Antwort Jak vratit zboží bez Uctenky? Weitere Antworten – Jak reklamovat bez paragonu
To lze například výpisem z účtu při platbě kartou či převodem, staršími reklamačními protokoly, originálním obalem, specifičností zboží (nikdo jiný ho neprodává), v krajním případě i svědeckou výpovědí. S ohledem na časově omezenou záruku (24 měsíců od převzetí zboží) je však nutné také prokázat, kdy k zakoupení došlo.Účtenka není vždy nutná
Pokud jste například zboží zaplatili bezhotovostně (kartou či bankovním převodem), stačí celou transakci dohledat ve výpisu z internetového bankovnictví a prodejci jako důkaz předložit. „Doložit, že výrobek byl konkrétní den u konkrétního prodejce zakoupen, musí spotřebitel.Kupující tedy nepotřebuje záruční list k uplatnění reklamace, ale postačí mu účtenka, tedy doklad o koupi, nebo výpis z bankovního účtu prokazující nákup či jen svědecká výpověď," vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právní poradny dTest.
Jak postupovat při vrácení zboží : V případě, že chce zákazník zboží vrátit, musí obchodníkovi jasně oznámit, že využívá své právo na odstoupení od smlouvy. To může udělat například zasláním e-mailu nebo vyplněním online formuláře na webu obchodníka. Zákazník musí odstoupení od smlouvy obchodníkovi oznámit do 14 dnů poté, co zboží převezme.
Jak reklamovat když nemám účtenku
Papírovou účtenku podle zákona nepotřebujete
Podle zákona je potřeba prokázat, že jste si u daného prodejce opravdu zakoupili to, co se u něj chystáte reklamovat. A to můžete prokázat nejen tím, že obchodníkovi předložíte papírovou účtenku.
Jak poslat zboží na reklamaci : Zboží můžete reklamovat zpravidla u prodávajícího, a to jak osobně, tak poštou. Pokud v záručním listě nebo v potvrzení o povinnostech prodávajícího z vad zboží najdete uveden konkrétní servis a zboží chcete opravit, můžete se s reklamací obrátit i na něj. V jakém stavu musí být zboží, které k reklamaci předložíte
Digitální účtenky najdete v sekci Profil/Můj Kaufland/Moje nákupy.
Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.
Jak vrátit zboží přes Balíkovnu
Stačí štítek jen nalepit na balík a nalézt nejbližší sběrné místo konkrétního dopravce, kam balíček odnesete. Najděte si sběrné místo na naší mapě partnerů Balíkovna, DPD, GLS a PPL. Jak na to můžete zjistit na našem blogu. Pokud jste v balíku štítek nenalezli, pak je potřeba přepravu objednat vlastními silami.Zásilku odneste na podací místo Zásilkovny, která umožňuje odesílání balíků. Obsluze na pobočce Zásilkovny sdělte PIN kód. Obsluha vytiskne na Váš balíček štítek a zajistí jeho zpětné odeslání.Praha – Občanský zákoník dává zákazníkům čtrnáct dnů jistoty, během nichž mohou zakoupené zboží bez udání důvodu vrátit, pokud jim nevyhovuje. Týká se to zboží pořízeného na dálku (např. po internetu nebo telefonu). Člověk ale nesmí produkt používat, potom mu ani dva týdny hájení vrácení peněz nezajistí.
Pravidlo „maximálně 30 dní“ platí bez ohledu na to, zda spotřebitel reklamuje věc movitou anebo nemovitou. Stejně tak musí nanejvýš do 30 dní vyřídit podnikatel reklamaci díla.
Jak vrátit zboží zakoupené v kamenném obchodě : Zboží zakoupené na kamenné prodejně lze vrátit do 365 dnů ode dne zakoupení na kterékoliv prodejně na území České republiky. Aby bylo možné vrátit zboží, musí být s výrobkem předložen i originální doklad o nákupu (např. účtenka, faktura ).
Kde najdu číslo účtenky : Kde najdu číslo čárového kódu účtenky Číslo čárového kódu najdete na pokladním dokladu přímo nad čárovým kódem. Jedná se o 20-místné číslo, které vždy začíná číslicemi „555“.
Kde je číslo účtenky
Jedinečný kód účtenky, který obdržíte od finanční správy, jakmile zadáte tržbu do své pokladny (do 2 sekund). V případě výpadku spojení tisknete na účtenku místo něj podpisový kód poplatníka (PKP).
Kontaktujte banku
Ve všech předchozích případech platí, že pokud vznikne situace, kdy prodejce spotřebiteli má peníze vrátit – ať už za zboží nedoručené, vrácené, či reklamované -, ale nevrací, je nutné kontaktovat nejprve prodejce s tím, že je v prodlení, a žádat řešení situace, potažmo vrácení peněz.Zásadní pro spotřebitele je, že na zboží zakoupené na dálku platí čtrnáctidenní lhůta, během které lze od koupě odstoupit bez udání důvodu. Lhůta ale běží od chvíle, kdy kupující převzal zboží. (Omluva: Původně bylo ve článku uvedeno, že 14denní lhůta pro vrácení zboží bez udání důvodu platí i pro kamenné obchody.)
Co je potřeba k odeslání balíku : V případě České pošty musíte vyplnit papírový podací lístek (podat balík lze i online), ručně nadepsat adresáta a odesílatele na krabici (viz první fotka tohoto článku) a všechno odnést na nejbližší pobočku České pošty.