Antwort Jak vypada Larva od mola? Weitere Antworten – Jak vypadá Larva mola
Housenka. Z nakladených vajíček se přibližně za dva týdny líhnou malé bílé housenky s tmavší hlavičkou a válcovitým tělem o velikosti 1 mm. Okamžitě po vylíhnutí začínají některé larvy spřádat v napadených tkaninách chodbičky z hedvábí, ve kterých následně probíhá celý jejich vývoj a které larvy mola neopouštějí.Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.Kde moly najdeme a jak je poznáme Má-li malý motýlek stříbrná křídla, jde o mola šatního. Jsou-li na jeho křídlech tmavé skvrny, je to mol potravinový. Ti první dokáží udělat paseku v šatníku, ti druzí ve spíži, ale všichni působí finanční škody domácnostem, protože znehodnocují jak šaty, tak především potraviny.
Co nesnáší moli : Mol miluje tmavá a zatuchlá místa
Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.
Co zabira proti molům
Přípravky na hubení molů
Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.
Jak poznat mola v mouce : Zavíječe moučné můžete spatřit ve spížích nebo přímo v potravinách. Přítomnost jemných pavučinek, které larvy vytvářejí při požírání potravin, je dalším jasným indikátorem napadení. Kromě vylíhnutých larev jsou pavučinky typickým znakem, jak poznat moly v mouce a jiných potravinách.
Je potřeba najít místa, kam moli nakladli vajíčka, a zlikvidovat také larvy. Projděte důkladně všechny potraviny, co máte doma, a když někde objevíte larvy nebo drobné pavučinky, bez milosti jídlo vyhoďte. Klidně i celý pytlík mouky nebo oříšků. Vajíčka totiž nejsou dobře viditelná a mohou se vyskytovat v celém balení.
Spolehlivější řešení, jak zabít šatní moli, jejich larvy i vajíčka, je hluboké zmrazení látky. Oděvy napadené moly vložte to těsně uzavíratelného igelitového sáčku. Na volno, aby bylo jisté jejich hluboké zmrazení. Vložte do mrazáku na minimálně 72 hodin (tj.
Kde mohou být moli
Moli si domů můžete přinést přímo z obchodu, a to třeba i v uzavřeném sáčku mouky. Používejte uzavíratelné dózy a nádoby. Potraviny, jako jsou mouka, rýže, kakao nebo třeba ovesné vločky, vždy přesypte ze sáčku do uzavíratelných dóz. Moli se do nich nedostanou a vaše potraviny tak budou v bezpečí.Odpuzovače molů
Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.Potravinoví moli se nejčastěji schovávají v mouce, cereáliích, rýži a dalších obilovinách a luštěninách. Samozřejmostí je ale prohledat veškeré potraviny a především místa ve skříních a spížích a jejich rozích.
Samičky molů snášejí drobounká bílá vajíčka přímo do potravin. Za život snese samička moučného mola až 500 vajíček. Za týden až dva se z vajíček líhnou larvy, které začnou potraviny znehodnocovat požíráním, tvorbou pavučinek a výkaly.
Co přitahuje moly : Larvy šatního mola (více o molu šatním čtěte zde) se nejčastěji pouštějí do přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna, kožešina nebo peří, a přitahuje je také pot a zbytky kůže. Daří se jim ve vlhku, ve tmě a při pokojové teplotě, zato klid k rozmnožování jim naruší především pravidelný úklid.
Co vadi molům : K tomu je dobré vědět, že molům vysloveně vadí některé pachy – neusadí se v blízkosti bobkového listu nebo chmele, vadí jim černý pepř, ale také levandule. Babičky dávaly do spíží novinový papír, protože zjistily, že moli nesnášejí vůni tiskařské černi. Vyzkoušet můžete i obyčejnou kostku mýdla.
Co kdyz snim vajíčka molů
Moli napadají potraviny, které jsou tímto znehodnoceny. K potravinám se dokáží dostat i přes pevné obaly včetně uzavíratelných dóz. Přítomnost larev v potravinách poznáte podle bílých vláken, které kolem sebe vytváří housenky. Napadené potraviny nikdy nekonzumujte!