Antwort Jak velké akvárium pro želvu? Weitere Antworten – Jak velké terárium pro želvu

Jak velké akvárium pro želvu?
Pro pár by mělo mít terárium velikost alespoň 100x50x35 cm. Minimální rozměr terária pro jednu suchozemskou želvu je 60x40x30cm.Běžně se pro vodní želvy používají i větší akvária do kterých lze vložit velký kámen, kořen či ostrůvek na který si mohou želvy pohodlně vylézt a odpočinout si. Mláďata lze chovat v nádrži o objemu cca. 45 litrů, ale dospělé jedince je vhodné chovat ve větší nádrži objemu zhruba 250 litrů.V domácím chovu vyžaduje dospělý jedinec skleněné želvárium o objemu 200 – 250 litrů. Na délku by měla nádrž mít cca 100 cm. Vodní sloupec by měl být 2x tak vysoký, než je délka želvy. S počtem chovaných jedinců se velikost nádrže musí úměrně zvětšovat.

Jak často čistit terárium želvě : Nádrž musíme čistit i několikrát týdně. Vodu znečišťují zbytky krmiva a výkaly a mohou zapříčinit zdravotní problémy chované želvy. Pokud nainstalujeme do želvária vhodný typ terarijní filtrace , udržíme vodu déle čistou. Vhodné jsou také akvarijní filtry, které dokáží čistit vodu jak mechanicky, tak biologicky.

Jak by mělo vypadat terárium pro želvu

Pro jednu želvu je minimální rozměr terária 60 x 40 x 30 cm (d x š x v), pro pár potom 100 x 50 x 35 cm. Vždy ale záleží také na druhu želvy. Lepší je dopřát jí více prostoru nežli méně. Platí, že pokud želva doroste délky více než 30 cm, potřebuje větší prostor, alespoň 150 x 100 x 100 cm.

Kolik hodin denně svítit želvě : Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Na dno nasypte vypraný akvarijní štěrk nebo substrát. Plánujete-li akvarium s živými rostlinami, doporučujeme do štěrku přidat aktivátor dna, pro dobrý růst rostlin v počátku založení akvaria. Proč se přidává aktivátor dna Běžně rostliny získávají část živin z trusu rybiček, který se ve štěrku usazuje.

Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Jak casto menit vodu želvě

Vodu je dobré měnit jednu za tři týdny nebo za měsíc. Jak bylo již zmíněno, tak želvy žijí v přírodě u vody a potřebují místo, kde se budou vyhřívat a kde budou odpočívat. Někdy postačí pouze kámen nebo dřevo, ale dobré je zvolit takový materiál, který umožní želvičce bezpečný vstup do vody.Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.Použijte substrát z kokosových vláken, písek, hobliny nebo dřevěnou vlnu. Nejvhodnější je smísit písek v poměru 1:1 se zeminou, přičemž tento substrát pohlcuje vlhkost a želva se v něm může přehrabovat. Do zbylé části umístěte zmíněné hobliny, které tolik nepráší.

Běžně se želvy můžou přesunout ven když se noční teploty ustálí nad bodem mrazu (ideálně nad 0-5°C) a denní teploty se dostávají přes 10°C. Želvy si tak venku v těchto chladných měsících dokonale odpočinou a jsou připravené aktivovat až do podzimu. Toto jsou pouze orientační možnosti pro želvy s venkovním výběhem.

Jak dlouho musí běžet filtrace v akváriu : Filtrace musí běžet nepřetržitě! Jinak nedojde vůbec k nastartování očekávané biologické filtrace. V nočních hodinách také podstatně klesá ve vodě obsah kyslíku díky tomu, že rostliny žádný kyslík při zastavené fotosyntéze neprodukují a navíc jej během noci samy spotřebovávají.

Proč ne kulaté akvárium : Kulatá akvária jsou nevhodná

Pokud akvárium teprve pořizujete, rovnou zapomeňte na ta kulatá. Mohou sice vypadat hezky a zdát se nenáročná na údržbu, opak je ale pravdou. Špatně se čistí, vhodná jsou například pro aranže vodních rostlinek.

Jak často želva pije

Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.

želva žlutohnědá Testudo graeca

Liší se mezi jedinci, ale i v průběhu života, kdy starší jedinci mají tendenci tmavnout. Samci jsou u tohoto druhu většinou menší než samice, a to zhruba o 1/3. Želva žlutohnědá se dožívá přibližně 70 – 100 let.Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Co nesmi želvy : V želvím jídelníčku se nesmí vyskytovat citrusy, jelikož odvápňují organismus. Ani v přirozeném prostředí želváci nemají šanci natrefit na ovoce, pokud není zrovna období vegetace a přezrálé plody nehnijí na zemi. Vyvarujeme se i podávání pečiva, mléka, mléčných produktů a masa (výjimkou je želva uhlířská).