Antwort Jak vyčistit čelní dutiny? Weitere Antworten – Jak uvolnit dutiny na čele
Proto je vhodné podávat dostatek tekutin, zvlhčovat vzduch, proplachovat nos a používat éterické oleje do aromalampy. Nejlépe vám uleví a uvolní dýchací cesty eukalyptus, citrusy či různé silice jehličnanů. Kromě zvlhčování vzduchu pomůže s uvolněním nosu také inhalace minerální vody – například Vincentky.Horká pára dokáže krásně uvolnit dutiny. Stačí se naklonit nad mísu s horkou vodou, zakrýt hlavu ručníkem a zhluboka vdechovat nosem. Do horké vody můžete pro zvýšení efektu přidat pár kapek eukalyptu nebo tymiánu. Ještě lepší účinky bude mít vdechování silného heřmánkového výluhu, ten zároveň dutiny i „vydezinfikuje.Léky na uvolnění dutin
- OLYNTH® 1 mg/ml nosní sprej, roztok pro dospělé a děti od 7 let 10 ml.
- OLYNTH® HA 1 mg/ml nosní sprej, roztok pro dospělé a děti od 7 let 10 ml.
- NASIVIN® Sensitive 0,5 mg/ml nosní sprej, roztok 10 ml.
- SINUPRET Forte tablety 20 kusů
Jak uvolnit tlak v dutinách : Léčbu podpoříte prohříváním paží až na 45 ˚C po dobu 30 minut nejlépe v předklonu. Sliznice se lépe prokrví a hlen se začne rychleji uvolňovat. Přírodní léčba dutin spočívá v napařování, do hrnce s horkou vodou nakapejte trochu esenciálního oleje (mátový, meduňkový), přehoďte si přes hlavu ručník a inhalujte.
Jak doma vyléčit zánět dutin
Základním principem přírodní léčby je zvlhčení, prohřátí a prokrvení dutin. K tomu dobře poslouží inhalace. Využít můžete přímo inhalátor, ale postačí hrnec nebo lavor. Do něj nalijte horkou vodu, nakloňte se nad něj, přikryjte hlavu ručníkem a pomalu několik minut vdechujte výpary.
Jak zahřívat dutiny : Napustíte teplou vodu do umyvadla, ponoříte do ní ruce až nad lokty a necháte je prohřát. Přitom inhalujete teplou páru. Rýma se většinou spustí a postiženému se uleví.
Kromě břečťanu ředí hleny také tymián, prvosenka nebo fenykl. Na vlhký kašel využijete také tradiční jitrocelový sirup nebo bylinky na podporu dýchacích cest jako mátu, mateřídoušku nebo heřmánek. Bylinkový čaj si oslaďte třeba medem, který obsahuje vitamíny, minerály a další mikronutrienty.
na podporu odkašlání a ztekucení hlenu se užívají léky ze skupiny expektorancia. Neúčinnější jsou léky s účinnou látkou erdostein (Erdomed) či acetylcystein (ACC). Dále můžete sáhnout po lécích s účinnou látkou ambroxol (Mucosolvan, Ambrobene) či bromhexidin (Bromhexin).
Co vytahuje zánět z těla
Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.„Jako doplňkovou léčbu zánětu dutin lze doporučit aplikaci vodných minerálních roztoků (např. Vincentka) na nosní sliznici ve formě výplachů buď prostým nasátím tekutiny nosem a jejím vysmrkáním nebo výplachy velmi populární nosní konvičkou, či formou inhalací nebo sprejů.S našimi tipy se vám rychle uleví:
- Inhalujte. Inhalovat můžete éterické oleje i bylinkové nálevy, které vám pomůžou uvolnit ucpané dutiny.
- Zkuste vodu se solí
- Vyzkoušejte rýmovník.
- Přichystejte si koupel.
- Podpořte imunitu.
- S nosními kapkami opatrně
- Pochutnejte si na vývaru.
- Dejte si křen s medem.
S uvolněním ucpaných dutin pomůže i proplach izotonickým roztokem. K tomu slouží speciální konvička, do které se roztok nalije (stačí odměrka klasické soli a vlažná voda). Pak už stačí jen naklonit hlavu na umyvadlo a konvičku přiložit k horní nosní dírce. Nezapomeňte propláchnout obě nosní dírky a poté se vysmrkat.
Co nejíst při zahlenění : Při velkém zahlenění je vhodné snížit příjem všech potravin obsahujících lepek (pšenice, oves, ječmen a žito) a všech druhů sladkostí. Významné množství moderních jídel a potravin je již tepelně zpracováno, uvařeno a znovu ohříváno, sterilováno, mraženo, což znamená, že enzymy v nich obsažené jsou už zničené.
Jak pomoci Vykaslat hlen : Léčiva na ředění hlenu začínají působit obvykle až třetí den, takže v léčbě vytrvejte. Účinek lze podpořit jitrocelovými pastilkami/sirupem, pitím průduškových čajových směsí, zvýšením pitného režimu a dostatkem ovoce a zeleniny. Pokud by Vás na noc trápil dráždivý kašel pro jeho útlum můžete použít antitusikum.
Co rozpustí hleny
Bylinková směs na ředění hlenů
- Hleny je třeba především rozředit, aby je organismus mohl snáze vyloučit.
- Smíchejte fenykl obecný, tymián obecný, mateřídoušku úzkolistou, plicník lékařský, jitrocel kopinatý, sedmikrásku obecnou, popenec břečťanovitý a yzop lékařský.
na podporu odkašlání a ztekucení hlenu se užívají léky ze skupiny expektorancia. Neúčinnější jsou léky s účinnou látkou erdostein (Erdomed) či acetylcystein (ACC). Dále můžete sáhnout po lécích s účinnou látkou ambroxol (Mucosolvan, Ambrobene) či bromhexidin (Bromhexin).Zvýšená hladina bílých krvinek, CRP (C-reaktivní protein) a ESR (rychlost sedimentace erytrocytů) dokáže ukázat na přítomnost zánětu v těle. Mezi další zobrazovací metody pak patří ultrazvuk, MRI nebo CT, které mohou odhalit známky zánětu v konkrétních orgánech nebo tkáních.
Co snižuje zánět v těle : Čerstvá zelenina a ovoce
Barevná zelenina a ovoce, například švestky, fazole, borůvky, kapusta, jsou bohaté na antioxidanty a vlákninu, což pomáhá snižovat zánět.