Antwort Jak vytvořit zajímavou prezentaci? Weitere Antworten – V jakém programu vytvořit prezentaci

Jak vytvořit zajímavou prezentaci?
Tvorba a prohlížení prezentací

  1. Nabídky Plus 4.26. 3.5.
  2. Microsoft PowerPoint Viewer. zdarma.
  3. ProShow 8.0.3648. zdarma k vyzkoušení
  4. Media Show. zdarma k vyzkoušení
  5. Camtasia Studio 23.1.2. zdarma k vyzkoušení
  6. SlideMate 2011. zdarma.
  7. PowerPoint Slide Show Converter 3.2.4.1. 2.5.
  8. SpotOnTheMouse 2.8.1. zdarma k vyzkoušení

Na začátku nesmí chybět představení tématu, nastínění osnovy vystoupení, na konci pak rekapitulace nejdůležitějších informací a závěr. Každá část prezentace by měla být od ostatních oddělena nějakým odlehčením, humornou vsuvkou atd.Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Jak má vypadat správná prezentace : Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

V čem udělat prezentaci zdarma

Nejlepší bezplatný software pro prezentaci fotografií pro stolní počítače – Windows & Mac

  1. Movavi Slideshow Maker. Stažení zdarma.
  2. ThunderSoft Free Slideshow Maker. Operační systém: Windows.
  3. Free Bolide Slideshow Creator.
  4. iMovie.
  5. NCH PhotoStage.
  6. Focusky Presentation Maker.
  7. Freemake Video Converter.
  8. DaVinci Resolve.

Jak udělat prezentaci bez PowerPointu : Pokud máte Účet Microsoft (hotmail.com, outlook.com, live.com, msn.com) neboMicrosoft 365 pracovní nebo školní účet, můžete prezentaci zdarma zobrazit a upravit ve webovém prohlížeči. Uložte soubor do OneDrive nebo Dropboxu a otevřete ho pomocí PowerPoint pro web.

Vyhněte se stylům pěst do dlaně či modlící se mnich. Ruce nikdy nespojujte za zády jako žáčci první třídy. Obě ruce spuštěné volně podél těla také nepovažuji pro prezentaci za zcela ideální, i když to někteří lektoři doporučují.

Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.

Jak nejlépe ukončit prezentaci

  1. Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.
  2. Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.
  3. Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

V závěru shrňte ta nejdůležitější sdělení. Na úplném konci nemusíte vkládat snímek s nápisem "Děkuji za pozornost", působí to jako klišé. Posluchačům stačí poděkovat ústně. Pokud jste nečerpali znalosti pouze z vlastní zásoby, je vhodnější ukončit prezentaci snímkem s použitými zdroji.Většina uživatelů se snaží dodržovat pravidlo 5×5, tedy pět řádků s pěti slovy, maximum je 7×7, kdy už prezentace začíná vypadat spíše jako textový dokument. V takovém případě nebude z dálky malý text ani vidět.

Programů je hodně, ale…

  1. Prezi. Licence: Freemium.
  2. Libre Office – Impress. Licence: Open Source.
  3. Google Drive – Slides. Licence: Free.
  4. Sozi. Licence: Open Source.
  5. Apache OpenOffice Impress. Licence: Open Source.
  6. Academic Presenter. Licence: Free.
  7. LaTeX Beamer and Prosper. Licence: Open Source.
  8. Impressive. Licence: Open Source.

Jak udělat automatickou prezentaci : Vytvoření automatické prezentace

  1. Na kartě Prezentace vyberte Nastavit prezentaci.
  2. V části Show type (Typ prezentace) vyberte jednu z následujících možností: Prezentováno mluvčím (celá obrazovka)Umožňuje uživatelům, kteří sledují vaši prezentaci, mít kontrolu nad tím, kdy budou na snímcích pokračovat.

Jak nebyt ve stresu při prezentaci : Nejúčinnějším způsobem, jak se trémy zbavit, je kvalitní příprava a jistota nabytá opakováním. TIP: Snižte trému tak, že se na vaši prezentaci dobře připravíte. (A tím není myšleno učení se nazpaměť, ale naopak, postupné vylepšování a přemýšlení o prezentaci. Jen díky tomu je možné uvědomit si, co v prezentaci říkat.)

Co s rukama při prezentaci

Zaměstnejte své ruce!

Ruce spojte přirozeně – vložte jednu ruku do dlaně druhé ruky. Vyhněte se stylům pěst do dlaně či modlící se mnich. Ruce nikdy nespojujte za zády jako žáčci první třídy. Obě ruce spuštěné volně podél těla také nepovažuji pro prezentaci za zcela ideální, i když to někteří lektoři doporučují.

Co patří do závěru Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali.Celou „trasu“ prezentace a všechny důležité body a myšlenky doveďte do konce. Na závěr nezapomeňte na shrnutí nejdůležitějších bodů. Zrekapitulujte především to, co chcete, aby si účastníci zapamatovali. Zvláště závěrečná část by měla být motivující k nějaké akci, kterou chcete prezentací vyvolat.

Co se píše na konec prezentace : Pokud prezentaci zasíláte, uveďte na posledním slajdu kontakty na sebe, případně také s dovětkem v tom smyslu, že jste k dispozici pro doplňující dotazy. Využívejte závěrečný slajd smysluplně. A když děkujete za pozornost, děkujte upřímně a ústně.