Antwort Jak vybělit zašedlé spodní prádlo? Weitere Antworten – Jak vybělit prádlo babské rady

Jak vybělit zašedlé spodní prádlo?
Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.Do umyvadla či lavoru jednoduše napustíte dostatek teplé vody, přisypte dvě lžíce jedlé sody, dvě lžíce soli, přidejte prací prostředek na bílé prádlo (gel či prášek) a nechte rozpustit. Do připravené směsi pak namočte podprsenku a nechte ji namočenou zhruba půl hodiny, po té důkladně vymáchejte v čisté vodě.Bílé spodní prádlo můžete prát samozřejmě v ruce, to je možná šetrnější, ale při větším objemu prádla také zdlouhavější. Prádlo jako kalhotky či trenky perte ideálně na 40 °Celsia, hodně zašlé či znečištěné bílé ponožky pak můžete prát klidně na 60 °Celsia.

Jak obnovit bílou barvu na Pradle : Je li vaše prádlo zašedlé, zažloutlé, bílá barva je zašlá a vybledlá, revitalizujete ji pomocí citronové šťávy. Prádlo vhoďte do pračky a přímo k prádlu přidejte 2 hrnky citronové šťávy. U octu je postup úplně stejný, jako v případě citronové šťávy. Výsledky jsou totožné a prádlo krásně bílé.

Jak vybělit prádlo bez chemie

Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Jak se zbavit obarveného prádla : Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.

Soda bikarbona funguje taktéž jako bělidlo, ale nečekejte, že zcela vybělí zašedlé prádlo. Je vhodnější ji používat pro udržení již vyběleného prádla. Jednoduše přidejte asi lžíci jedlé sody k pracímu prášku nebo nasypte rovnou do bubnu. Soda především změkčí vodu, která obvykle zešednutí prádla způsobuje.

Vytáhněte z lékárničky 3% peroxid vodíku – i tento malý zázrak dokáže vybělit vaše zašedlé spodní prádlo a podprsenky. Na 1 litr vody přidejte 2 polévkové lžíce peroxidu. Prádlo nechte lehce odmočit, a potom vymáchejte v čisté vodě. Nemusíte se bát poškození vláken.

Jak odbarvit obarvené bílé prádlo

Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.

Ocet je skvělý přírodní čistící prostředek na odstraňování skvrn šetrným způsobem. Dá se použít hned několika způsoby. Buď ponoříte oblečení do roztoku vody s octem na půl hodiny před praním nebo půl sklenice octa přidáte místo aviváže do praní. Kromě efektu bělení ocet odstraňuje zažloutlé fleky a prádlo dezinfikuje.

Co pomáhá na obarvené prádlo : Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.

Co na obarvené prádlo : Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.

Co dělat když prádlo z pračky nevoní

Po praní pračku nenecháváte otevřenou

Pokud prádlo z pračky nevoní, na vině může být také nedostatečné odvětrávání. Po vyprání prádla byste měli nechat zásobník i dvířka bubnu vždy otevřené a to minimálně celou noc. Jen tak se vyhnete plísním, které se mohou v pračce tvořit.

Dejte zatuchlé prádlo do pytle a přisypte k němu jedlou sodu. Je dobré nechat ji působit přes noc, ale pokud nemáte čas, může stačit i několik hodin. Jakmile prádlo vytáhnete, oprašte ho a dejte vyprat. Klidně do praní přidejte kypřící prášek nebo ocet dle výše zmíněných návodů a můžete dosáhnout silnějšího účinku.Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem. Pak to stačí nasypat do dávkovače pračky a nastavte praní na 40 ºC.

Proč mi nevoní prádlo z pračky : To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.