Antwort Jak vyčistit starý radiátor? Weitere Antworten – Jak vyčistit staré radiátory

Jak vyčistit starý radiátor?
Důkladně očistěte radiátory houbičkou nebo měkkým hadříkem namotaným na úzkou tyč a na odolnější špínu použijte parní čistič. Páru nechte působit delší dobu, aby se nečistoty uvolnily a začly stékat ve formě kapek dolů. Pak už je stačí jen setřít.U stávajících systémů je třeba systém tlakově propláchnout, aby se odstranily stávající přípravky a kontaminanty. Do vody systému by se měl přidat přípravek Fernox Cleaner F3 nebo Cleaner F5, který by měl cirkulovat horkou vodou nejméně hodinu. Poté je nutné systém vypustit a proplachovat, dokud nepoteče čistá voda.Pod topení dejte staré ručníky a tekutinu našplíchejte do radiátoru. Následně pomocí kartáče pročistěte radiátor. Na závěr si vezměte prachovku s hadříkem a namočte ji do tekutiny, vyždímejte a dočistěte vnitřní část radiátoru. Poté ho umyjte i zvenku a máte hotovo.

Jak Proplachnout radiátor : Pokud radiátor nelze snadno rozebrat a zase složit zpět, je potřeba vyčistit jej pomocí tenkých a úzkých pomocníků. Posloužit vám může pravítko s hadříkem, malá prachovka na tyči nebo třeba pevná špejle. Vždy se snažte odstranit co největší množství prachu a pavučin a tím zvýšit výkon vašeho topení.

Jak odstranit starý nátěr z radiátoru

Můžeme použít kvalitní ocelový kartáč, případně odstraňovač starých nátěrů, na odmaštění pak například odmašťovač eternal. Při nátěrech těles teplovodního topení je potřeba použít speciální barvy k tomu určené, které při vyšších teplotách nežloutnou.

Jak natřít starý radiátor : Nejdříve je potřeba odstranit starý nátěr

Práci vám výrazně usnadní. Pokud se potřebujete dostat na vysoko položená místa, můžete k němu pořídit i prodlužovací tyč. Následně povrch přebruste smirkem o zrnitosti 80 až 120 a na finální dočištění použijte smirk s jemnější zrnitostí 180 až 240.

Jednoduše pověste za radiátor mokrý hadr, nastavte fén na nejvyšší stupeň foukání na studený vzduch. Všechen prach a skrytou špínu vyfoukejte směrem k mokrému hadru, na který se přilepí. Postup opakujte, dokud nebudou radiátory čisté.

někde jde použít zvenku těsnící páska (specifická, někdy se jí říká instalatérská), někdy je potřeba doplnit do topného média něco, co tu díru zacpe zevnitř (např. BCG, ale krátkodobě funguje i například obyčejný puding).

Proč bouchá ústřední topení

Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.Nejrychlejším řešením, jak zakrýt nevzhledný radiátor, bez ztráty tepla, jsou moderní kryty radiátorů. Podobné kryty jsou praktické například i do dětských pokojů, neboť mohou dokonce i zabránit úrazu dětí o litinu radiátoru. Důležitá je i snadná údržba krytu, který jednoduše otřete od prachu.Renovace radiátorů probíhá ve třech krocích.

  1. Nejdříve je potřeba odstranit starý nátěr. Důkladné zbroušení je základ, aby nový nátěr dobře přilnul a neloupal se.
  2. Radiátor očistěte a odmastěte. Po broušení radiátor očistěte smetáčkem od veškerého prachu a hlavně pořádně odmastěte.
  3. A jde se natírat.


Nátěr CP Remover účinně rozpouští a odstraňuje vrstvy nátěrů, laků a grafitti na bázi silikátu, oleje, vosku, glyceroftalátu, olova a zinku (běloby), minia (suřík), barev a ochranných nátěrů na dřevo (Xyladecor, Xylophene). Je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary (vhodný i do vnitřních prostor).

Jak odstranit barvu z nabytku : K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Jak natřít zeď za radiátorem : Barva na radiátory ve spreji je odolná vůči vysokým teplotám, nežloutne a neloupe se. Topení nejdřív očistěte a dle potřeby přebruste brusným papírem. Poté zakryjte plochy za topením i okolo něj, aby se barva nedostala na nechtěná místa. Pak už stačí sprej pouze protřepat a nastříkat na radiátor.

Čím odmastit radiátor

Radiátory odmastíme. Postačí bohatě saponát na mytí nádobí. Nakonec ještě jednou omyjeme radiátory jen čistou vodou.

K ruce si vezměte malou misku a starý hadr. Ventil mírně povolte – měl by začít unikat vzduch. Poté začne z radiátoru prskat směs vody a vzduchu – dejte pozor, ať se nezašpiní zdi nebo podlaha. Jakmile z radiátoru vytéká pouze voda, znamená to, že je vzduch pryč – v tuto chvíli ventil opět uzavřete.Kavitace se v potrubí objevuje během nestálých podmínek, například při uzavírání ventilů. Změny v proudění vody a s tím související podtlak způsobují vznik dutin neboli podtlakových bublin, které různě vibrují a narážejí do potrubí. Tyto jevy můžeme vnímat jako nepříjemné zvuky hučení a pískání.

Proč ťuká v topení : Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.