Antwort Jak zateplit staré podkroví? Weitere Antworten – Čím nejlépe zateplit střechu
Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.Foukaná izolace je schopná proniknout i do těch nejmenších mezer a trhlin, což zajišťuje kompletní pokrytí střešní konstrukce. Tato metoda umožňuje udržet stávající krytinu nedotčenou a tak zateplení střechy bez sundání krytiny proběhne bez problémů.Jsou-li krokve kompletně izolované, přikryjte celou plochu shora dolů i napříč parotěsnou fólií. Pruhy fólie připevněte na krokve sponkovačem v intervalech po cca 10cm. Parotěsná fólie musí zůstat mírně prověšená, cca 3cm na každé krokevní pole. Při sponkování nezapomeňte na přesah fólie 10-15 cm.
Jak správně zateplit půdu : Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.
Čím se zatepluje střecha
Šikmé střechy se nejčastěji zateplují izolačními pásy, deskami nebo dílci z polystyrenu, minerální nebo skelnou vlnou, izolanty na bázi dřeva a papíru, ovčí vlnou a konopím. Stále častěji se používá i sypaná nebo foukaná izolace nebo nástřiky polyuretanovou pěnou. Obojí vyžaduje specializovanou firmu.
Jak zateplit starou střechu : Izolace z kamenné vlny se vkládá nejprve mezi dřevěnou konstrukci krovu a posléze i pod ni. Aby byly splněny požadavky na tepelněizolační vlastnosti konstrukce, izolace se pokládá ve dvou nebo i více vrstvách. Následuje montáž parozábrany a poté se upevní nosný rošt sádrokartonového podhledu.
Systémy pro zateplení
V tomto případě je třeba sundat starou krytinu a latě, položit záklop na krokve, spodní opěrnou desku, parozábranu a pak nosné trámky Isover a mezi ně standardní minerální izolaci. Následuje ochranná difuzní fólie, kontralatě a pak podstřešní latě, na které klademe střešní krytinu.
Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.
Čím člověk ničí půdu
Jsou to zejména kyselé deště, vysušování, likvidace velkých ploch lesů a intenzivní zemědělství s aplikací průmyslových hnojiv a pesticidů a monokulturním pěstováním plodin a hloubkovým obděláváním půdy, které ničení půdy provádějí.Základem je hydroizolace
Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.Rizika spojená se zateplováním domů
Může být poškozen silným nárazem (třeba i dětským míčem), dokonce si zde dělá své dutiny datel (považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život). A právě i drobné mechanické poškození, každá prasklina vyžaduje bezprostřední opravu.
Nejmodernější způsob izolace nabízejí tvrdé polyisokianurátové/polyuretanové pěny. Mají minimální nárok na prostor a zároveň nabídnou maximální energetické úspory. Formují se do tvaru blokových pěn, nebo izolačních desek a dají se využít na izolaci doslova od střechy až po sklep domu.
Kolik stojí m2 Foukane izolace : Pro srovnání uvádíme orientační cenové rozsahy několika typů foukané izolace (bez DPH) na 100 mm: Minerální foukaná izolace: 220–320 Kč/m2. Celulózová izolace: 240–350 Kč/m2. Foukaná izolace ze skelného vlákna: 240–340 Kč/m2.
Kolik cm zateplení střechy : Obecně lze ale konstatovat, že zateplovat izolací o tloušťce menší než 15 centimetrů se prakticky nevyplatí. V případě fasády se proto doporučuje 20–28 cm ověřeného izolantu, do střechy se doporučuje dát 30–40 cm.
Co škodí půdě
Půdě prospívají šetrné formy zemědělství, avšak škodí intenzivní pěstování spojené s chemizací a častými přejezdy těžkých strojů. Velkým ohrožením je eroze půdy. Přibližně 53 % z rozlohy ČR je ohroženo erozí. Téměř 20 % je potenciálně silně až extrémně ohroženo vodní erozí a více než 5 % větrnou erozí.
V podmínkách ČR jsou půdy ohroženy erozí (vodní a větrnou), acidifikací, utužením, znečištěním a kontaminací, úbytkem organické hmoty, úbytkem biodiverzity, ztrátou stability půdní struktury a dále pak jejím nezemědělským využíváním pro účely těžby surovin, výstavby apod.Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).
Jaký Kačírek na plochou střechu : Výrobce deklaruje u této běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm minimální životnost 25 let. Je zřejmé, že pokud odstíníme UV záření, výrazně se prodlouží životnost fólie. Proto se poměrně často tato fólie ještě zakrývá v celé ploše střechy cca 30mm silnou vrstvou těženého kameniva frakce 16-32mm (kačírkem).