Antwort Jak zapsat stav plynoměru? Weitere Antworten – Jak se píše stav plynoměru

Jak zapsat stav plynoměru?
Na plynoměru najdete jeho unikátní výrobní číslo a také aktuální naměřený stav. Výrobní číslo má 9 až 12 znaků, které následují po zkratce N., No. či Nr., podle anglického slovíčka Number. Aktuální stav vyjadřuje celkovou dosavadní naměřenou spotřebu zemního plynu, v objemových jednotkách (m3).Hodnoty z elektroměru nebo plynoměru, tzv. samoodečet, zašlete vašemu místně příslušenému distributorovi. Ideálně do pěti pracovních dnů od změny dodavatele (nástupu nového dodavatele, nebo dodavatele poslední instance).Jak si udělat samoodečet plynoměru

  1. 1) K samoodečtu potřebujete EIC (Energetický identifikační kód), jedná se o takovou poznávací značku vašeho odběrného místa.
  2. 2) Vyfoťte plynoměr tak, aby byly údaje dostatečně dobře čitelné.
  3. 3) Pošlete svému dodavateli plynu do 3 dnů od provedení samoodečtu:

Jak cist plynoměru : Evidenční (výrobní) číslo plynoměru najdete na štítku plynoměru nebo na každé faktuře za plyn. Výrobní číslo je 5–9místné číslo, navíc na štítku plynoměru může být uvozeno znaky „N“, „Nr. “, „No“ atp. Zapište si celé číslo bez desetinných míst, která jsou na číselnících plynoměrů oddělena desetinnou čárkou.

Jak se zapisuje plyn

Spotřeba se udává v m³, kWh, MWh, někdy můžete narazit také na GJ. Na fakturách najdete vyjádření v MWh. Dříve se při vyúčtování spotřeba uváděla v m³, nicméně v roce 2001 došlo na našem území ke změně používání jednotek spotřeby zemní plynu a od té doby se uvádí ve zmiňovaných MWh.

Jak zadat odečet ČEZ : Aktuální stav spotřeby ze svého elektroměru či plynoměru zvládnou zákazníci zadat v on-line aplikaci MŮJ ČEZ během pár minut. Případně mohou samoodečet nahlásit na zákaznickém centru, na některé z více než 70 poboček České Pošty s přepážkou ČEZ, nebo na bezplatné zákaznické lince.

Na plynoměru se nachází typicky pod čárovým kódem na štítku a na jeho začátku uvidíte písmena N, Nr. nebo No. Tato písmena si zapisovat nemusíte, zato číslo následující za nimi si poznamenejte. Výrobní číslo plynoměru má 5–9 znaků.

Díky samoodečtu získáte přesné vyúčtování vaší spotřeby. Vyhnete se tak případným nesrovnalostem a nežádoucím odhadům. Zvláště v případech, kdy dochází k navýšení ceny je samoodečet skvělým nástrojem, díky kterému se spotřeba rozdělí naprosto přesně – spotřeba do 31.

Kdy dělat Samoodečet

Samoodečet můžete zadat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení. Odečty můžete zadávat bez ohledu na to, kdo je vaším dodavatelem elektřiny. Doporučujeme odečty sledovat a zaznamenávat pravidelně, nejlépe měsíčně nebo čtvrtletně.Výrobní číslo plynoměru:

Číslo najdete na štítku plynoměru nebo na každé faktuře za plyn. Výrobní číslo je pěti až devítimístné číslo, navíc na štítku plynoměru může být uvozeno znaky “N”, “Nr.”, “No” atp. (podle označení výrobce).Možnost nahlášení periodického samoodečtu zákazníkem prostřednictvím aplikace

  1. přes webovou aplikaci www.mobilnisamoodecty.cz nebo.
  2. přes mobilní aplikaci po názvem „Samoodečet spotřeby zemního plynu“ (GasNet, s.r.o.), kterou lze bezplatně stáhnout na Google play.


Nahlaste stav elektroměru, ať neplatíte víc, než jste skutečně spotřebovali. Samoodečet doporučujeme provést do 5 dnů od změny dodavatele. Samoodečet můžete nahlásit nám nebo i svému dodavateli elektřiny (zpravidla vám umožní provést samoodečet jednoduše online).

Jak často dělat Samoodečet : Samoodečet nesmí být starší než 30 dní

Kontrolu elektroměru včetně nahlášení údajů můžete udělat až 10× za rok. Díky pravidelným kontrolám budete mít stále přehled o tom, jakou máte doma spotřebu. Pokud za nějaké období odhalíte výkyv, můžete tak například zjistit, že vám zlobí některý spotřebič, a zjednat nápravu.

Proč nahlásit samoodečet : Pravidelným zadáváním samoodečtů získáte ucelený přehled o svojí spotřebě elektřiny a můžete sledovat její vývoj kdykoli během roku. Samoodečet můžete zadat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení. Odečty můžete zadávat bez ohledu na to, kdo je vaším dodavatelem elektřiny.

Kde najdu EIC kód na plynoměru

Tyto údaje naleznete na Smlouvě o sdružených dodávkách zemního plynu/elektřiny nebo na faktuře. V případě, že EIC/EAN nedohledáte, pak je možné obrátit se na svého stávajícího dodavatele nebo přímo distributora, se kterým máte uzavřenou Smlouvu o dodávkách zemního plynu/elektřiny v rámci vašeho regionu (viz mapy níže).

Aktuální stav spotřeby ze svého elektroměru či plynoměru zvládnou zákazníci zadat v on-line aplikaci MŮJ ČEZ během pár minut. Případně mohou samoodečet nahlásit na zákaznickém centru, na některé z více než 70 poboček České Pošty s přepážkou ČEZ, nebo na bezplatné zákaznické lince.Zapisujete vždy pouze celé číslo, údaj za desetinnou čárkou není pro potřeby nahlášení odečtu podstatný. U statických digitálních elektroměrů se stavy tarifů na displeji pravidelně střídají v intervalu cca 10 vteřin. Elektroměry mají čtyři tarify, každý o rozsahu 6 celých a 1 desetinného místa.

Proč chce ČEZ Samoodečet : Jedná se o záznam spotřebované energie. Samoodečet vám pomůže, když potřebujete vystavit konečné vyúčtování, třeba při přepisu či ukončení smlouvy nebo při změně produktu. Samoodečet je ideální ve chvílích, kdy chcete mít svou spotřebu pod kontrolou.