlutek a bílek tvar, a proto jej lze poznat i podle zatřesení. Pokud zatřesete čerstvým vejcem, dobře poznáte, že žloutek drží, a cítíte, jak se při pohybu vnitřek nestandardně přesouvá. Zkažené vejce je jako plné vody a jeho obsah se jednoduše mísí.
“Vaječňák” skladujte v lednici či na jiném chladném a tmavém místě. Díky rumu celý likér přirozeně konzervuje. Proto při správném skladování vydrží až měsíce.
Jak dlouho vydrzi vaječný koňak bez alkoholu : Nalijte do sklenic a vložte do lednice. Likér bez alkoholu nevydrží tak dlouho, já doporučuji maximálně 14 dní. S alkoholem se nebojte 3 a více týdnů.
Čím zahustit likér : Pokud by byl koňak nebo likér příliš řídký, tak jej můžete zahustit cukrem, strouhaným kokosem nebo strouhanými piškoty.
Jak dlouho vydrzi Vajecny Konak bez alkoholu
Nalijte do sklenic a vložte do lednice. Likér bez alkoholu nevydrží tak dlouho, já doporučuji maximálně 14 dní. S alkoholem se nebojte 3 a více týdnů.
Pokud vám jde o jemnou chuť, sáhněte po bílém rumu, který nemá tak výrazný profil. Vybírat můžete třeba z Bacardi, Havana Club, Legendario nebo Doorly's. Pokud se chcete držet české tradice vánočního vaječného koňaku našich babiček, můžete vsadit na tuzemák Božkov, ale výsledek bude úplně jiný.Z uvedeného množství surovin budeme mít téměř jeden litr domácího vaječného likéru. Likér necháme alespoň čtyři nebo lépe pět týdnů v chladu odležet. Dobrou chuť!
Co delat kdyz je Vajecnak moc hustý : Co dělat, když je likér po vychlazení příliš hustý Může se to stát, pokud krém uděláte na vyšší teplotu. Řešení je jednoduché – likér stačí naředit rumem navíc, dokud nebude zase pěkně tekutý.