Antwort Jak zavařit játrovou paštiku? Weitere Antworten – Jak dlouho vařit játrovou paštiku
Čisté sklenice naplníme směsí do tři čtvrtin obsahu a zavíčkujeme. Vložíme je do hrnce tak, aby teplá voda dosahovala do poloviny výšky sklenice. Poté vaříme asi hodinu při teplotě 95 °C. Hotové paštiky necháme vychladnout a ideálně odležet 2–3 dny.Zavařování paštiky a pomazánek, mezi které můžeme zařadit např. škvarkovou, masovou, houbovou nebo zeleninovou, probíhá při 90 °C přibližně 40 minut. Stejně jako u ostatních zavařených jídel, i u paštik a pomazánek opakujeme zavaření další den, asi 30 minut.Takto zavařená paštika vám nenačatá vydrží i půl roku, načatá v ledničce asi týden. Nejlepší je, že si můžete hrát.
Jaké koření do domácí paštiky : Pokud se do domácí paštiky zamilujete, můžete si připravit i vlastní směs koření. Výborná je směs 1 g skořice, 1 g tymiánu, 2 g sušeného zázvoru, 2 g bobkového listu, 4 g muškátového oříšku, 6 g nového koření a 8 g černého pepře. Nejprve ji vysušte v mírně vyhřáté troubě a pak vše jemně umelte nebo utlučte v hmoždíři.
Jak dlouho vydrží Domácí játrová paštika
V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva.
Kolik solí do játrové paštiky : 17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.
V mixéru vše řádně prošleháme. Plníme do skleniček asi do 2/3 výšky. Zavíčkujeme a vaříme 2 hodiny.
Čerstvou játrovou paštiku je možné uchovávat v chladničce při teplotě dva až čtyři stupně, ale musí se rychle zkonzumovat. Ostatně játrová paštika by se měla skladovat přímo nad přihrádkou na zeleninu, kde je největší chlad. Již otevřené výrobky je třeba spotřebovat do několika dnů.
Jaké koření se dává do játrové paštiky
Skládá se z nového koření, zázvoru, pepře černého, muškátového ořechu, bazalky, tymiánu, bobkového listu, skořice a soli. Paštikové koření můžeme použít i k ochucení dušených jater a ledvinek, na různá dušená masa typu ragú, dušené hovězí plátky, na skopové, vepřové, králičí i drůbeží maso.Paštika na rychlou spotřebu
Kořeníme bylinkami (tymián, rozmarýn atd), kořením, dochutit můžeme česnekem, sušenými brusinkami, sekanými mandlemi, troškou kvalitního alkoholu (brandy, portské), houbami apod. Játra lze nastavit tepelně upraveným tučnějším masem.S kořením to tak není potřeba přehánět: „Už během pečení se krásně rozvine a v chladu potom ještě rozleží,“ říká Roman Paulus. Pokud chcete paštiku skladovat déle než pár dní, zalijte ji vrstvou sádla a uložte do chladu.
Jak dlouho zavařovat
Obecně platí, že ovoce a zelenina se zavařují asi 10-20 minut v zavařovacím hrnci s teplotou vody kolem 85-100 °C. Maso a jiné potraviny s vysokým obsahem bílkovin obvykle vyžadují delší zavařování, a to 60-100 minut při teplotě 100-120 °C. Vždy je dobré se řídit receptem a pokyny výrobce.
Jak dlouho zavařovat domácí paštiku : Postup přípravy receptu
Játra, bůček a česnek semeleme, přidáme šťávu z upečeného bůčku, kterou jsme předem scedili, dochutíme solí a pepřem. Promíchanou paštiku plníme do skleniček, ale jen trochu přes polovinu, aby při zavařování paštika nevykypěla. Zavařujeme mírně 2 hodiny.
Jak ochutit paštiku : Paštika na rychlou spotřebu
Kořeníme bylinkami (tymián, rozmarýn atd), kořením, dochutit můžeme česnekem, sušenými brusinkami, sekanými mandlemi, troškou kvalitního alkoholu (brandy, portské), houbami apod. Játra lze nastavit tepelně upraveným tučnějším masem.
Jaká Smetana do paštiky
Paštika se dá udělat na víně, na pivě nebo whisky s vinným želé nahoře, s brusinkami, borůvkami, hruškami, se smetanou na šlehání, zakysanou smetanou, s máslem, sádlem či pomazánkovým máslem.
V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu.okurky se zavařují na 80°C po dobu 20 min. Vodu stačí nalít opravdu do výše 3 cm nad rošt. K zalití okurek stačí použít studený nálev, prohřeje se postupně během nahřívání na zvolenou teplotu.
Jak poznam že jsou okurky zavařené : První známky kvašení uslyšíte snadno – pod víčkem uniká vzduch, syčí, bublá, jemně lupe, později začne tekutina ze sklenice unikat a zapáchat. Kvasící zavařenina produkuje plyny, které nadzvedávají víčko. Pozor, tohle už nejezte! Při otevírání buďte opatrní, sklenice bude trochu natlakovaná.