Antwort Jak vratit boty bez Uctenky? Weitere Antworten – Jak vrátit zboží bez Uctenky
Chybí účtenka
Nejjednodušší je ale platit za zboží platební kartou. Klient totiž koupi zboží, které reklamuje, může doložit také bankovním výpisem, kde je uveden název obchodníka, datum nákupu a částka, kterou zaplatil," uvedla Iva Haiderová z právního oddělení Air Bank. Více si o tom můžete přečíst zde.Účtenka není vždy nutná
Pokud jste například zboží zaplatili bezhotovostně (kartou či bankovním převodem), stačí celou transakci dohledat ve výpisu z internetového bankovnictví a prodejci jako důkaz předložit. „Doložit, že výrobek byl konkrétní den u konkrétního prodejce zakoupen, musí spotřebitel.3: Záruční list. Pokud vám obchodník při nákupu zboží vypsal záruční list, vůbec nepotřebujete účtenku. Na záručním listě je zcela přesně uvedeno, o jaké zboží jde, kdy bylo zakoupeno a případně i do kdy platí záruka. Při reklamaci pak obchodníkovi předložíte tento papírový záruční list.
Co dělat když nemám záruční list : Kupující tedy nepotřebuje záruční list k uplatnění reklamace, ale postačí mu účtenka, tedy doklad o koupi, nebo výpis z bankovního účtu prokazující nákup či jen svědecká výpověď," vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právní poradny dTest.
Jak postupovat při reklamaci obuvi
Zákazník by měl obuv zanést do prodejny, kde ji zakoupil, popřípadě do jiné pobočky stejného prodejce. Při reklamaci by měl předložit doklad o zakoupení obuvi (účtenku či výpis z účtu). Jinak mu zpravidla není reklamace vůbec přijata.
Jak ziskat účtenku : Nejjednodušší cesta, jak se dostat ke svojí online účtence, je skrz mobilní aplikaci NFCtron. Stačí si ji stáhnout, přihlásit se a naskenovat čip z náramku. Online účtenku najdete i v dané akci po přihlášení na svůj uživatelský profil NFCtron Tickets.
Využijte možnost elektronické účtenky místo papírové
Při nákupu v prodejnách dm můžete nyní místo papírové účtenky dostávat účtenku v elektronické podobě (= eÚčtenku). Jednoduše naskenujte u pokladny svou zákaznickou kartu z aplikace Moje dm.
Jaké doklady je nutné vystavit při prodeji zboží v roce 2024 Zákonná povinnost vystavovat účtenky dle zákona o EET je již minulostí, i nadále je ale podle živnostenského zákona podnikatel povinen vydat na žádost zákazníka doklad o prodeji zboží a o poskytnutí služby (faktura nebo účtenka vydaná neplátcem DPH).
Kdy mám nárok na vrácení peněz
Peníze smíte požadovat až po třetí reklamaci stejné vady.
Prodávající vám kromě toho může nabídnout opravu zboží nebo výměnu rozbité součástky. Je také potřeba počítat s tím, že prodejce usoudí, že k vadě došlo kvůli nevhodnému zacházení s produktem a vaši reklamaci neuzná.Odstoupit nemůžete například od smlouvy na dodávku zboží upraveného na míru, nebo pokud se jedná o zboží prodávané v uzavřeném či zataveném obalu, které jste z tohoto obalu vyňali a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.
Záruka u obuvi ze zákona zaručuje 2 roky od nákupu ochranu zákazníka před vadami materiálu, vadami konstrukce a vadami způsobenými chybnou výrobou. Záruka se nevztahuje na opotřebení vlivem užívání.
Jak ukládat doma účtenky : Nejlepší variantou je uložit účtenky někam do cloudového úložiště, a to ještě ideálně do takového, které disponuje funkcí OCR. Díky tomu je totiž možné účtenky hledat i podle obsahu na ní (o OCR už jsem se zmínil v jednom článku dříve).
Kde najdu cislo účtenky Kaufland : Digitální účtenky najdete v sekci Profil/Můj Kaufland/Moje nákupy.
Kde najdu číslo účtenky
Kde najdu číslo čárového kódu účtenky Číslo čárového kódu najdete na pokladním dokladu přímo nad čárovým kódem. Jedná se o 20-místné číslo, které vždy začíná číslicemi „555“.
Kontaktujte banku
Ve všech předchozích případech platí, že pokud vznikne situace, kdy prodejce spotřebiteli má peníze vrátit – ať už za zboží nedoručené, vrácené, či reklamované -, ale nevrací, je nutné kontaktovat nejprve prodejce s tím, že je v prodlení, a žádat řešení situace, potažmo vrácení peněz.V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.
Jak se počítá 14 denní lhůta : Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží. Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den. Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli odesláno nejpozději v poslední den 14denní lhůty.