Antwort Jak vypada Kvetopas? Weitere Antworten – Kdy postřik proti Květopasu

Jak vypada Kvetopas?
Květopase jabloňového můžete likvidovat povolenými insekticidy (Calypso 480 SC, Decis Mega, Decis Protech, Karate Zeon 5 CS), které však musíte použít ihned od počátku tvorby poupat, tedy od tzv. fáze myšího ouška. Nejlepší je aplikovat postřik tehdy, když teplota venku přesáhne 17 °C ve 14 hodin odpoledne.Květopas jahodníkový, latinsky Anthonomus rubi, je významným škůdcem jahodníku, ale i maliníku a ostružiníku. Likviduje květní pupeny a plody tak vůbec nevzniknou. Tmavý brouk s šedými chloupky na těle měří pouhé 2 až 4 mm, ale může zničit až 80 % úrody.O květopasu jabloňovém (Anthonomus pomorum) je známo, že způsobuje nevzhledné hnědnutí a postupné zasychání poupat. I když tento škůdce nedorůstá do délky více než 4,5 mm, svou aktivitou na jaře dokáže zapříčinit sníženou úrodnost jablek.

Jaký postřik na jahody : Pro ošetření jsou vhodné tyto přípravky: Dagonis, Topas 100 EC, PROTI PADLÍ (Kumulus) a z fungicidů na přírodní bázi ViTisan.

Kdy aplikovat postřik proti přezimujícím škůdcům

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Co okusuje listy jahodníku : Lalokonosec je nelétavý brouk, který se živí okusem listů, vznikají typické obloukovité zářezy. Tyto škody jsou malé, spíše estetické. Škodí především larvy lalokonosce, které okusují kořeny jahodníku a kořenový krček. Rostliny jsou zpomaleny v růstu, náhle vadnou a jsou nevratně zničeny.

Květopas jahodový – kdy stříkat

Pokud se rozhodnete pro chemický postřik, pak je potřeba provést před květem, abyste zabránili samičkám květopasa naklást vajíčka do květů. Postřik můžete 2x opakovat. Je možné také použít postřik po sklizni, na konci sezóny.

Jaký postřik na švestky Jak už jsme zmínili výše, můžeme použít osvědčený Kuprikol 50, Lepinox Plus a TALENT. Postřik na švestky připravíme tak, že jeden z těchto přípravků promícháme s vodou v níže uvedeném poměru. Příští jaro nezapomeňte na řez švestek.

Kdy začíná kvést jabloň

Kvete v dubnu až květnu. Květy jsou až 5 cm široké, bílé s vnějším červenavým nádechem, s 5 korunními lístky a 15–20 tyčinkami. Jabloň je cizosprašný strom. K opylení je nutný pyl z jiné odrůdy.Příčinou může být kořenová a krčková hniloba. Příčinou může být špatná půda, nevhodná lokalita či napadení škůdci a chorobami. V posledních letech se například poměrně často vyskytovalo napadení jahodníku houbami z rodu Phytophora, v němž odborná literatura rozlišuje dva původce onemocnění s poněkud odlišnými příznaky.Nejlepší ošetření je pomocí postřiku Sulka. Tento sirný postřik se míchá v 4 – 6% koncentraci tzn. 400 – 600 ml Sulky na 10 l vody.

AGRO Přezimující škůdci STOP je přírodní postřikový pomocný prostředek určený pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům. Velmi účinně působí na přezimující škůdce (mšice, svilušky, štítenky, puklice, mery, píďalka podzimní aj.) a výrazně sníží výskyt škůdců v pozdějším období.

Co nesnáší jahody : Cibule a česnek jsou dalším druhem zeleniny, které byste neměli pěstovat vedle jahod. Tyto rostliny produkují silné aromatické látky, které mohou ovlivnit chuť jahod.

Jak často zalévat jahody v truhlíku : Jahody potřebují mírně kyselou půdu, alkalická jim neprospěje. Jahodníkům by se měla dopřát dostatečná vláha, přičemž platí, že je lepší vydatná zálivka jednou týdně, než zalévání každý den po troškách. Problém vzniká při delších deštích, kdy vlivem přílišné vlhkosti plody snadno chytají plísně.

Kdy provést postřik proti přezimujícím škůdcům

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Alternativou je přírodní insekticid NeemAzal TS. Aktivní látkou je azadirachtin ze semen tropické rostliny Azadirachta indická (Azadirachta indica). Přípravek má nulovou ochrannou lhůtu. Proti pilatce švestkové funguje jako požerový insekticid, likviduje tedy pouze housenky.Pilatky jsou příčinou častého jevu, kdy stromy slivoní sice bohatě kvetou, ale nemají prakticky žádné plody. Výjimečné nejsou případy, kdy je napadeno více než 90 procent plodů. Ošetření insekticidy je třeba provést ve velmi krátkém termínu – v době, kdy opadlo 80 až 90 % květních plátků.

Jaké má jabloň květy : Květy jabloně jsou uspořádány v chudých chocholících, jsou pětičetné, oboupohlavné, s kalichem, který vytváří češuli, a narůžovělými, bílými nebo červenými korunními plátky. U některých druhů výrazně voní. Opylovány jsou hmyzem, kterému nabízejí hojnost výživného pylu a dobře cukernatého nektaru.