Antwort Jak zapojit reproduktory do zvukové karty? Weitere Antworten – Co se připojuje ke zvukové kartě

Jak zapojit reproduktory do zvukové karty?
Ke zvukové kartě lze dále připojit následující zařízení:

  • sluchátka.
  • reproduktory.
  • zesilovač
  • mikrofon.
  • externí zdroje (rádio, magnetofon, …)
  • je-li karta vybavena rozhraním MIDI (Musical Instrument Digital Interface), je možné k ní připojit i elektronické hudební nástroje vybavené také tímto rozhraním (např.

Propojení dvou audio zařízení

Zdířky, do kterých konektory cinch zapojíte, jsou označeny barvami a navíc jsou ještě označeny písmy AUX. Nachází se zde zdířky R, kam zapojíte červený cinch konektor a L, kam zapojíte bílý cinch konektor. Jack konektor pak stačí zapojit do vašeho mobilního telefonu.Jak funguje zvuková karta. Samotná zvuková karta se stará o převod analogového signálu do digitální podoby, se kterou si počítač při zpracování dokáže hravě poradit. Komunikace však může fungovat i opačně. Zvukové rozhraní totiž dokáže digitální zvukový záznam z počítače transformovat na analogový formát.

Kam v PC zapojit reproduktor : Připojení kabelových reproduktorů nebo sluchátek

Zvukové konektory na stolních počítačích a zástrčky na zvukové kartě jsou barevně rozlišeny, aby bylo možné reproduktory správně připojit. Na počítači Dell All-in-One je konektor reproduktoru, sluchátek nebo linkového výstupu umístěn na zadní nebo boční straně počítače.

Kam se připojují reproduktory

Pokud máte reproduktory s externí výhybkou, nemusíte FAST-ON řešit a použijte vidličky do výhybky, nebo připojte kabel rovnou do výhybky. Použití FAST-ON je dobré hlavně u koaxiálních reproduktorů. Třetím a nejspolehlivějším řešením je konektor opět ucvaknout, oholit izolaci a kabel na nový reproduktor přímo napájet.

Jakou USB zvukovou kartu : Nejčastěji se zvukové karty připojují přes USB, i když u výkonnějších karet se dnes používají i jiná rozhraní. USB je však standard, který u karet se čtyřmi a méně vstupy bohatě postačí. Profesionální karty s větším počtem vstupů se připojují přes rozhraní FireWire nebo novější Thunderbolt.

Nejoblíbenějším řešením, které se osvědčí ve většině případů, je kabel s průřezem 2,5 mm2 – ten bude ideální pro sestavy s výkonem cca 150 W na kanál. Když bude výkon zesilovače překračovat 150 W, stojí za to investovat do kabelu s průřezem 4 mm2. Pro velmi silné audio soustavy jsou určeny kabely s průřezem 6 mm2.

Re: Možnosti zapojení repro a zesilovače

Na zesilovači připojit kabel na svorky A + B, spínač sepnutý A + B. Na repro svorky rozpojené a zapojit dvojice vývodů kabelu na basovou a středovýškovou část. Dodržet zapojení + a – jak na zesilovači, tak reproduktorech. Na zesilovač toto zapojení neklade žádné zvýšené nároky.

Jakou externí zvukovou kartu

Pro většinu uživatelů doporučujeme zvukovou kartu se dvěma XLR/ 6.3mm vstupy a dvěma výstupy. To vám umožní zapojit zároveň třeba mikrofon a elektrickou kytaru nebo dva mikrofony. To samé platí u výstupů – určitě byste měli mít výstup jak na sluchátka, tak i na studiové monitory.Na počítači vyberte Start > Nastavení > Zařízení > Bluetooth & jiná zařízení > Přidat zařízení Bluetooth nebo jiné zařízení > Bluetooth. Zvolte zařízení a postupujte podle dalších pokynů, pokud se zobrazí. Pak vyberte Hotovo.V Ovládacích panelech vyberte Hardware a zvuk a pak vyberte Zvuk. Na kartě Přehrávání vyberte a podržte výpis (nebo na něj klikněte pravým tlačítkem myši) zvukového zařízení, vyberte Nastavit jako výchozí zařízení a pak vyberte OK.

Zadní reproduktory by měly být v ideálním případě stejně vysoko jako přední reproduktory. K tomu je dobré je umístit do shodné vzdálenosti. Ale pozor, dvojici zadních reproduktorů umisťujeme kolmo k místu poslechu, popřípadě maximálně v úhlu 110°. Tím se lépe trefíme do posluchačovy ideální zóny.

Co je to zvuková karta : Zvuková karta je zařízení, které umožňuje produkovat slyšitelné zvukové spektrum v pásmu 20 – 20 000 Hz. Aby ovšem byl zvuk slyšet, musíme ke kartě ještě připojit reproduktory nebo sluchátka. Zvuková karta má tvar klasické rozšiřující karty do PC. Podle typu sběrnice existují dva typy zvukových karet.

Jak aktualizovat zvukovou kartu : Klepněte na kartu Hardware . Rozbalte položku řadiče zvuku, videa a herních zařízení. Poklepejte na zvukovou kartu a potom klepněte na kartu ovladač . Klepněte na tlačítko Aktualizovat ovladač.

Jak zapojit kabel do reproduktorů

Pokud máte reproduktory s externí výhybkou, nemusíte FAST-ON řešit a použijte vidličky do výhybky, nebo připojte kabel rovnou do výhybky. Použití FAST-ON je dobré hlavně u koaxiálních reproduktorů. Třetím a nejspolehlivějším řešením je konektor opět ucvaknout, oholit izolaci a kabel na nový reproduktor přímo napájet.

Standardem je připojení jednoho páru reproduktorových kabelů k výstupním terminálům zesilovače. Na opačné straně se kabely připojí ke vstupním terminálům na zadnich stěnách reprosoustav. Výhodu tohoto základního zapojení představuje samozřejmě jeho jednoduchost. Stačí pouze základní reproduktorové kabely.Nejoblíbenějším řešením, které se osvědčí ve většině případů, je kabel s průřezem 2,5 mm2 – ten bude ideální pro sestavy s výkonem cca 150 W na kanál. Když bude výkon zesilovače překračovat 150 W, stojí za to investovat do kabelu s průřezem 4 mm2. Pro velmi silné audio soustavy jsou určeny kabely s průřezem 6 mm2.

Jak zjistit polaritu u reproduktorů : Na tu stačí napojit dráty (vodiče) od repro a podle pohybu membrány poznáte, kde je plus a kde mínus. Pokud jde membrána směrem ven, pak je plusový pól baterie na plusovém kontaktu reproduktoru. Pokud membrána jde dovnitř, znamená to, že plusový pól baterie označuje mínusový kontakt na reproduktoru.