Antwort Jak vyvrhnout zajíce? Weitere Antworten – Kdy vyvrhnout zajíce
Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.Výborně skáče do výšky přes 1 m a do dálky až 6 m. Podle jiných údajů dosahuje maximální rychlosti běhu kolem 55 km/h a do dálky doskočí až kolem 5 metrů.Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.
Koho se bojí zajíc : Mezi mé přirozené predátory patří větší dravci, zejména jestřábi, orli a výři, ze savců větší šelmy, např. lišky nebo vlci.
Jak chutná zajíc
Zajíc má chutné maso s intenzivní zvěřinovou chutí, je křehké, šťavnaté, vyznačuje se charakteristickou červenohnědou barvou.
Jak dlouho vydrzi Nalozena zvěřina : Za předpokladu dobrého hygienického stavu dosahuje vakuově balená zvěřina, pokud je uchovávaná při teplotě v rozmezí 0 °C až 2 °C, trvanlivost až 3 týdny. Při skladovací teplotě kolem 3 °C až 4 °C se tato doba zkracuje na maximálně 2 týdny.
Třída: savci Řád: zajíci Čeleď: zajícovití Mláďata: Samice mívá 2–3 vrhy s 2–5 mláďaty, která přicházejí na svět osrstěná a vidoucí. U samice se drží pouze 2–3 dny, poté se 3 týdny vracejí pouze na kojení.
Zajíci patří do řádu zajícovců (Lagomorpha), zatímco hlodavci (Rodentia) jsou jiným řádem. Klíčovým rozdílem mezi nimi je zubní anatomie. Zajícovci mají čtyři řezáky (dva horní a dva spodní), zatímco hlodavci mají pouze dva (jeden horní a jeden spodní).
Jak chutna maso z Divocaka
Maso z prasete divokého je velice lahodné, šťavnaté, výrazné chuti a vůně. Příprava je velice jednoduchá a lze použít klasické zvěřinové recepty, popřípadě i recepty používané na maso vepřové.Zpracováváme-li zvěřinu ze starších kusů, nakládáme maso do mořidla na 24 hodin až 4 dny, podle stáří a velikosti kusu. Maso uložíme do kameninové nádoby a zalijeme prochladlým mořidlem. Nádobu zakryjeme a uložíme v chladu. Během naložení maso několikrát otočíme; moření nesmí trvat dlouho, maso by se příliš vymáčelo.Potrava: Výlučně rostlinná potrava podle celoroční nabídky. V zimě okusuje letorosty a ohryzává kůru listnatých dřevin, příležitostně konzumuje různé dužnaté plody a semena. Zpravidla vystačí s vodou obsaženou v přijímané potravě. Popis: Zajíc polní má protáhlé tělo, oválnou hlavu s nápadně dlouhými ušními boltci.
Také podle chování můžeme orientačně soudit na věk jedince, starší zajíc je obyčejně opatrnější, rychleji kličkuje, vyhledává si lože na příhodném místě a dříve se do něj vrací pokud byl vyplašen. U ulovených zajíců lze věk rozeznat již mnohem spolehlivěji než u zajíců živých.
Jak dlouho vařit zajíce : Zajíce naložíme v pekáčku do koření s olejem a trochou vody, přiklopíme a necháme den uležet. Pečeme přiklopené na 200°C cca 1,5-2 hodiny, podle toho, jak je zajíc starý.
Jak dlouho naložit zajíce : způsob, neboli nakládání do mořidla
Vychladlé mořidlo nalijeme na odblaněnou, slaninou protaženou svíčkovou neb zadek zajíce, maso zatížíme a dáme uležeti do studena v létě 2-3 dny a v zimě 4-5 dnů. Každý den maso obrátíme. Při pečení zaléváme svíčkovou neb zadek zajíce mořidlem.
Jak naložit maso aby vydrželo
Trvanlivost masa prodloužíte nasolením a zalitím do oleje, do kterého lze přidat bylinky a česnek. Takto naložené maso vydrží až 5 dní. Pozor, maso však musí být zcela ponořené v oleji. Pokud jste koupili maso vakuově balené, jeho skladování je snadné, stačí ho nerozdělané nechat v lednici.
Základem pro jeho kvalitní naložení a delší trvanlivost je rychlý přesun z pultu v obchodu do lednice a okamžité naložení do marinády, čímž se maso vyhne riziku zkažení. Maso naložené do oleje, bylin a česneku vydrží čerstvé i déle než 7 dní. Česnek výrazně prodlužuje trvanlivost masa.OBECNĚ VHODNÉ KRMIVO
– seno, tráva, luční byliny, zelenina (saláty, zelené natě, mrkev, celer, řapíkatý celer, petržel, řepa, papriky vč. jadřince, okurka, rajče, kedlubna, ředkvičky, ředkev, zelí (jen trošku, může nadýmat!), cuketa, fenykl, brokolice, květák, špenát, řeřicha, a další…)
Jak dlouho žijí zajíci : Za rok může odchovat až 27 mláďat. Délka života: V zajetí se dožívá až 4 let, v přírodě se průměrný věk pohybuje mezi 3–6 měsíci.