Antwort Jak vypadá pšenice setá? Weitere Antworten – Co je pšenice setá

Jak vypadá pšenice setá?
Triticum Vulgare (triticum aestivum, pšenice setá, někdy též obecná) je obilnina z čeledi lipnicovité (Poaceae). Pšenice setá je ozimá nebo jednoletá trsnatá tráva, vysoká 40–120 cm. Stébla jsou tenkostěnná, hladká, dutá a přímá. Čárkovité listy jsou ploché, drsné, jazýček je prodloužený, ouška jsou dlouhá, pýřitá.Užívá se hlavně mletá k výrobě bílého pečiva, ale také k výrobě pšeničného piva aj.Tab. 12 Hlavní morfologické znaky obilnin I.

Rozlišovací znaky Pšenice Ječmen
Barva vzcházejících rostlin zelená zelená se šedým nádechem
Stavba listů :
a) jazýček krátký, po okraji vroubkovaný krátký, úzký
b) ouška malá, ochmýřená velká, objímající stébla, často překřížená

Kdy se zasazuje pšenice : Termín setí doporučujeme v agrotechnické lhůtě pro danou výrobní oblast v rozmezí od poloviny září do poloviny října. Nejvhodnějším termínem je polovina agrotechnické lhůty, v BVO a OVO do 30.9. v ŘVO a KVO do 10.10. Vzhledem k vysoké odolnosti některých odrůd k vyzimování snášejí tyto i pozdnější setí (např.

Kolik je druhů pšenice

Pšenice (Triticum) je rod jednoděložných rostlin z čeledi lipnicovitých (Poaceae) s přibližně 20 druhy. Zahrnuje jak šlechtěné, tak planě rostoucí druhy. Pšenice jsou jedny z nejstarších kulturních rostlin, pocházejí z jihozápadní Asie.

Jak kvete pšenice : Květenstvím je čtyřhranný klas s vícekvětými klásky (většinou 2–5 květů). Vřeteno klasu je tuhé a nelámavé. Plevy a pluchy mají vejčitý nebo podlouhle vejčitý tvar a jsou zřetelně kýlnaté. Pluchy mohou být osinaté nebo bezosinné.

Pšenice zrno 50 Kg

katalogové číslo: OB003
věrnostní body: 6
cena bez DPH: 491,07 Kč
hmotnost balení: 50 Kg
Cena za 1 Kg: 11,00 Kč


Druhy obilovin a jejich využití

  • Pšenice. Pšenice je celosvětově nejdůležitější obilovinou zajišťující výživu lidské populace na světě a je zároveň tou nejrozšířenější pro pekařské využití.
  • Špalda.
  • Žito.
  • Ječmen.
  • Oves.
  • Kukuřice.
  • Pohanka.
  • Rýže.

Jak rozeznat pšenici od žita

Žito. Žito je vedle pšenice druhou nejčastěji používanou obilovinou pro výrobu mouky. Zatímco pšeničné mouky jsou jasně bílé nebo lehce nažloutlé barvy, žitné mouky charakterizuje našedlá až šedohnědá barva. Nejčastěji se používají na výrobu chleba.Většina druhů vytváří několik odnoží. Pochva listů vyrůstající z kolének přechází v listovou čepel s rovnoběžnou žilnatinou. Na rozhraní pochvy a čepele vyrůstá jazýček a čepel je zakončena oušky. Tvar jazýčku a oušek může být rozlišovacím znakem některých obilnin (pšenice, ječmen, žito, oves).Celá zrna (jednozrnky, dvouzrnky, špaldy, žita nebo červené pšenice) se před vařením musí propláchnout a namáčet několik hodin nebo celou noc. Doba varu se tím zkrátí na 50 až 90 minut.

Potraviny s dlouhou životností Tvrdá zrna: Pohanka, tvrdá červená pšenice, měkká bílá pšenice a proso, mohou při správném skladování vydržet asi 10 až 12 let. Pro maximální trvanlivost však musí být obal uzavřen. Ovesné vločky: Pokud se k vločkám nedostane voda a vzduch, přežijí 30 let.

Jaký je rozdíl mezi obilím a obilovinou : „cereals“) a obiloviny jsou synonyma, z pohledu českého jazyka je ale označení „obiloviny“ příhodnější. Rozdíl mezi obilninami a obilovinami spočívá v tom, že zatímco „obilniny“ označují skupinu plodin, pěstovanou kulturu, porost nebo rostliny, tak „obiloviny“ mají význam produktu, zrna.

Kolik stojí 1 kg pšenice : Pšenice zrno 50 Kg

katalogové číslo: OB003
věrnostní body: 6
cena bez DPH: 491,07 Kč
hmotnost balení: 50 Kg
Cena za 1 Kg: 11,00 Kč

Jak dlouho roste pšenice

Celkově potřebuje ozimá pšenice pro zdárný růst od vzejití 50 až 60 vegetačních dnů v podmínkách krátkého dne do nástupu na dlouhý čtrnáctihodinový den.

Aktuální ceny výkupu krmné pšenice v lednu 2022

Firma Cena – prosinec 2021 (Kč) Cena – leden 2022 (Kč)
Firma 2 6200-6400Kč 5800-5900Kč
Firma 3 6000Kč 6200-6300Kč
Firma 4 6000Kč 6300Kč
Firma 5 6200Kč 6000Kč

Prodej krmné pšenice – 100kg / 600,-Kč.

Jaké obiloviny se pěstují v ČR : Nejznámějšími a u nás nejčastěji pěstovanými obilovinami jsou pšenice, ječmen, žito, oves a kukuřice.