Antwort Jak zjistit poskytovatele hostingu? Weitere Antworten – Jak zjistit poskytovatele webu
Pro zjištění poskytovatele z IP adresy slouží i příkaz whois . Když ho použijete s IP adresou, vypíše nám údaje z registru.Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.Před pár dny představil nástroj DNSCheck, který prověří DNS záznamy u vašich doménových jmen. Neváže se pouze na CZ domény, otestovat můžete jakékoliv jiné. Stačí zadat doménu (bez www), tj. například „zive.cz“.
Jaké údaje můžete službou Whois zjistit : Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:
- kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
- sponzorující registrátor,
- datum vytvoření a vypršení platnosti,
- názvové servery a stavy domén.
Jaký je rozdíl mezi doménou a webhostingem
Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.
Co vše vidí poskytovatel internetu : Mobilní operátor a zároveň poskytovatel internetu ví vše nejen o vašich hovorech, e-mailech, ale i o vašem pohybu. Tyto údaje musí uchovávat. Klient si svá data může vyžádat. Stejně tak ale policie či ČNB.
DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.
Registrant – osoba, která je odpovědná za vykazování a správu uživatelů vykazujících za konkrétní subjekt. Registrant nemusí být odpovědný zástupce, který je uvedený na licenci, ale osoba, např. vedoucí oddělení, která doposud zajištovala zasílání výkazů na ERÚ.
Jak zjistit jestli mám dynamickou IP adresu
Svou aktuální IP adresu můžete zjistit, když navštívíte stránku www.mojeip.cz. Pokud máte dynamickou IP adresu, bude se vaše IP adresa časem měnit. V případě pevné IP adresy zůstává stále stejná.Najděte svou IP adresu v Windows
- Vyberte Start> Nastavení > Network & internet > Wi-Fi a pak vyberte Wi-Fi síť, ke které jste připojení.
- V části Vlastnosti vyhledejte svoji IP adresu, která je uvedená vedle položky Adresa IPv4.
Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.
Nasměrovat doménu můžete pomocí nastavení jednotlivých DNS záznamů (A, AAAA, CNAME atp.). Pokud doména využívá naše nameservery, můžete postupovat podle článku Nastavení DNS. Jestliže doména využívá nameservery jiného registrátora, obraťte se prosím na něj, nebo změňte nameservery na naše.
Kolik stojí doména webu : Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.
Kdo mě může sledovat na internetu : Podle zákoníku práce je zřejmé, že zaměstnavatel může své zaměstnance monitorovat při práci (např. podrobovat je sledování kamerovými systémy nebo monitorovat jejich internetovou aktivitu) za předpokladu, že mu to umožňuje zvláštní povaha jeho činnosti.
Jak probíhá změna poskytovatelé internetu
Pokud chcete změnit poskytovatele internetu, nemusíte od 1. ledna vůbec komunikovat se společností, která vám připojení dosud zajišťuje. Vše za vás vyřeší nový poskytovatel nebo zprostředkovatel služby. Stačí, když jej kontaktujete s žádostí o změnu.
Důrazně doporučujeme nastavit Google DNS i v nastavení DHCP serveru. Pokud si z nějakého důvodu nepřejete používat DNS servery společnosti Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), můžete využít některého z dalších poskytovatelů DNS. Např. Cloudflare DNS (1.1.1.1) nebo OpenDNS (208.67.222.222 a 208.67.220.220).Řešení
- Terminál spustíte následujícím způsobem: Windows: Stiskněte klávesy Windows + R.
- Zadejte „ nslookup “.
- Pokud nechcete používat místní server DNS, zadejte „ server 8.8.8.8 “.
- Zkontrolujte následující záznamy: Záznam MX: Zadejte řetězec „ set type=MX “ a poté zadejte název domény.
Kdo je majitelem webu : Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.