Antwort Jak zjistit jaké mám komponenty v počítači? Weitere Antworten – Jak zjistit co mám v PC za komponenty
Ve Správci úloh klikněte vespod na „Více informací“ a pak otevřete záložku „Výkon“. Uvidíte tu výpis informací o procesoru, paměti RAM, diskových jednotek, síťových připojení a grafických karet. Konkrétní vlastnosti komponent a jejich aktivita se zobrazí po té, co na ně kliknete.Tady je postup, jak získat další informace:
- Vyberte tlačítko Start > Nastavení > Systém > O systému .
- V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.
- V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.
Klikněte na Start, pravým tlačítkem myši klikněte na Počítač a potom klikněte na Vlastnosti. Název počítače je zobrazený v části Název počítače, doména a nastavení pracovní skupiny.
Jak zjistit co mám za procesor : Vyberte Start a Nastavení . Vyberte Systém a vpravo najděte Procesor .
Jak zjistím co mám za RAM
Velikost RAM můžete zjistit přímo v operačním systému Windows. Stačí, když v části „Nastavení“ vyhledáte „Systém“ a kliknete na něj. Úplně dolů naleznete položku „Informace“. Jakmile ji otevřete zjistíte velikost RAM v počítači či notebooku.
Co jsou to komponenty PC : Jsou to komponenty. Základ stolních počítačů tvoří základní desky, SSD/pevné disky, procesory, operační paměti, zdroje, grafické karty, chladiče a skříně. Počítač je možné libovolně doplnit o řadiče, WiFi a síťové karty, zvukové a televizní karty a optické mechaniky.
Klepněte na tlačítko Start. , pravým tlačítkem myši klepněte na položku počítača potom klepněte na příkaz vlastnosti. Zobrazení hodnoty instalované paměti (RAM) v systému. Pokud například zobrazí 4,00 GB (3,5 GB), znamená to, že máte 3,5 GB využitelné paměti z 4 GB instalované paměti.
Pokud chcete zjistit, jestli používáte základní grafický adaptér Microsoft, vyberte tlačítko Start a do vyhledávacího pole vedle tlačítka Start zadejte dxdiag.exe. V seznamu výsledků zvolte dxdiag.exe a pak na kartě Zobrazení v části Zařízení se podívejte na hodnotu Název.
Jak zjistit informace o počítači
- Pomocí štítku produktu na počítači Dell.
- Pomocí aplikace Dell SupportAssist pro systém Microsoft Windows.
- Pomocí nástroje Informace o systému Windows.
- Pomocí systému BIOS počítače Dell.
Procesor je součástka, která v základní jednotce nejvíce zahřívá. Proto je zakryt chladičem s ventilátorem, který jej neustále chladí. Procesor je čtvercová součástka, která se na základní desce umisťuje do soketu.Jestliže chcete zjistit, jakou verzi systému máte a kolik je v počítači paměti RAM, klikněte v Ovládacích panelech na »Systém a zabezpečení« a poté na »Systém«. V části »Nainstalovaná paměť« zjistíte, kolik máte v počítači paměti RAM, a v části »Typ systému« to, zda jde o 64bitový, nebo o 32bitový OS.
Podrobnější informace o operační paměti
- Otevřete nabídku Start.
- Spusťte aplikaci Příkazový řádek, popřípadě napište zkratku cmd.
- Nyní napište příkaz wmic MemoryChip get a dejte Enter.
Co je to komponenta : Ve významu „složka, součást, díl nějakého celku“ jsou pravopisně zcela v pořádku výrazy komponent i komponenta.
Co patří do hardware : Typické části hardwaru
- Procesor.
- Grafická karta.
- Paměť RAM.
- Pevný disk.
- Základní deska.
- Základní rozdělení počítačů
Jak zjistit jestli mám DDR3 nebo DDR4
Jak zjistit DDR RAM Chcete-li poznat zda máte v PC DDR3 nebo DDR4 využít k tomu můžete výše zmíněný program CPU-Z nebo to můžete zjistit přes Správce úloh ve vašem počítači. Otevřete „Správce úloh“ a klikněte na „Výkon“. V okně, které se vám otevře zjistíte jaký typ RAM máte.
Vnitřní paměti je možné rozdělit do následujících základních skupin:
- ROM.
- PROM.
- EPROM.
- EEPROM.
- Flash.
- RAM.
Pokud chcete zjistit, jestli používáte základní grafický adaptér Microsoft, vyberte tlačítko Start a do vyhledávacího pole vedle tlačítka Start zadejte dxdiag.exe. V seznamu výsledků zvolte dxdiag.exe a pak na kartě Zobrazení v části Zařízení se podívejte na hodnotu Název.
Kde je v počítači grafická karta : Integrovaná grafická karta se nachází v procesoru (je to tzv. APU = CPU + GPU). Dříve byly ale grafické karty integrované v základní desce (on-board video). Dedikovaná grafická karta je instalována odděleně, je obvykle výkonnější a větší, než integrovaná.