Antwort Jak zjistit chipset? Weitere Antworten – Jak zjistím jakou mám základovou desku
Základní desky jsou většinou označeny logem výrobce a modelovým a sériovým číslem, které najdete vytištěné přímo na desce.Intel Chipset Identification Utility 2.91
Program dokáže velmi rychle a pohodlně zjistit typ chipsetu, použité komponenty jako: memory controller, I/O controler a integrované čipy.Sériové číslo nebo PPID základní desky je uvedeno v části [Cables]. Ve stejném souboru je k dispozici sériové číslo nebo PPID dalších zařízení, například pevného disku (pevného disku) nebo optické diskové mechaniky (ODD).
Jak zjistit číslo procesoru : Použijte tento počítač
- Klepněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač a poté klepněte na Vlastnosti .
- Zobrazí se informace o procesoru.
Jak zjistit co mám v PC za komponenty
Systém Windows obsahuje nástroj nazvaný Microsoft systémové informace (Msinfo32.exe). Tento nástroj shromažďuje informace o počítači a zobrazuje obsáhlý přehled hardwaru, systémových součástí a softwarového prostředí, které můžete použít k diagnostikovat potíže s počítačem.
Jak zjistit informace o základní desce : Informace o základní desce pomocí příkazového řádku
- přes Hledání ve Windows vyhledají Příkazový řádek, na který kliknou pravým myšítkem a z voleb vyberou Spustit jako správce;
- zadají příkaz wmic baseboard get Manufacturer, Model, Name, PartNumber, serialnumber.
Otevřete nabídku Start. Zadejte na klávesnici, popřípadě vyhledejte položku Ovládací panely. V okně Ovládací panely vyhledejte odkaz Systém a zabezpečení a klepněte na něj. Po zobrazení stejnojmenného okna vyhledejte a následně klepněte na odkaz Systém nebo na odkaz Zobrazit velikost paměti RAM a rychlost procesoru.
Stačí stisknout kombinaci [Windows] + [R] a zadat příkaz »cmd«. Otevře se okno příkazového řádku systému Windows. Do příkazového řádku zadejte příkaz »wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber« a stiskněte klávesu [Enter].
Jak zjistím specifikace PC
Tady je postup, jak získat další informace:
- Vyberte tlačítko Start > Nastavení > Systém > O systému .
- V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.
- V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.
Otevřete Průzkumníka a v levém postanním panelu (adresářový strom) klikněte pravým tlačítkem na položku Tento počítač a následně levým tlačítkem na Vlastnosti. V okně „Tento počítač“ na jeho horním panelu klikněte na položku „Vlastnosti systému“.Vyhledání informací o operačním systému ve Windows 10
- Vyberte tlačítko Start > Nastavení > Systém > O systému .
- V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.
- V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.
Vyberte tlačítko Start > Nastavení > Systém > O systému .
Jak zjistit procesor v počítači : Stisknutím kombinace kláves CTRL + SHIFT + ESC otevřete Správce úloh. Vyberte kartu výkon a podívejte se, kolik jader a logických procesorů váš počítač používá.
Jak zjistit jestli 32 nebo 64 bit : Vyberte tlačítko Start a pak vyberte Nastavení> systémové> o produktu . Vpravo v části Specifikace zařízení se podívejte na položku Typ systému.
Jaké mám paměti
Jestliže chcete zjistit, jakou verzi systému máte a kolik je v počítači paměti RAM, klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení« a poté na »Systém«. V části »Nainstalovaná paměť« zjistíte, kolik máte v počítači paměti RAM, a v části »Typ systému« to, zda jde o 64bitový, nebo o 32bitový OS.
Systém Windows obsahuje nástroj nazvaný Microsoft systémové informace (Msinfo32.exe). Tento nástroj shromažďuje informace o počítači a zobrazuje obsáhlý přehled hardwaru, systémových součástí a softwarového prostředí, které můžete použít k diagnostikovat potíže s počítačem.Najděte komponenty jednoduše přes Správce zařízení (MSInfo32) Správce úloh je jednoduchá a poměrně dobře použitelná nativní utilita v systému Windows. Dostanete se do ní naprosto jednoduše: Využijte klávesových zkratek Ctrl + Shift + Escape nebo Ctrl + Alt + Delete.
Jak zjistit komponenty počítače : Ve Správci úloh klikněte vespod na „Více informací“ a pak otevřete záložku „Výkon“. Uvidíte tu výpis informací o procesoru, paměti RAM, diskových jednotek, síťových připojení a grafických karet. Konkrétní vlastnosti komponent a jejich aktivita se zobrazí po té, co na ně kliknete.