Antwort Jak vylepšit omeletu? Weitere Antworten – Jak nejlepe udělat omeletu
Vajíčka rozklepneme do hrníčku, vidličkou rošleháme, osolíme, opepříme, vmícháme do nich také cibuli nadrobno. Vlijeme do pánve a na mírném plameni opékáme. Omeletu obrátíme. Poklademe náplní, přehneme jako kapsu a opečeme znovu z obou stran, aby se náplň omelety prohřála.Na jednu omeletu vám budou pohodlně stačit tři vejce. Pokud se chystáte připravovat snídani pro dva, zkuste místo dvou omelet připravit jednu větší, třeba z pěti vajec. Budete tak mít hotovou snídani oba najednou bez toho, aby jednomu omeleta vystydla.Vejce vyklepněte do mísy, osolte a rozšlehejte vidličkou, aby se žloutek a bílek spojily v jednolitou hmotu. Nepřilnavou pánev rozehřejte na středním plameni. Přidejte lžíci másla, nechte rozpustit a počkejte chvilku, až zapění. Přidejte vejce a ihned je promíchejte stěrkou (nebo vařečkou) po celé ploše pánve.
Jak udělat francouzskou omeletu : Rozpálíme pánvičku, vložíme máslo, opečeme šunku, vlijeme vejce, zlehka promícháme, necháme zatáhnout, nesmíme nechat vysušit, na střed nasypeme sýr a omeletu opatrně zabalíme od stran na střed, utáhneme, na závěr na vrch přidáme kousek másla a pokapeme lanýžovým olejem.
Čím naplnit omeletu
Klasickou omeletu si vychutnáte samotnou, ale jde si s ní dost zásadně pohrát přidáním dalších surovin. Hodí se šunka, hrášek, špenát, čerstvé i tvrdé sýry, bylinky, do omelety zkrátka můžete schovat spoustu dalších ingrediencí.
Jak otočit omeletu : Takže ji buď musíte pomocí talíře nebo další pánve otočit, hned jak to její zatuhlost dovolí, anebo dát na 5-10 minut zapéct do trouby při celkem vysoké teplotě kolem 180-200 stupňů.
Klasickým řešením může být salát, do kterého se vejce mohou přidat, nebo pokrmy, ke kterým se pokrájené vejce na tvrdo hodí – třeba koprová omáčka. Největší klasikou na tisíc způsobů je vajíčková pomazánka, která má tu výhodu, že do ní padne vajec hodně. Velmi efektním způsobem se dají vejce zpracovat jako plněná.
Rozpusťte máslo. Pak vlijte vaječnou směs a vařečkou ji stahujte od okrajů směrem ke středu pánve. Jakmile jsou vejce z většiny uvařené, míchat přestaňte a teplotu snižte. Čekejte zhruba minutu, a jakmile je spodní strana omelety pevná, ale horní ještě lehce nedovařená, přeložte ji napůl.
Co si dát do omelety
Klasickou omeletu si vychutnáte samotnou, ale jde si s ní dost zásadně pohrát přidáním dalších surovin. Hodí se šunka, hrášek, špenát, čerstvé i tvrdé sýry, bylinky, do omelety zkrátka můžete schovat spoustu dalších ingrediencí.Naprostou klasikou je vajíčková pomazánka, kterou lze připravit na mnoho způsobů.
- Jako pojivo poslouží tvaroh, lučina, kysaná smetana, majonéza, jogurt nebo kombinace zmíněných surovin.
- Nakrájenými vařenými vejci obohatíte také pomazánku z mrkve, ředkviček, tvarohu i škvarků.
- Dokonalou dvojku tvoří vejce s rybou.
Pomocí vařečky začněte hotová vejce velmi lehce stahovat od okrajů směrem ke středu pánve, abyste udělali prostor vejcím, která jsou ještě syrová. Omeletu takto nechte smažit zhruba 1 až 2 minuty, aby byl spodek tuhý, ale vršek ještě trochu tekutý.
Asi nejznámějším postupem je barvení vajíček pomocí cibulových slupek. Hnědá vajíčka získáte také povařením s dubovou kůrou, o tmavší hnědou se pak postará vaření v silné kávě se lžící octa nebo luhování v silném černém čaji. Nejtmavších odstínů docílíte vařením vajíček ve vodě spolu s dávkou sazí.
Čím Prosvěcovat vejce : Prosvícení vajec je zde velmi užitečné. K tomu můžete použít speciální nástroj nazývaný prosvěcovačka vajec, která je k tomu speciálně navržena. Díky prosvícení můžete již po několika dnech inkubace snadno rozpoznat, která násadová vejce jsou oplozená a která ne.
Jak dlouho péct omeletu : Předehřejte troubu na 200°C. V misce prošlehejte vejce se smetanou, sýrem, šunkou, cibulí a paprikou. Vlijte do formy o velikosti 20×20 cm vymazané máslem a pečte přibližně 25 minut dozlatova.
Co s Vykoledovanymi vejci
Budete se mnou souhlasit, že asi nejjednodušším způsobem, jak zkonzumovat vařené vejce, je dát si ho klasicky s čerstvým chlebem a máslem. Z jara jej můžete zasypat čerstvou pažitkou nebo jarní cibulkou. Získáte tím skromnou, avšak velice hodnotnou a vydatnou snídani či večeři.
Kachní vejce jsou v zahraničí velmi populární potravinou a v některých částech světa dokonce nepostradatelným pomocníkem v kuchyni. Například v Anglii se z nich pečou buchty, v Thajsku z nich dělají výborné kachní taštičky a v Číně zase pokrm nazývaný „stoleté vejce“.Na pánvi průměru asi 15 cm se dá dělat omeleta ze dvou – tří vajec. Na čem omelety smažit Po všech zkušenostech a zkouškách s různými oleji vychází jako nejlepší olivový olej. Do pánve nalijeme 1/2 lžičky olivového oleje a k němu přidáme 1/2 lžičky másla, aby měla omeleta trochu máslovou příchuť.
Jak krasne obarvit vajíčka : Vejce nejlépe chytají odstíny zastudena, pro silný odstín nechte vejce barvit i 12 hodin. Namodralou barvu připravíte i ze silného vývaru ibišku (např. ibiškový čaj) se lžící octa (tmavší modrá barva). Zelená světlá i tmavá – svěží jarní barvy docílíte pomocí špenátového protlaku nebo petrželové nati.