Antwort Jak vybrat část peněz ze stavebního spoření? Weitere Antworten – Jak vybrat peníze ze stavebního spoření

Jak vybrat část peněz ze stavebního spoření?
Pokud se rozhodnete, že smlouvu o stavebním spoření ukončíte a úspory si necháte vyplatit, stačí podat výpověď smlouvy. Navštivte kteroukoli pobočku České spořitelny nebo některého z externích partnerů Buřinky, kde s vámi výpověď vyřídí.Po uplynutí minimální vázací doby, která je většinou 6 let, můžete vybrat peníze ze stavebního spoření bez poplatku. Tyto peníze pak můžete použít na cokoliv. Stavební spoření tady můžete zrušit kdykoliv, avšak při předčasné výpovědi ztratíte nárok na vyplacení státní podpory .2) Pokud nenaspořím celou cílovou částku, peníze si nemohu vybrat. Pokud stavební spoření trvá alespoň 6 let, můžete peníze včetně státní podpory vybrat a použít je na cokoliv. Když peníze vyberete dříve než za 6 let, přijdete o státní podporu za celou dobu trvání smlouvy.

Kolik je poplatek za zrušení stavebního spoření : Pokud se rozhodnete pro výpověď stavebního spoření ve vázací době, musíte většinou počítat také s poplatky za předčasné vypovězení smlouvy. Ty si každá stavební spořitelna určuje individuálně, obvykle se pohybují mezi 0,5 procenta až jednoho procenta z cílové částky.

Co se stane když přestanu posílat peníze na stavební spoření

Při přerušení stavebního spoření nedochází ke ztrátě dosud připsaných záloh státních podpor. Naopak, účastník má nárok na připsání státní podpory i za dobu přerušení. Prostředky na účtu stavebního spoření jsou totiž úročeny a z připsaného úroku mu náleží státní podpora.

Jak dlouho trvá než přijdou peníze ze stavebního spoření : V případě, že vaše smlouva trvá alespoň šest let, dostanete naspořenou částku až po třech měsících, kratší dobu výplaty si pak musíte zaplatit. Ukončení smlouvy před uplynutím šestileté vázací doby vás připraví o státní podporu, navíc uhradíte tučný poplatek.

Každý vklad klienta, který by vedl k přespoření, vracíme zpět na účet plátce. K automatickému navýšení cílové částky u těchto smluv nepřistupujeme. Proto pokud se u svého stavebka blížíte k cílové částce, doporučujeme vám ji navýšit.

Počítejte s tím, že předčasná výpověď má nemalé finanční dopady. Nepřijdete o vložené peníze, ale seberou vám veškerou připsanou státní podporu a často zaplatíte ještě poplatek spořitelně. Výpověď je nejsnazší podat osobně na pobočce.

Na co si dát pozor u stavebního spoření

Jaké jsou nevýhody stavebního spoření

  • Vázací lhůta. Na uložené finance nemůžete minimálně po dobu šesti let „sáhnout“, jinak ztratíte nárok na státní příspěvek a stavební spořitelně navíc zaplatíte sankci za předčasné vypovězení spoření.
  • Poplatky.
  • Nutnost plánovat dopředu.
  • Výpovědní lhůta.

Výpovědní doba trvá tři měsíce a začíná běžet od 1. dne kalendářního měsíce, který následuje po měsíci, v němž jste Buřince doručili kompletní výpověď. Výpovědní dobu lze zkrátit a prostředky vyplatit rychleji, obvykle do týdne. Buřinka si ale za tuto službu může účtovat cenu podle platného Ceníku SSČS.Stavební spoření můžete vypovědět kdykoliv, doporučuje se ale počkat do konce vázací doby – obvykle 6 let. Pokud totiž spoření ukončíte před koncem vázací doby, přijdete o veškerou připsanou státní podporu. Spořitelny si navíc za předčasné ukončení spoření často účtují mastné poplatky.

Nevýhody stavebního spoření:

Protože je provize pouze ze vstupního poplatku, často se dělají smlouvy na vysoké cílové částky (průměrná CČ za rok 2013 byla necelých 400 000 Kč), ale mnohdy i přesahující 1 000 000 Kč. – Vstupní poplatek musíte vždy odečíst od celkového výnosu, abyste zjistili reálné zhodnocení.