Antwort Jak zjistit který je můj elektroměr? Weitere Antworten – Kde najdu elektroměr v paneláku

Jak zjistit který je můj elektroměr?
K odečtu spotřeby slouží elektroměr, tedy přístroj, který měří množství odebrané elektrické energie. Najdete ho v elektroměrových rozvaděčích na každém odběrném místě.kde zjistím poslední stav elektroměru Poslední stav Vašeho elektroměru zjistíte v naší Virtuální obchodní kanceláři, z Vašeho posledního vyúčtování elektřiny nebo na Zákaznické lince 840 840 840.Jak správně odečíst stav elektroměru

Z elektroměru se odečítají pouze celá čísla bez desetinných míst. Elektroměr po 8 vteřinách přepíná zobrazení Vysokého tarifu (T1) a Nízkého tarifu (T2). Šipka vedle T1(VT), nebo T2(NT) značí právě zobrazovaný tarif na displeji.

Kde je uvedeno číslo elektroměru : Evidenční (výrobní) číslo elektroměru:

Číslo najdete na štítku elektroměru nebo na každé faktuře za elektřinu (na levé straně uprostřed v části “Vyúčtování spotřeby elektřiny”). Evidenční číslo se skládá ze zkratky PRE a kódu z písmen a číslic.

Kde je elektroměr v bytě

Elektroměrová skříň, aneb kde najdu elektroměr

D či PREdistribuce) neustále měří spotřebu každého odběrného místa. Aktuální data uvidíte, až otevřete přidělenou elektroměrovou skříň. Bývá umístěna na okraji soukromého pozemku, zvenčí na obvodové zdi rodinného domu nebo na společných chodbách v paneláku.

Kde je elektroměr : Elektroměrový rozváděč se umísťuje vždy na veřejně přístupné místo, tj. na hranici pozemku nebo na vnější stranu objektu, pokud tvoří hranici pozemku. Otevírání dvířek elektroměrového rozváděče musí být umožněno z vnější přístupné strany pozemku.

Může za tím být jedna z těchto příčin: zadáváte stav elektroměru včetně desetinného místa, nahlášený stav nenavazuje na předchozí odečet pořízený námi (distributorem) nebo předchozí nahlášený samoodečet, využíváte dvoutarifovou distribuční sazbu, např.

Díky samoodečtu získáte přesné vyúčtování vaší spotřeby. Vyhnete se tak případným nesrovnalostem a nežádoucím odhadům. Zvláště v případech, kdy dochází k navýšení ceny je samoodečet skvělým nástrojem, díky kterému se spotřeba rozdělí naprosto přesně – spotřeba do 31.

Kdo je vlastníkem elektroměru

Elektroměr, na rozdíl od elektrické instalace domů a bytů, je ve vlastnictví provozovatele distribuční soustavy. Pokud objevíte závadu na tomto zařízení, neprodleně informujte svého dodavatele elektřiny nebo rovnou místně příslušného provozovatele distribuční soustavy.Každý elektroměr má své číslo (vlastnické číslo). Toto číslo najdete i na faktuře v levé horní části. Z elektroměru se odečítá 6 celých míst a 2 desetinná. Elektroměr po 8 vteřinách přepíná stavy číselníků elektrické energie v kWh v jednotlivých tarifech.Od identifikačních čísel EAN/EIC je třeba odlišit výrobní číslo elektroměru či plynoměru.To najdeme přímo na štítku přístroje a samozřejmě také na faktuře od dodavatele. Číslo budete potřebovat př téměř každé komunikaci s dodavatelem či distributorem zemního plynu.

Elektroměr, na rozdíl od elektrické instalace domů a bytů, je ve vlastnictví provozovatele distribuční soustavy. Pokud objevíte závadu na tomto zařízení, neprodleně informujte svého dodavatele elektřiny nebo rovnou místně příslušného provozovatele distribuční soustavy.

Co znamená T1 a T2 na elektroměru : Na LCD zobrazovací jednotce se postupně zobrazuje stav číselníku 1. tarifu (T1=vysoký tarif), po 8 vteřinách se přepíná na 2. tarif (T2=nízký tarif), T3,T4 (rezerva – nevyužito) a dále znovu od začátku. Funkčnost elektroměru poznáte pouze dle zobrazených hodnot na displeji (elektroměr nemá žádný pohyblivý kotouč).

Jak zjistit číslo elektroměru ČEZ : Toto číslo najdete i na faktuře v levé horní části. Z elektroměru se odečítá 6 celých míst a 2 desetinná.

Jak zadat odečet ČEZ

Aktuální stav spotřeby ze svého elektroměru či plynoměru zvládnou zákazníci zadat v on-line aplikaci MŮJ ČEZ během pár minut. Případně mohou samoodečet nahlásit na zákaznickém centru, na některé z více než 70 poboček České Pošty s přepážkou ČEZ, nebo na bezplatné zákaznické lince.

Přibližně jednou za rok distributor provádí standardně fyzický odečet ve Vašem odběrném místě. V rámci vyúčtování se však můžete setkat s více druhy odečtu, například pokud si odečet nahlásíte sami nebo se distributor k odběrnému místu nedostal.Samoodečet nesmí být starší než 30 dní

Kontrolu elektroměru včetně nahlášení údajů můžete udělat až 10× za rok. Díky pravidelným kontrolám budete mít stále přehled o tom, jakou máte doma spotřebu. Pokud za nějaké období odhalíte výkyv, můžete tak například zjistit, že vám zlobí některý spotřebič, a zjednat nápravu.

Kdy delat Samoodecet elektřiny : Samoodečet můžete zadat kterýkoliv den v roce, ale vždy nejpozději do 30 dnů po jeho provedení. Odečty můžete zadávat bez ohledu na to, kdo je vaším dodavatelem elektřiny. Doporučujeme odečty sledovat a zaznamenávat pravidelně, nejlépe měsíčně nebo čtvrtletně.