Antwort Jak vyrobit krmítko z kokosu? Weitere Antworten – Jak vyrobit doma krmítko

Jak vyrobit krmítko z kokosu?
Na krmítko snadno využijete i starý hliněný květináč, šišku nebo třeba půlku skořápky z kokosového ořechu. Šišku přivažte na provázek, do kokosu vyvrtejte díru. Dírkou v květináči nebo ořechu protáhněte provázek. Za horní konec provázku později krmítko uvážete, za spodní stranu se mohou ptáčci při krmení zachytit.Jak mohu vyrobit doma krmivo pro ptáky Ptačí krmivo si můžete vyrobit doma smícháním různých semen, obilovin, plodů a sušeného ovoce s tukem a tvarováním do různých forem. Podle toho, které ptáky chcete přilákat, můžete obměnit semena a obiloviny, které smícháte s tukem.Buď můžete kokosovou dužinu nastrouhat, použít ji do pečení nebo si udělat kokosové hoblinky pomocí škrabky, které následně usušíte. Kokosový ořech je základní surovinou pro výrobu kokosového mléka a smetany, kokosové mouky a cukru nebo kokosového oleje.

Co vyrobit z kokosu : Kokosový ořech na 7 způsobů. Úžasné dekorace nebo šperky ze skořápek, které vyrobíte sami!

  • Květináč Úžasně vypadá závěsný květináček na drobnou pokojovku nebo sukulent.
  • Svícen. Kokosová skořápka může být i efektním svícnem, resp.
  • Miska na drobnosti.
  • Poháry či hrnky.
  • Mýdlenka.
  • Hodiny.
  • Šperky.

Jak vyrobit ptačí budku

Zapomeňte na plast nebo kov, budku je nejlepší vyrobit z neošetřeného dřeva nebo lepených dřevěných desek. Dřevo „dýchá“ a zároveň dobře izoluje. Dřevěná deska, ze které budeme řezat jednotlivé díly budky, by neměla být příliš tenká (minimálně 20 mm) a dřevo by mělo být vyschlé, aby se budka nekroutila.

Jak připevnit krmítko : Krmítko, které je vhodné k postavení, můžete položit na vnější parapet před okno. V každém případě ho ale musíte zajistit, aby nespadlo na kolemjdoucí. Pokud se nedá z vnější strany k ničemu připevnit, můžete do okna přivřít nějakou látku nebo síťku a k ní krmítko přidělat.

Postup výroby lojové koule:

  1. Rozpusťte tuk a lůj či sádlo ve větším hrnci.
  2. Do rozpuštěné směsi vsypte semínka a nadrcený sušený hmyz a vše pořádně zamíchejte.
  3. Nádoby, do kterých budete směs vylévat, vyložte potravinovou fólií, aby šel ztuhlý tuk pohodlně vyklopit.
  4. Nechte lojové koule ztuhnout.


Zapracujte do každé koule provázek, aby se dala snadno pověsit. Případně můžete hmotou naplnit hrnečky, hrnce a formičky, těsně ji upěchujte a uhlaďte. Aby se ptáci mohli k zobání posadit, použijte krátké klacíky, které do hmoty zasunete.

Jak je zdravy kokos

Kokos zlepšuje trávení a problémy se střevy, protože podporuje absorpci dalších nutrientů včetně vitamínů, minerálů a aminokyselin. Kokos navíc neobsahuje žádný gluten, toxické látky, je hypoalergenní a obsahuje antibakteriální, antivirové, protiplísňové a antiparazitální léčivé složky.Uvnitř ořechu je krásně bílá dužina, která je stejně zdravá jako kokosová voda. Dužina jde krásně vyloupnout. Nožem lehce odřízněte hnědou část a můžete ji rovnou jíst nebo ji dále zpracovávat. Nastrouhat a čerstvou použít na pečení nebo škrabkou udělat hoblinky a ty usušit.Na vrcholku pevné skořápky kokosu se nacházejí tři otvory, které mají specifickou funkci během růstu a klíčení semena. Dva slouží jako místa, kudy procházejí vyživovací cévní svazky do plodu.

Nejjednodušší pítko vyrobíme tak, že na zahradu umístíme mělkou misku s vodou (či třeba pod-květník), do které položíme několik kamenů. Ty zabrání utonutí hmyzu, který do misky může spadnout. Vodu vyměňujeme nejlépe denně, jednou za týden misku vydrhneme rýžákem.

Co dát ptáčkům do budky : Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.

Co dát v zimě do krmítka : Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.

Jak najdou ptáci krmítko

Pro ptáky si ale můžete připravit i sušené křížaly jablek, ovesné vločky, mák, proso, řepku, nesolené tuky (vnitřní sádlo nebo lůj) nebo nasbírat semena trav a bodláků, jeřabiny, šípky a bezinky, plody hlohu, rakytníku, svídy nebo břečťanu. Potrava, kterou ptákům nabízíme, by neměla být zkažená.

Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.Postup výroby lojové koule:

  1. Rozpusťte tuk a lůj či sádlo ve větším hrnci.
  2. Do rozpuštěné směsi vsypte semínka a nadrcený sušený hmyz a vše pořádně zamíchejte.
  3. Nádoby, do kterých budete směs vylévat, vyložte potravinovou fólií, aby šel ztuhlý tuk pohodlně vyklopit.
  4. Nechte lojové koule ztuhnout.

Čím krmit ptáky v zimě : Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.