Antwort Jak zazimovat želvu Vroubenou? Weitere Antworten – Jak se Zazimovává želva

Jak zazimovat želvu Vroubenou?
Na zazimování želvu připravujte už od října. Postupně snižujte dobu svícení, omezujte množství krmiva a můžete želvičku i častěji koupat ve vlažné vodě, aby se dobře před hibernací vyprázdnila. Po zhruba 4-6 týdnech želvu přesuňte do „hibernační bedýnky“. Bedýnka by měla být prostorná, aby se v ní mohlo zvíře hýbat.Jak probudit želvu ze zimního spánku

  1. Přírodní odzimování ve venkovních ubikacích:
  2. ihned vykoupat, dokáže ji spolehlivě zabít voda o teplotě 20°C!
  3. ihned umístit do vyhřátého terária v bytě!
  4. ihned umístit na sluníčko, a to ani v pokoji na podlaze za oknem!
  5. ihned umístit pod bodové výhřevné světlo!

Pro zimování želv je potřebná teplota 4 až 6°C, bedýnku umístíme ve sklepě, ale také třeba ve spodní zeleninové zásuvce v ledničce. Želvy spí většinou od konce října do konce března. Výjimkou jsou velmi mladé či nemocné želvy, které se zimovat zásadně nesmí.

Jak se starat o želvu Vroubenou : Vždy potřebuje pouze dostatečně velký vzdušný úkryt, kam se schová před sluncem a případnou nepohodou. Jako studenokrevný plaz neumí regulovat svoji teplotu a tak je želva životně závislá na chovných teplotách, které se pohybují okolo 25°C.

Jak poznat že želva zimuje

Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.

Jak zazimování želvy v lednici : pletivem a uložím ji do temného a chladného sklepa , kde je udržována teplota 4-9 °C a vlhkost . Posprejováním vodou udržuji dostatečnou vlhkost substrátu. v lednici – s konstantní teplotou a vlhkostí a s denní výměnou vzduchu. Želvu uložím do plastové nebo papírové vaničky s větracími otvory.

vhodná je zejména: pampeliška (listy i květ), jitrocel, jetel, kopřivy, bodláky, ptačinec, žabinec, řebříček, hluchavky, luční byliny a trávy… jednoduše vše, co roste na každé zahrádce, v parku nebo louce. Přes léto pak jsou velice vhodné květy Ibišku, které želvy milují.

Ve volné přírodě želva pije dešťovou vodu a rosu, ale v domácích chovech se ne každá želva naučí pít vodu z misky. V tom případě je třeba dávat šťavnatá krmiva, nebo např. listy pokropit vodou. Prevence měknutí krunýře je krmení potravinami se správným obsahem vápníku a fosforu.

Jakou teplotu má mít želva

PROSTŘEDÍ: Teplota 20 – 45°C. Řídíme se zásadou, že terárium vyhřejeme co nejsilnější žárovkou tak, aby v nejchladnějším místě zůstala teplota pod 25°C. Samozřejmě při extrémně velkém teráriu není třeba zbytečně zvětšovat wattáž.Teplota 20 – 45°C.Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Pokud má v teráriu přístup k vodě, stačí koupat přibližně 1x za 14 dní, kvůli očistě krunýře. Pokud misku v teráriu nemáme, koupeme 2x týdně: Do nádoby dáme několik cm vlažné vody, želvu tam necháme několik minut vykoupat – především pije a kálí – poté jí umyjeme krunýřek (použijeme kartáček na zuby, houbičku apod.)

Jak často se mají koupat želvy : Jednou za týden je výhodné želvu koupat, protože tak uvidíme, jak se jí žije. Pokud pravidelně při koupeli pije, nejsou podmínky domácího chovu ideální. Želvu však koupeme ve vlažné vodě, a to pouze tehdy, pokud je aktivní. Sloupec vody by neměl být vyšší než je horní okraj krunýře, aby želva vždy dosáhla na dno.

Jak poznám že je želvě zima : Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.