Antwort Jak zapsat stav elektroměru pre? Weitere Antworten – Jak zapsat stav elektroměru

Jak zapsat stav elektroměru pre?
Jak správně odečíst stav elektroměru

Elektroměr po 8 vteřinách přepíná zobrazení Vysokého tarifu (T1) a Nízkého tarifu (T2). Šipka vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí právě zobrazovaný tarif na displeji. Čtvereček vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí aktivní tarif (tarif, který právě registruje spotřebu el. energie).Číslo elektroměru naleznete na výrobním štítku měřícího přístroje nebo na každé faktuře (strana č.Číslo elektroměru se skládá ze zkratky PRE a kódu obsahujícího písmena a číslice. Odečet elektroměru: Zapisujete vždy pouze celé číslo, údaj za desetinnou čárkou není pro potřeby nahlášení odečtu podstatný. U statických digitálních elektroměrů se stavy tarifů na displeji pravidelně střídají v intervalu cca 10 vteřin.

Jak vyplnit Samoodečet elektřiny : Opište si výrobní číslo elektroměru nebo EAN kód (oba údaje najdete také na posledním vyúčtování). Vyplňte jméno a příjmení osoby, na kterou je elektřina napsaná, a adresu. Zadejte aktuální spotřebu před desetinnou čárkou (udávají se celá čísla bez zaokrouhlování). Nezapomeňte uvést důvod samoodečtu.

Jak zadat Samoodečet pre

Pro snadné a rychlé nahlášení stavu měřícího zařízení využijte on-line formuláře. Odečet měřícího zařízení nám můžete nahlásit také telefonicky na naší Zákaznické lince – tel.: 800 550 055 (Po – Pá 8-18 hod.).

Proč dělat Samoodečet : Díky samoodečtu získáte přesné vyúčtování vaší spotřeby. Vyhnete se tak případným nesrovnalostem a nežádoucím odhadům. Zvláště v případech, kdy dochází k navýšení ceny je samoodečet skvělým nástrojem, díky kterému se spotřeba rozdělí naprosto přesně – spotřeba do 31.

Pro snadné a rychlé nahlášení stavu měřícího zařízení využijte on-line formuláře. Odečet měřícího zařízení nám můžete nahlásit také telefonicky na naší Zákaznické lince – tel.: 800 550 055 (Po – Pá 8-18 hod.).

Evidenční (výrobní) číslo elektroměru:

Číslo najdete na štítku elektroměru nebo na každé faktuře za elektřinu (na levé straně uprostřed v části “Vyúčtování spotřeby elektřiny”). Evidenční číslo se skládá ze zkratky PRE a kódu z písmen a číslic.

Jak často dělat Samoodečet elektřiny

Samoodečet můžete zadat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení. Odečty můžete zadávat bez ohledu na to, kdo je vaším dodavatelem elektřiny. Doporučujeme odečty sledovat a zaznamenávat pravidelně, nejlépe měsíčně nebo čtvrtletně.Samoodečet můžete zadat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení. Odečty můžete zadávat bez ohledu na to, kdo je vaším dodavatelem elektřiny. Doporučujeme odečty sledovat a zaznamenávat pravidelně, nejlépe měsíčně nebo čtvrtletně.kde zjistím poslední stav elektroměru Poslední stav Vašeho elektroměru zjistíte v naší Virtuální obchodní kanceláři, z Vašeho posledního vyúčtování elektřiny nebo na Zákaznické lince 840 840 840.

Elektroměr musí být připojen na přívodní fáze ve sledu L1, L2, L3 z levé strany. V sítích TN se pro ochranu při poruše (před dotykem neživých částí) použije automatické odpojení od zdroje nadproudovým jisticím prvkem – jističem. Při použití jističe se vodič PEN nerozděluje v elektroměrovém rozváděči v části měření.

Jak nahlásit samoodečet PRE : Jak mohu nahlásit samoodečet

  1. On-line. Snadno a rychle můžete nahlásit stav elektroměru (plynoměru) on-line zde ve formuláři.
  2. Telefonicky. Odečet měřícího zařízení nám můžete nahlásit také telefonicky na naší Zákaznické lince – tel.: 800 550 055 (Po – Pá 8-18 hod).

Kde nahlásit stav elektroměru : Hodnoty z elektroměru nebo plynoměru, tzv. samoodečet, zašlete vašemu místně příslušenému distributorovi. Ideálně do pěti pracovních dnů od změny dodavatele (nástupu nového dodavatele, nebo dodavatele poslední instance).

Jak se orientovat v elektroměru

Mechanické elektroměry

Číselníky vedle sebe – vlevo vysoký tarif (označený I.), vpravo nízký tarif (označený II.) Opisují se vždycky číslice před desetinnou čárkou. Abyste mohli nahlásit naměřené hodnoty, musíte znát výrobní číslo elektroměru. Bývá nejčastěji vedle písmena N nebo Nr.

Samotné osazení a zapojení elektroměru provádí vždy technik distribuční společnosti.Elektroměrový rozváděč se umísťuje vždy na veřejně přístupné místo, tj. na hranici pozemku nebo na vnější stranu objektu, pokud tvoří hranici pozemku. Otevírání dvířek elektroměrového rozváděče musí být umožněno z vnější přístupné strany pozemku.

Kde se nesmí umisťovat rozvaděč : Před rozvaděčem musíte nechat trvale volný prostor s minimálně 80 cm rovnou plochou. Rozvaděč tedy neinstalujte do vestavěných skříní, pod schodiště ani na schodiště, ani ho nezakrývejte nábytkem či jinými předměty. Bytové rozvaděče se osazují ve svislé poloze, po otevření dvířek musí mít stále krytí alespoň IP 20.