Antwort Jak zabezpečit truhlík na parapetu? Weitere Antworten – Co do truhlíku na okno

Jak zabezpečit truhlík na parapetu?
Co do truhlíku na okno Nejčastěji se do truhlíku na okno vysazují muškáty, fuchsie nebo petúnie. Vyniknou převislé kultivary. Do stínu se hodí begónie nebo pokojové kopřivy.Rostliny a truhlíky vybírejte tak, aby měly dostatek místa pro kořeny. Na dno truhlíku nasypte keramzit, štěrk nebo střepy hliněného květináče a tuto drenážní vrstvu zasypte zralým kompostem. Po několika měsících začne horní vrstva zeminy vysychat a zvýší se její kyselost, což zhoršuje růst rostlin.Možností jak upevnit květinové truhlíky na balkonovém zábradlí je hned několik. Přičemž způsob upevnění se řeší vždy individuálně, a to podle typu květinového truhlíku a balkonového zábradlí. K upevnění lze použít například úhelníky, různé kovové pásky nebo je možné truhlík přímo přišroubovat skrz dno k zábradlí.

Jak zajištění truhlíku proti pádu : Jednoduchou verzi upevnění truhlíků a jiných nádob proti pádu představuje dřevěný plůtek. Ten si můžeme v případě dostatečné manuální zručnosti vyrobit podomácku. Pokud je však dům zateplen, upevnění pak realizujeme navařením nebo lepením na parapet. Při vrtání totiž riskujeme poškození zateplení.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.

Co do oken místo Muskatu : Západní sluneční paprsky tak podpoří růst plodů a jsou nejvhodnější pro násadu květu. Nejhezčí a nejvybarvenější muškáty budete mít určitě na západním parapetu. Potřebujete-li ovšem osadit i východní parapet, využijte begonie, petunie nebo bylinky, kterým se naopak daří ve východních paprscích modrého světla.

Volíme tedy především břečťan (Hedera), převislé begonie (Begonia 'Illumination White'), popence (Glechoma) a třeba dobromysl zlatolistou (Origanum vulgare 'Goldtaler'). Při výsadbě okrasných rostlin do truhlíků je třeba brát ohled též na konkurenční schopnosti rostlin.

Pokud chcete oživit a projasnit své podzimní truhlíky, vsaďte do nich břečťan – nenáročnou, stálezelenou popínavou rostlinu, která snese i větší mrazíky. Dozdobit je můžete i různými přírodními dekoracemi, jako jsou dýně, jablka, šípky či větvičky jehličnanů.

Co pestovat v Truhliku na balkone

Co lze pěstovat na balkoně

Dobře se na balkónech daří ředkvičkám, hrášku, fazolkám, mrkvi i kedlubnám. Nenáročný na pěstování je salát, převislé jahody, měsíční jahody, kanadská borůvka nebo cukety. Větší nádoba na balkóně umožní i pěstování speciálně upravených druhů ovocných stromů.Balkonové rostliny milující slunce jsou např.:

  • Balkonové rostliny: petúnie, pelargónie, kadidlovník, bakopa, kopretiny pařížská
  • Sezonní rostliny: vřes, gazánie, dvouzubec zlatý, maceška, zimní astry.
  • Bylinky: levandule, oregano, rozmarýn, šalvěj, tymián.

Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.

Kolik zajistit sazenic

Máme-li mladé muškáty z řízků, musíme množství zvýšit na 8 až 12 ks, podle velikosti, jinak by byl truhlík „chudý“. Substrát dáme do 2/3 truhlíku a utužíme. Rozmístíme rostliny tak, aby si nekonkurovaly. Větší dozadu nebo do středu, menší a převislé na okraje.

Kolik muškátů do truhlíku 60 cm : Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.

Kdy vysadit muškáty do truhlíku : Pro sázení muškátů je načasování klíčové

Ideální je jaro, konkrétně na přelomu března a dubna. Předpěstované sazenice muškátů vybírejte pečlivě – měly by mít temně zelenou barvu listů i stonků. To je ukazatelem zdravé rostliny i kořenového systému.

Co do truhliku místo muškátů

Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).

Do truhlíků zasadíme první jarní květy – sněženky, krokusy a další ozdobné cibuloviny. Na konci měsíce můžeme začít s balkonovou klasikou a vysadit muškáty, petúnie, ale i trvalky.Tam vydrží až do jara, kdy je následně přesaďte na konečné stanoviště.

Co dát do truhlíku na jaře : Sázejte cibuloviny

Krásně kvetou modřence, šafrány, tulipány, narcisy, hyacinty. Ano, můžete je vysázet i do truhlíků. K nim můžete zasadit sedmikrásky chudobky, macešky nebo pomněnky. Vyzkoušet můžete i primule, ale u těch je to už se snášením mrazíků horší.