Antwort Jak zacit dopis v němčině? Weitere Antworten – Jak napsat oslovení v němčině
Neznáme-li jméno adresáta, píšeme zpravidla Sehr geehrte Damen und Herren, jinak oslovujeme jménem, např. Sehr geehrte Frau Dr. Hoffmann. Za oslovením píšeme čárku, první odstavec pak začínáme malým písmenem.Doporučujeme psát e-maily v němčině formálně a věcně. To znamená raději vykat než tykat, vyhýbat se hovorovým výrazům a být stručný. Samozřejmě můžete psát o počasí nebo prohodit krátký small talk, ale pro německé obchodní partnery bude pravděpodobně lepší, když rychle přejdete k věci a budete komunikovat přímo.tedy „6. Januar 1990′′ čteme „der sechste Januar, neunzehn Hundert neunzig“, nebo „den 6. Januar 1990“ čteme „den sechsten Januar neunzehn Hundert neunzig“.
Jak ukončit dopis v němčině : Každý dopis by měl obsahovat oslovení (Liebe Heidi), text dopisu, rozloučení (Mit freundlichen Grüssen), a podpis.
Jak pozdravit v němčině
Při setkání
- Guten Morgen – dobré ráno, dobré dopoledne.
- Guten Tag – dobrý den, používáme od oběda zhruba do večeře.
- Grüß Gott – použije se pro dobrý den v Rakousku a Bavorsku.
- Guten Abend – dobrý večer, používáme od večeře dále.
- Gute Nacht – dobrou noc, když jdeme spát.
Jak poděkovat v němčině : Poděkování v běžném jazyce
Nejjednodušší a nejběžnější způsob, jak někomu poděkovat, je říct : Danke schön → Děkuji. Danke → Děkuji (ale spíše neformálně).
Časová rozmezí píšeme s pomlčkou bez mezer: 10–13 hod., oběd 12.00–12.45, návštěvní hodiny: květen–září 9–17 h, říjen–duben 9–16 h (viz Pomlčka).
Mezi další pamětnické pozdravy se dá započítat i čus, počeštěná forma dodnes užívaného německého „tschüs“, anebo přátelský pozdrav servus. Ten zase pochází z latinského slova "servus", tedy služebník, otrok.
Co znamená zkratka LG v němčině
K – klar – jasně K-Schein – Krankenschein – nemocenská KP – kein Problem – není problém. LG – Liebe Grüße.
danke | děkuji; tvar slova #danken (děkovat)(106) |
---|---|
dankes | děkuji(AT:51726) |
dankesbrief | děkuji dopis(AT:68398) |
A) Zápis data s mezerami. Asi nejčastěji píšeme datum vzestupně — den, měsíc a poslední rok. Lze ho napsat číslicemi celý nebo lze případně vypsat měsíc slovem. Zápis data je v této formě vždy s mezerami za tečkou.
Letopočty se vždy uvádějí čtyřmístně, jelikož dvoumístný zápis by byl matoucí. Zápis s odsuvníkem se tedy už nepoužívá (např. `98) a stejně tak ani s lomítkem (např. 15/1/2018).
Co znamená pozdrav Čus : Čus je vlastně dalo by se říct invazní, nepůvodní pozdrav, to vysvětlím později. Pochází z německého tchüss, což znamená na shledanou.
Co znamená zkratka CHF : Swiss neboli Švýcarský frank je oficiální měna Švýcarska a Lichtenštejnska. Jeho symbol je ₣, ISO kód CHF. Zkratka měny je odvozena od latinského názvu Confoederatio Helvetica.
Co znamená zkratka Lfg
LFG – Looking for the group (Hledám partu.) LFM – Looking for the more (Hledám určité povolání do mé party.)
Zápis data v češtině V České republice se nejčastěji datum zapisuje v pořadí den týdne (názvem, pokud se uvede), den měsíce (číslem), měsíc (číslem nebo názvem) a rok (letopočtem). Datum se v češtině zapisuje ve tvaru podle vzoru „15. srpna 2000“ nebo zkráceně s číslem měsíce „15.Datum v obou případech zapište s mezerami za tečkou. Zápis data ve formálnějších textech pište dvoumístným způsobem (02.08.2020), ale v tomto případě mezeru za tečkou už vynechte. Zápis bez mezer používejte také v případě, že chcete psát datum sestupně, tedy rok, měsíc a poslední den.
Jak pozdravit jinak než ahoj : Ahoj, dobrý den, čus, nazdar, zdravíčko. Jen čeština má nespočet možností, jak někoho pozdravit.