Antwort Jak vynalezli mikrovlnku? Weitere Antworten – Kdy byla první mikrovlnka
První mikrovlnná trouba byla vyvinuta v USA koncem 40. let 20. století. V roce 1947 uvedla firma Raytheon na trh první komerčně využitelnou mikrovlnnou troubu.Americkému konstruktérovi Percymu Spencerovi se v kapse rozpustila čokoláda, což ho přivedlo k objevení mikrovln. Princip oscilace magnetronu však jako první sepsal český vědec Augustin Žáček. První mikrovlnnou troubu představila v roce 1947 firma Raytheon. Byla vysoká 1,8 metru a vážila 340 kilogramů.Mikrovlnné trouby jsou kuchyňské spotřebiče, které přeměňují elektřinu na elektromagnetické vlny jinak zvané mikrovlny. Tyto vlny mohou stimulovat molekuly v potravinách, což je otáčí se kolem sebe a molekuly v potravinách se o sebe třou, což mění energii na teplo a jídlo se díky tomu ohřívá.
Jak provonět mikrovlnku : Vložte do mikrovlnky a zapněte ohřívání na vysoký výkon. Nechte vodu s citronem zahřívat zhruba 5 minut. Pára pomůže změkčit nečistoty a začne pomalu rozpouštět mastnotu. Citron mikrovlnku provoní.
Proč je mikrovlnka škodlivá
Mikrovlnkou ozářené potraviny ztrácí 60-90 % životního energetického pole a ozařování urychluje strukturální rozpad potravin. Ozařování vytváří rakovinu způsobující látky v mléce a obilovinách. Ozařování mění základní látky jídla, což způsobuje poruchy zažívání.
Jak ohřívat bez mikrovlnky : Ohřev pokrmů doporučují zásadně v páře. Parní trouby jsou skutečně hodnotnou záležitostí, protože nejlépe zachovají chuť potraviny. Navíc teplota páry nikdy nepřesáhne 100 °C, což je šetrné k vitaminům v ohřívané zelenině.
Co parní trouba zvládá zcela skvěle je ohřev pokrmů, takže může zcela nahradit i mikrovlnnou troubu.
Až v 80. letech se zjistilo, že jsou plasty toxické. Některé chemické sloučeniny se z nich mohou uvolňovat do okolí: ftaláty, oxid antimonitý nebo bisfenol A (BPA). Posledně jmenovaný může unikat z obalů na potraviny přímo do potravin a má neblahé následky na lidské zdraví.
Co se stane když dám lžičku do mikrovlnky
Naopak lžička vložená do hrnečku naplněného vodou nepředstavuje žádné nebezpečí, neboť voda ji dostatečně ochlazuje3). Nebylo by tedy smysluplné vyslovit všeobecný závěr, že kovy do mikrovlnky nepatří. V žádném případě však nelze doporučit měřit teplotu potravin v mikrovlnce rtuťovým teploměrem!Sedm způsobů, jak provonět byt bez chemie
- Vonné svíčky, vosky, tyčinky. Podobné výrobky seženete v předvánočním období takřka na každém kroku.
- Vonné esence. Vonnou esenci obvykle nakapeme do odpařovače aromalampy.
- Potpourri.
- Vonné ovoce.
- Káva.
- Bylinky.
- Katalytická lampa.
Pokud řízek ohříváme dlouho, bude maso gumové. V horkovzdušné troubě je nejvhodnější umístit řízky na mřížku nad plechem a prohřívat několik minut. Musíme hlídat, aby se trojobal nespálil.
Pojďme se podívat, jaké to jsou.
- Vajíčka natvrdo v mikrovlnce neuvaříte.
- Mateřské mléko raději ohřejte v hrnci.
- Celer, řepu a špenát do mikrovlnky nedávejte.
- Výbušné hroznové víno.
- Mražené maso bude tuhé
- Chilli papričky vás mohou popálit.
- Vařené houby zavání zažívacími problémy.
Co použít místo mikrovlnky : Kdo chce v kuchyni ušetřit místo a vzdát se jak mikrovlnky, tak klasické pečící trouby, může zvolit parní troubu kombinovanou s horkovzdušným ohřevem. Horký vzduch na závěr pečení vykouzlí zlatou křupavou kůrčičku, kterou pára sama o sobě vytvořit neumí.
Co pouzivat místo mikrovlnky : Parní trouby jsou skutečně hodnotnou záležitostí, protože nejlépe zachovají chuť potraviny. Navíc teplota páry nikdy nepřesáhne 100 °C, což je šetrné k vitaminům v ohřívané zelenině.
Co se stane s alobalem v mikrovlnce
Do mikrovlnky také nikdy nedávejte kovové nádobí a alobal. Kov odráží mikrovlnné záření a může dojít k jiskření.
Vysoká teplota, která působením vln vzniká, může vytvořit příliš vysoký tlak uvnitř vejce. Následná exploze znečistí vnitřek spotřebiče lepkavou a páchnoucí hmotou. Vejce může vybuchnout i po vyjmutí z mikrovlnky a popálit vás.Oblíbená je zejména levandule, meduňka nebo rozmarýn. Můžete si je vypěstovat sami, nebo za pár korun pořiďte nasušené balení. Dobrá praxe je zabalit byliny do pytlíků a rozmístit je po bytě – třeba k botníku nebo do ložnice (zejména levandule má blahodárné účinky pro dobrý spánek).
Jak se zbavit zápachu v domě : Použijte jednoduše to, co máte doma
- OCET – zbaví Vás zápachu z nábytku či trouby.
- JEDLÁ SODA – Pomůže Vám od zápachu z ledničky, koberců či sedačky.
- ZRNKOVÁ KÁVA – pohlcuje zápach v místnosti, skříni či botníku.
- DŘEVĚNÉ UHLÍ – když už jiné metody nepomáhají