Antwort Jak vyčistit radiátor v autě? Weitere Antworten – Jak vycistit Ucpany radiátor

Jak vyčistit radiátor v autě?
Vyčištění žebrových radiátorů

U žebrových radiátorů je ideálním nástrojem štětka nasazená na štěrbinové hubici. Dlouhé a tenké hubice jsou v několika délkách, takže dosáhnete i za radiátor. Tou se pohodlně dostanete mezi žebra a vyčistíte s ní i prostor za radiátorem. Uvolněný prach štětka současně odsává.Naplňte kbelík teplou vodou se saponátem, můžete použít i mýdlovou vodu, a pomocí houbičky otřete jednotlivé části radiátoru. Ujistěte se, že máte na houbě hodně mýdlové pěny a vyždímejte ji tak, aby byla vlhká, ale nekapala. Následně vše důkladně osušte hadříkem z mikrovlákna, aby kov nezačal rezivět.Horní mřížku je třeba posunout ve vodorovném směru na jednu stranu tak, aby na straně druhé již mřížku nepřekrývala horní zaoblená hrana bočnice. Konec mřížky se opatrně vyzdvihne nad bočnici. Totéž se provede i s druhým koncem mřížky. Mřížka je v tělese fixována plastovým "hákem" ve tvaru "J".

Jak vyčistit litinové radiátory : Ideálním pomocníkem pro odstraňování nečistot a prachu z žeber litinových radiátorů bývá klasická utěrka z mikrovlákna, která se nezachycuje o hrubou strukturu povrchu litinových žeber. Utěrku navlhčete do vlažné vody, vyždímejte ji a očistěte povrch radiátoru jemnými tahy nahoru a dolů.

Proč netopí spodní část radiátoru

Pokud máte teplotu horní části v pořádku a spodní část radiátoru je studená, je to způsobeno nedostatečným průtokem. Pokud jsou teploty obráceně, je to zavzdušněné otopné těleso. Pokud máte žebřík napojený ze shora přívod i vrat bude fungovat horní 1/3.

Jak vyčistit radiátor topení u auta : Pomůže kyselina solná. Staší odpojit hadice od rozvodu topení a přes ně to nalít do radiátoru a nechat tak 1hod max. Potom propláchnout vodou. Když tak opakovat ještě jednou.

Pod topení dejte staré ručníky a tekutinu našplíchejte do radiátoru. Následně pomocí kartáče pročistěte radiátor. Na závěr si vezměte prachovku s hadříkem a namočte ji do tekutiny, vyždímejte a dočistěte vnitřní část radiátoru. Poté ho umyjte i zvenku a máte hotovo.

Pokud radiátor nelze snadno rozebrat a zase složit zpět, je potřeba vyčistit jej pomocí tenkých a úzkých pomocníků. Posloužit vám může pravítko s hadříkem, malá prachovka na tyči nebo třeba pevná špejle. Vždy se snažte odstranit co největší množství prachu a pavučin a tím zvýšit výkon vašeho topení.

Proč bouchá ústřední topení

Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.U článkových radiátorů je vhodné pro odstranění usazeného prachu použít nástavec na vysavače. Také při čištění žebrových radiátorů můžete použít pod radiátor mokrý hadr, který víření prachu omezí a nachytá jej na sebe. Prach, který je velmi lepivý a neodstraníte jej vysavačem, nezbývá než z radiátoru umýt.Chromový povrch se vyplatí jednou týdně otřít hadříkem namočeným v roztoku vody a octa. Baterie tak můžete bezpečně vyčistit a vrátit jim krásný lesk. K boji s velkou a odolnou špínou a vodním kamenem lze použít i roztok vody s octem.

Pokud je váš radiátor nahoře studený a dole teplý, pravděpodobně jde o problém se vzduchovými kapsami. Když je ve vašem radiátoru vzduchová kapsa, vzduch vyplňuje prostor, kam by měla jít horká voda. Tím se zastaví cirkulace v systému vašeho radiátoru.

Proč nehřeje spodní část radiátoru : Pokud máte teplotu horní části v pořádku a spodní část radiátoru je studená, je to způsobeno nedostatečným průtokem. Pokud jsou teploty obráceně, je to zavzdušněné otopné těleso. Pokud máte žebřík napojený ze shora přívod i vrat bude fungovat horní 1/3.

Jak nejlépe vyčistit radiátor : Sáhněte po hadříku. Nejdůležitější věcí při čištění radiátorů je odstranit špínu a nečistoty. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je použít měkký hadřík a mýdlo. Použijte jemný mýdlový roztok a hadřík, který by měl být dostatečně měkký, aby nepoškodil povrch radiátoru.

Čím natřít radiátor

Z naší nabídky doporučujeme tyto tři:

  • ETERNAL barva na kovy – silná antikorozní ochrana a vrchní nátěr v jednom.
  • ETERNAL barva na radiátory – skvěle přilne i na starý syntetický nátěr, pokud se vám ho nepovede zcela odstranit.
  • ADLER Varicolor – má skvělý izolační účinek a chrání před korozí.


Otevřeme vypouštěcí kohout a ve chvíli, kdy začne vytékat voda, otevřeme odvzdušňovací ventily na radiátorech. Když se zbavíme usazenin a špíny, propláchneme kotel čistou vodou z vodovodu. Pokud vytéká voda čistá, zavřeme vypouštěcí kohout a naplníme topení. Hořák zapalujeme až ve chvíli, kdy je kotel naplněn.Kavitace se v potrubí objevuje během nestálých podmínek, například při uzavírání ventilů. Změny v proudění vody a s tím související podtlak způsobují vznik dutin neboli podtlakových bublin, které různě vibrují a narážejí do potrubí. Tyto jevy můžeme vnímat jako nepříjemné zvuky hučení a pískání.

Proč ťuká v topení : Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.