Antwort Jak zabít Cvrcka v bytě? Weitere Antworten – Jak se zbavit Cvrcka v bytě

Jak zabít Cvrcka v bytě?
Pokud jste nenašli žádnou cvrččí díru v zemi, tak bude vyhnání cvrčků těžké. Doporučuje se strčit do díry stéblo, a to až na dno, cvrčci budou vyrušeni ze svého klidu, vylezou po brčku ven a vy je budete moci přenést z vašeho sluchového dosahu.Jak na prevenci

  1. Důkladně utěsněte prostupy topení, vody, kanalizace a vzduchotechniky.
  2. Zabezpečte také otvory nebo trhliny na fasádách a další riziková místa.
  3. Nechte na dveře nainstalovat zavírače a ověřte těsnost oken i dveří
  4. Suroviny neskladujte přímo na zemi – používejte regály a palety.

Vaši cvrčci na krmení budou dobře prosperovat při teplotě okolo 22–28 °C. Nevyžadují žádné speciální světelné podmínky – naprosto si vystačí s denním světlem. Určitě by se ale jejich box měl nacházet na dobře větraném místě.

Jak dlouho vydrží Cvrček : Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky. Je to noční teplomilný živočich, všežravec, dává přednost zelenině, ovoci, chlebu, masu, ale může hladovět i 3 týdny.

Čím se živí cvrčci

Co žerou cvrčci Cvrčci sežerou téměř cokoli a živí se rostlinnou i živočišnou potravou. I když jsou cvrčci domácí krmný hmyz, potřebují vyváženou stravu složenou ze suché a vlhké složky. Čím kvalitnější je krmivo pro cvrčky, tím kvalitnější je živá potrava pro vaše terarijní zvířata.

V čem chovat cvrčky : Aby se cvrčkům dařilo, potřebují teplé prostředí. K životu jim stačí i pokojová teplota, při nižších teplotách však umírají. Ke správnému rozmnožování potřebují teploty vyšší – zhruba kolem 27 – 29 °C.

Cvrččí zápasy

Využívalo se bojovnosti samců, kteří při spatření jiného samečka začnou bojovně cvrkat. Pokud žádný ze soupeřů neustoupí, pustí se cvrčci do sebe kousáním.

Cvrček stepní (Gryllus assimilis)

0,1 litru 1 litr (včetně)
Dospělci ( 2,5 – 3 cm ) 50 Kč 320 Kč
Střední A ( 2 – 2,4 cm ) 55 Kč 340 Kč
Střední B ( 1,7 – 1,9 cm ) 70 Kč 550 Kč

Jak se starat o cvrčky

Cvrčky chováme v dobře větraných plastových nebo ve skleněných boxech. Na na dno můžeme dát písek jako substrát. Teplota v chovné nádobě se pohybuje v rozmezí 25 – 30 stupňů. Jako úkryty jim slouží staré kartony z vajec.V závislosti na teplotě se z vajíček vylíhnou larvy přibližně po 10 až 54 dnech. Nejrychleji se líhnou při teplotě 35 °C a nejdéle při teplotě 16 °C. Během následujících deseti až 35 týdnů se larvy asi desetkrát svléknou. Doba vývoje cvrčků závisí také na teplotě a na tom, jak dobře je krmíte a staráte se o ně.Dospělé samice po posledním svleku snáší denně 100 až 150 vajíček do vlhkého substrátu v kladišti. Vajíčka jsou dlouhá kolem 2,5 mm. Z nich se přibližně po deseti až čtrnácti dnech líhnou malí cvrčci.

Cvrček domácí má proměnu nedokonalou, samička klade 200-300 vajíček banánovitého tvaru do spár a skulin. Nymfa se líhne za 1-2 týdny a je podobná dospělci, jen je bezkřídlá. Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky.

Jak rychle se mnozi cvrcek : Cvrčci se rozmnožují po celý rok. Samičky žijí v dospělosti asi deset týdnů a během této doby nakladou 200 až 300 vajíček. Vajíčka cvrčků jsou bílá, úzká a asi dva milimetry dlouhá.

Co jedí cvrčci : Standardně však cvrčky krmíme pampeliškovými listy, zbytky a slupkami z ovoce a zeleniny, ovesnými vločkami nebo granulemi pro psy a kočky. Švábi jsou obdobnou potravou jako cvrčci a také jejich chov je prakticky stejný jako u cvrčků.

Jak slyší Cvrček

K vnějšímu uchu patří boltec a zvukovod. Boltec zachycuje zvukové vlny a stíní zvuky přicházející zezadu. Tím napomáhá tomu, že dokážeme odlišit, zda zvuk přichází zepředu či zezadu. Zvukovod má takové rozměry, že je naladěn na frekvence v rozmezí 3 kHz až 4 kHz.

Krmný hmyz zakoupíte na kterékoliv z našich Super zoo prodejen. Na našich prodejnách je běžně k dostání hmyz typu cvrčci, sarančata, červy, šváby, octomilky, mouční červi a zophobas.Chov cvrčků

Cvrčky chováme v nádobách různého materiálu, nejvhodnější jsou skleněné nebo plastové nádoby s víkem, které brání úniku jedinců. Kvůli zvýšenému riziku plísní musíme zajistit i dobré odvětrávání. Jako podklad poslouží písek, lignocel nebo směs smíchaná s krmivem.

Jak skladovat živé červy : Červy je nejlépe skladovat na chladném a temném místě. Díky tomu zpomalíte jejich zakuklení.