Antwort Jak vypadá kuna lesní? Weitere Antworten – Jak poznám že je kuna
Jak poznat kunu na půdě
- Hluk – kuna je noční tvor a tak především v noci uslyšíte na půdě hluk.
- Trus – kuna skalní si ráda značkuje svůj revír a trus často nechává stále na stejném místě.
- Zápach – kuna za sebou kromě trusu zanechává také výměšky pachových žláz, kterými si značkuje své teritorium.
Lasičky mají obvykle krátký a tlustý ocas, který je často kratší než jejich tělo. Kuny mají obvykle dlouhý a tenký ocas, který je často delší než jejich tělo. Výskyt: lasičky jsou obecně menší a pohyblivější než kuny. Žijí v různých typech prostředí, včetně lesů, polí a zahrad.Stopa kuny lesní je až 4 cm dlouhá a asi 3,7 cm široká. Kuna skalní má stopu dlouhou přibližně 3,5 cm a širokou 3,2 cm. Kromě prstů a dlaňových polštářků je na otisku přední tlapky patrný i patní (zápěstní) polštářek.
Kdy kuna spí : Kdy kuna spí Kuna je noční šelma, která je nejaktivnější v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které si může vybudovat v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Spí v průměru 16 hodin denně.
Co nesnáší kuny
Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní.
Co zabírá na kuny : Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!
Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.
Jak zabít kunu legálně V praxi se osvědčují jedovaté sáčky Vigonez Mars, primárně určené k hubení hlodavců. V Polsku je výrobek registrován také na hubení kun, a zákazníci si jej velmi chválí. Kuna necítí bolest a odchází uhynout ven, protože při otravě pociťuje nedostatek kyslíku.
Typický je nepříjemný zápach ze zavlečených mršin či shnilého jídla a hluk, který kuny vydávají v nočních hodinách, kdy se vydávají za potravou.
Co mají rádi kuny
Nejraději si pochutnává na hmyzu, larvách, zralém ovoci, ořechách, mršině, myších, krysách, odpadcích z kuchyně atd. Dále mají kuny slabost pro vajíčka a různé ptáky. Na zahradách mimo obydlí, které slouží pouze pro pěstování ovoce či zeleniny, však kuny neodhánějte.Srovnání s kunou lesní
Při stejné velikosti je kuna skalní o něco těžší než kuna lesní. Hlava kuny skalní je více prodloužená, uši kratší s kulatějšími konci, srst hrubší a řidší. Kuna lesní má poněkud delší špičáky a jinak tvarované třetí horní premoláry.Babské rady
S kunou to tak také je, ale ještě jednou zdůrazňujeme, že kuna je velmi chytré zvíře a i na nepříjemné pachy si dokáže velmi lehce zvyknout. Podle babských rad je možné proti kuně použít naftalínové tablety, chlorové tablety, vodu po holení či stromeček do auta.
Kuny silné světlo odpuzuje a utečou. Použijte ochranný sprej proti kunám do automobilu, kterým postříkáte motorový prostor, nebo instalujte kuličky proti kunám do automobilu. Nechte si instalovat paralyzér na kuny.
Jak vyzrát na kunu : Čím odradit kunu od návštěvy auta
- akustická nebo ultrazvuková plašička.
- sprej proti kunám.
- světlo s pohybovým čidlem.
- pes nebo kočka na zahradě
- lidské vlasy.
- kočičí nebo psí chlupy.
- deka, na které spí pes nebo kočka.
- tygří exkrementy.
Jak poznat kunu v domě : Je cítit nepříjemný zápach mršin a shnilého jídla, které kuna hromadí. V noci je v domě slyšet silný dusot, kuny často běhají také po střeše. Na místech nacházíte trus a je cítit moč (šelmy si tak značí své teritorium). Můžete narazit na rozkousanou izolaci domu, poškozenou kabeláž a podobně.
Co má nejradeji kuna
Loví myši, žáby, větší hmyz, menší ptáky nebo drobné hlodavce. Největší lahůdkou jsou veverky. Pokud jsou v blízkosti kontejnery či popelnice, najde si potravu i tam. Na podzim a v zimě hledá kuna více ovoce, ořechů a různých semínek.