Antwort Jak zazimovat želvy? Weitere Antworten – Jak se Zazimovává želva

Jak zazimovat želvy?
Na zazimování želvu připravujte už od října. Postupně snižujte dobu svícení, omezujte množství krmiva a můžete želvičku i častěji koupat ve vlažné vodě, aby se dobře před hibernací vyprázdnila. Po zhruba 4-6 týdnech želvu přesuňte do „hibernační bedýnky“. Bedýnka by měla být prostorná, aby se v ní mohlo zvíře hýbat.Pro zimování želv je potřebná teplota 4 až 6°C, bedýnku umístíme ve sklepě, ale také třeba ve spodní zeleninové zásuvce v ledničce. Želvy spí většinou od konce října do konce března. Výjimkou jsou velmi mladé či nemocné želvy, které se zimovat zásadně nesmí.Jak probudit želvu ze zimního spánku

  1. Přírodní odzimování ve venkovních ubikacích:
  2. ihned vykoupat, dokáže ji spolehlivě zabít voda o teplotě 20°C!
  3. ihned umístit do vyhřátého terária v bytě!
  4. ihned umístit na sluníčko, a to ani v pokoji na podlaze za oknem!
  5. ihned umístit pod bodové výhřevné světlo!

Které želvy Nezimují : Řeč dnes bude o evropských druzích želv a to Testudo hermanni, marginata, graeca a horsfieldi, co majitelé nezimují. Nejproblémovější druh z těchto želv je zcela jistě T.

Proč želva píská

Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Jak zazimování želvy v lednici : pletivem a uložím ji do temného a chladného sklepa , kde je udržována teplota 4-9 °C a vlhkost . Posprejováním vodou udržuji dostatečnou vlhkost substrátu. v lednici – s konstantní teplotou a vlhkostí a s denní výměnou vzduchu. Želvu uložím do plastové nebo papírové vaničky s větracími otvory.

V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.

Jak poznám že je želvě zima

Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.Již několikrát za ty roky se mně to potvrdilo přímo v praxi. Předzvěstí úhynu jsou tedy především velký úbytek hmotnosti bez viditelné příčiny, náhlá apatie, přehřátí na sluníčku nebo pod lampou spojené se silně zpěněným výtokem ze zobáku.Dobře poslouží, pokud se želva přetočí na karapax. Pro přetočení zpět na nohy se potřebuje od něčeho odpíchnout. Například na dlažbě se otočí málokterá. Další možnou dekorací jsou květiny.

V čem želvu zimovat

Želví zimní sídlo může být plastový box vysypaný vlhkou lesní hrabankou, hlínou s pískem nebo kokosovým vláknem. Shora bedýnku přikryjeme látkou a jemným pletivem tak, aby se dovnitř nedostalo denní světlo a nebezpeční hlodavci. Bedýnku umístíme do vlhkých prostor se stálou teplotou 2-6°C.

Co nesmi jíst želvy : Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Co muzou želvy jíst : K vhodné zelené potravě patří například pampeliška, listy jahodníku, sedmikráska, čínské zelí, čekanka, rukola, jetel, polníček a mrkev. Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno.

Kdy dát želvy do venkovního výběhu

Pokud se chystáte dát svou želvu poprvé do venkovního výběhu, myslete na to, že taková želva není vůbec otužilá. Proto doporučuji počkat až na druhou půlku května, kdy noční teploty nebudou klesat pod 10°C.

Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.Postup jak to zjistit je následující – vezmeme želvu do svislé polohy hlavou nahoru a systematicky ji překlápíme střídavě doprava a doleva ve smyslu kyvadla. Pokud hlava želvě blimbá uvolněně a kopíruje pohyb ze strany na stranu, jde pravděpodobně opět o uhynulou želvu nebo jedince těsně před úhynem.

Co znamená když želva píská : Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.