Antwort Jaké víno na líčka? Weitere Antworten – Jak dlouho se Pecou Licka
Maso v pekáči zasypeme cibulí, přidáme rozmarýn, tymián, pepř a sůl. Zalijeme vínem a čtvrtinou vývaru. Pekáč přikryjeme a vložíme do trouby. Pečeme za občasného podlévání a míchání do změkntí masa – až tři hodiny.Přiklopte a dejte dusit do trouby předehřáté na 140 °C asi 2 hodiny doměkka. Líčka vyndejte na talíř a omáčku přeceďte přes jemné síto.Na oleji osmahneme cibuli a česnek, cibuli středně. Přidáme líčka a smažíme, než se maso zatáhne, přidáme mrkev, petržel a celer nakrájené na větší kousky a chvíli smažíme s masem, vložíme bobkový list, nové koření, pepř celý a zalijeme vývarem 0,5 litru. Dáme do vyhřáté trouby na 180°C a pečeme 1,5 hodiny.
Co se dá udělat z hovězích líček : Hovězí líčka dušená ve vlastní šťávě
Hodí se zejména na dušení. Pomalé dušení na mírnou teplotu jim neuvěřitelně prospívá – maso je šťavnaté a jen se rozsýpá v ústech.…
Jaké víno na hovězí líčka
Důležité je také nepodcenit víno. Nikdo neříká, ať líčka podléváte vínem za několik set, ale určitě ne nějakým, které byste sami nepozřeli. K poměrně drahému masu chce investovat alespoň víno za 100-150 Kč. Já použila Chateau Valtice.
Jak se vaří Licka : Recept: V přiměřeně velkém kastrole si rozehřejeme olej a osolená a opepřená líčka na něm zprudka opečeme. Poté vyjmeme a na výpeku pozvolna orestujeme kořenovou zeleninu a cibuli. Přidáme rajčatový protlak, koření, opět zarestujeme a zalijeme červeným vínem. Necháme vyvařit, přidáme demi glace a opět přivedeme k varu.
Líčka očistěte a každé rozřezejte na 2–3 kusy. Smíchejte mouku, hořčicový prášek, koření, dochuťte solí a pepřem a kousky líček ve směsi lehce obalte. Rozehřejte na velké pánvi polovinu oleje, přidejte maso a opékejte je ze všech stran dohněda asi 5 minut. Pak je vyndejte z pánve a dejte do hrnce.
Líčka jsou žvýkacími svaly z vnější části lícních kostí skotu. Tento sval je nejvíce namáhaným svalem vůbec – je libový, ale obsahuje vysoký podíl vazivových tkání. Jde o část žvýkacích svalů, která je plná zdraví prospěšného kolagenu, proto je maso z líček tak šťavnaté, ačkoli téměř neobsahuje tuk.
Jak se čistí líčka
Líčka patří mezi vybrané pochoutky, a to díky svým jemným a krátkým vláknům, které se po přípravě doslova rozpadají na jazyku. Před vařením líčka omyjte vodou, osušit je a hrubě očistit od povrchových blán. Tuk na líčkách se doporučuje ponechat, neboť je nositelem výrazné chuti.Hovězí maso se potřebuje vařit déle než vepřové nebo kuřecí. V závislosti na velikosti bychom klidně mohli říct i 2 nebo 3 hodiny. Pokud máte tlakový hrnec, počítejte s tím, že se doba přípravy značně zkrátí. Nezáleží však jen na velikosti masa, ale také na jeho stáří.Rady a triky: Hovězí líčka mohou samozřejmě nadradit líčka telecí a pokrm bude celkově jemnější. Toto maso se stále schání poměrně obtížně a lze ho nahradit kližkou nebo karabáčkem. Výsledek není sice identický, ale i tak je to výborné.
Je hovězí maso při vaření stále tvrdé Přidejte do vody lžíci rumu nebo vodky. Rychleji změkne a nemá žádnou nežádoucí příchuť. Pokud máte čas ho naložit, pak zvolte marinádu, ve které bude ocet, šťáva z citrusů, jogurt, česnek nebo ananas – tyto suroviny obsahují kyseliny a enzymy, které maso zkřehčí.
Co udělat aby bylo hovězí maso měkké : Zkuste pomalé pečení, budete překvapeni výborným výsledkem! Princip pomalého pečení spočívá v tom, že se maso připravuje za nižší teploty, ale o to déle. Tím se rozpustí kolagen, který hovězí maso obsahuje, a dostaví se žádoucí měkoučký a šťavnatý výsledek.
Co to jsou hovězí líčka : Líčka jsou žvýkacími svaly z vnější části lícních kostí skotu. Tento sval je nejvíce namáhaným svalem vůbec – je libový, ale obsahuje vysoký podíl vazivových tkání. Jde o část žvýkacích svalů, která je plná zdraví prospěšného kolagenu, proto je maso z líček tak šťavnaté, ačkoli téměř neobsahuje tuk.
Jak udělat aby bylo hovězí maso měkké
U nás málo používaný způsob je pomalé pečení. Podstatou je, jak z názvu vyplývá, pomalé, několikahodinové pečení při nízké teplotě, asi 90°C. Tím se rozpustí kolagen, obsažený v hovězím mase a výsledek je křehoučké a šťavnaté hovězí maso s nepřekonatelnou chutí. To je jeden způsob.
Když se vyčerpá poslední kyslík, přecházejí procesy na anaerobní. Tato fáze trvá téměř dva dny od porážky. Vyčerpávají se zásoby glykogenu (zásobárna energie) a tvoří se kyselina mléčná, která způsobí kyselejší prostředí a pokles pH. Svalová vlákna se stahují a svalovina ztrácí pružnost a je tuhá.Jedlou sodu můžete nasypat a vpracovat do masa nebo maso naložit do roztoku z jedlé sody. Někdo uvádí, že na každých 250 g masa se má použít 100 ml vody a lžička sody. Nechte maso v tomto roztoku odpočívat zhruba 15 minut. Poté ho velice pečlivě opláchněte.