Antwort Jaké vitamíny má čínské zelí? Weitere Antworten – Na co je dobré čínské zelí
Čínské zelí (Pekingské zelí) má velmi dobrý vliv na trávení a sliznice trávicího traktu, zároveň i zlepšuje metabolismus tuků.Pekingské zelí obsahuje mj. vitamin C, kyselinu listovou a vitaminy skupiny B. Pro lidský organismus jsou přínosem i obsažené minerály (zejména draslík a železo).Pekingské zelí vytváří hlávky, čínské zelí jsou volné listové příp. řapíkaté růžice. I z toho vyplývají základní chuťové rozdíly. Pekingské zelí, které vytváří hlávky, má tedy uvnitř hlávky listy jemnější a křehčí.
Kolik kalorií má čínské zelí : Energie Celkem: 55 kJ / 13 kcal.
Jaké účinky na organismus má pekingské zelí
– Pekingské zelí obsahuje zejména vitaminy C, B a beta-karoten. Z minerálních látek je to draslík, hořčík, vápník a železo. – Má pozitivní vliv na trávení a také napomáhá správnému vstřebávání tuků a podporuje kardiovaskulární systém.
Jak jíst čínské zelí : Chuťově ho výborně doplní zálivky z citronu a medu či balsamika. Výživovou hodnotu čínského zelí je možné podpořit mléčným kvašením, připravit z něj kimchi. Uplatní se i v teplé kuchyni, především v receptech asijské kuchyně. Listy však rychle vadnou, podobně jako špenát.
Ideální při dietě je listová zelenina – saláty, polníček, špenát, kadeřávek nebo zelenina s vyšším obsahem vody jako například okurka. Tu můžete jíst téměř neomezeně.
Pekingské zelí krájíme hlavně do salátů, a to slaných i sladkých s ovocem. Dále se hodí do masových, bramborových, zeleninových, rybích, houbových jídel, a to restovaných, dušených i pečených. Specialitou dánské kuchyně je Pečené čínské zelí. Zjemní chuť každého pokrmu, především uzenin – Pekingské zelí se šunkou.
Proč nejíst čínské polévky
Nejhorší variantou jsou pak čínské polévky. V nich je nejen mnoho chemických přísad, ale přidává k nim navíc i sáček s tukem, který výrazně zvyšuje jejich energetickou hodnotu. V podstatě to ani nejsou polévky, ale spíše nudle s trochou tekutiny, v které není nic zdravého, naopak. Děti by je neměly jíst nikdy.Nejzdravější je kysané zelí. Bakterie kyseliny mléčné, které vznikají při kvašení, zbavují tělo škodlivých látek, snižují hladinu cholesterolu a krevní tlak. Podporují látkovou přeměnu, zlepšují střevní flóru a tím zvyšují odolnost imunitního systému vůči virům či nachlazení a chřipce.Nafouknuté břicho vyřeší vláknina
Určitě víte, že se máte vyhnout nejen sladkostem, chutným koláčům ale i slazeným nápojům. Pokud konzumujete hodně rafinovaného cukru, játra zaplavíte fruktózou a ta je nucena přeměnit ji na tuk. Zaměřte se na ovoce, které obsahuje mnoho vitamínů a vlákninu.
nadbytek syrové zeleniny nebo ovoce. kombinace obilí a ovoce (typicky kaše na sladko místo jídla nebo příliš mnoho “zdravých” dezertů z obilí a ovoce) velké množství luštěnin (pozor na správně uvařené luštěniny) a nedostatek tepelně upravené zeleniny k nim.
Jak se dělá salát z pekingského zelí : Pekingské zelí pokrájíme na slabé nudličky a rozdělíme do dvou misek. Olej dobře promícháme společně s vodou, medem, hořčicí, octem a solí a nudličky pekingského zelí směsí pokapeme. Pokud nemáme rádi příliš pikantní zálivky, můžeme tuto základní nastavit plnější lžící vychlazené zakysané smetany nebo jogurtu.
Jak udělat salát z čínského zelí : Zelí nakrájíme na nudličky, cibuli nadrobno, rajčata na osminky, okurku na kostičky papriku na tenké proužky a mrkev nahrubo nastrouháme. Všechnu zeleninu dáme do mísy a opatrně smícháme. Zalijeme zálivkou z oleje, octa a cukru nebo přidáme tatarskou omáčku. Salát opatrně promícháme a dáme vychladit.
Jak je zdravá čínská polévka
Nejhorší variantou jsou pak čínské polévky. V nich je nejen mnoho chemických přísad, ale přidává k nim navíc i sáček s tukem, který výrazně zvyšuje jejich energetickou hodnotu. V podstatě to ani nejsou polévky, ale spíše nudle s trochou tekutiny, v které není nic zdravého, naopak. Děti by je neměly jíst nikdy.
6 benefitů konzumace polévek
- Obsah zdraví prospěšných látek. V závislosti na použitých ingrediencích mohou být polévky velmi efektivní strategií, jak do svého jídelníčku dostat mnoho zdraví prospěšných látek.
- Rychlé a levné jídlo.
- Hydratace.
- Zužitkování zbytků z kuchyně
- Zvýšení pocitu nasycení
- Jasné comfort food.
Aby zelí plnilo svůj léčivý efekt, je ideální konzumovat denně množství zhruba jedné kompotové misky. Zelí je možné různě dochutit, třeba cibulkou, paprikou a rajčaty. Skvěle chutná i syrové kysané zelí, ze kterého jsme vymačkali šťávu a přimíchali do něj vařenou čočku nebo brambory a ochutili majoránkou či bazalkou.
Kdy jíst kysané zelí : Kysané zelí se podle makrobiotické diety doporučuje jíst především v zimě, protože neochlazuje organismus a doplňuje tělu dostatek živin potřebných v zimním období. V zimě zařazujte kysané zelí do vašeho zimního jídelníčku co nejčastěji. Nejen proto, že je zdravé, ale také proto, že je syté a chutné.