Antwort Jak vyhodit elektroniku? Weitere Antworten – Jak se zbavit staré elektroniky

Jak vyhodit elektroniku?
Využijte kolektivní systém a zpětný odběr elektrozařízení

8. 2005 všichni výrobci a dovozci elektrozařízení. V praxi to znamená, že starý počítač zaneste prodejci elektroniky, který je zapojený do kolektivního systému (Asekol, Ekolamp, Elektrowin atp.) nebo navštivte sběrný dvůr ve vašem městě.Pro větší vysloužilé elektrospotřebiče jsou tu sběrné dvory. Podobně jako červené kontejnery je najdete ve větších městech i menších obcích. Mají svou otevírací dobu a jejich služby můžete využít zdarma. Do sběrného dvora můžete odvézt i jiné věci, které se vám doma hromadí a nemáte je kam dát.Drobná elektrozařízení je možné vyhodit do červených, jasně označených kontejnerů. Drobné elektrospotřebiče, jako jsou dosloužilé holicí strojky, mobilní telefony, kalkulačky apod. nepatří do koše. To není potřeba dvakrát vysvětlovat.

Kam se starými elektrospotřebiči : Starý elektrospotřebič je možné odevzdat obchodníkovi při nákupu nového. Pro sběr drobných elektrospotřebičů slouží také červené kontejnery společnosti Asekol. Těch je po Česku rozmístěno více než 1600.

Kam vyhodit staré PC

Tak jako to nabízíme i u nás Jak jistě víte a také to značí recyklační symbol přeškrtnuté popelnice na vašich zařízení, s elektroodpadem nemůžete zacházet stejně jako například s PET lahví. Nejlepší možností je tedy elektrospotřebič odvézt do sběrného dvora.

Jak zlikvidovat tablet : Elektrospotřebič dokonce můžete odložit i u jiného prodejce elektroniky, ne jen u toho, kde kupujete nový produkt (podobně je tomu například u třídění pneumatik). Další možností, jak ekologicky vytřídit elektrospotřebič, je odvézt ho do sběrného dvora.

Kontejnery na elektroodpad bývají umístěny na tradičních stanovištích tříděného odpadu a ten nejbližší si dokonce můžete najít na interaktivní mapě na internetu.

Co patří do červených kontejnerů

  • mobilní telefony, vysílačky, navigace.
  • přehrávače mp3, discmany, rádia.
  • notebooky, klávesnice, myš
  • baterie a nabíječky.
  • kalkulačky, budíky.
  • elektronické hračky, auta na vysílačku, roboti.
  • menší kuchyňské spotřebiče (šlehače, toustovače, mixéry, drtiče ledu, rychlovarné konvice aj.)

Co patří do elektro

Do elektrozařízení patří

(pračky, sušičky, myčky, trouby, sporáky, varné desky, velké tiskárny či kopírky apod.) (varné konvice, žehličky, mikrovlnky, vysavače, kamery, holicí strojky, elektrické kartáčky apod.) (mobilní telefony, GPS navigace, kalkulačky, routery, tablety, tiskárny apod.)Do kontejnerů patří drobná elektrozařízení z kanceláře i z domácnosti (s výjimkou zářivek), např. kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, walkmany, MP3 přehrávače a další. Baterie a akumulátory.Čistý alobal, jako jsou víčka od jogurtů, vnitřní obal od čokolády nebo alobalové zbytky ze zabaleného jídla můžeme zmáčknout a vytřídit do kovů. Nejlépe vložený do hliníkové plechovky. Špinavý alobal z grilování bez velkých zbytků jídla můžeme vytřídit do kovů také.

Staré kabely, káblíky a drátky je možné v malém odevzdávat do kontejnerů na elektroodpad nebo do sběrných dvorů.

Kam vyhodit elektrické kabely : Staré kabely, káblíky a drátky je možné v malém odevzdávat do kontejnerů na elektroodpad nebo do sběrných dvorů.

Co dělat se starým tabletem : Elektrospotřebiče můžeme třídit do speciálních kontejnerů

Při svých občasných toulkách do hobbymarketů (nebo i jinam) máte velmi často příležitost setkat se s tajuplným, nejčastěji červeným kontejnerem, který bývá obvykle nadepsán pojmem „Elektro“. I tuto nádobu můžete využít pro třídění vysloužilého elektroodpadu.

Jak zlikvidovat starý notebook

Pokud počítač už definitivně dosloužil, nefunguje a už se nevyplatí ho opravovat, je potřeba ho zlikvidovat. Buďte šetrní k planetě a využijte služeb recyklačních center nebo sběrných dvorů. Některé materiály, ze kterých je počítač nebo notebook vyrobený, se dají znovu použít.

Do stacionárních kontejnerů patří

kalkulačky, rádia, přehrávače, sluchátka, fotoaparáty, videokamery, elektrické hudební nástroje,…Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!

Co nepatří do modrého kontejnerů : Do modrého kontejneru naopak nepatří celé svazky knih (vhazovat pouze bez pevné vazby, ve větším počtu patří do sběrného dvora), uhlový (kopírovací papír), mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. To samé platí o termopapíru (některých účtenkách).