Antwort Jak zjistit vznik stránky? Weitere Antworten – Jak zjistit založení webové stránky

Jak zjistit vznik stránky?
Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény.Postupujte takto:

  1. Do Googlu zadejte dotaz, kterým stránku najdete.
  2. Odkazem Pokročilé vyhledávání vpravo od vyhledávacího pole otevřete formulář rozšířeného hledání.
  3. V poli Datum zvolte minulý rok a spusťte nové hledání tlačítkem Vyhledat Googlem vpravo nahoře.

Účinnou pomůckou pro hledání starého obsahu je webový archiv https://web.archive.org. Provozuje ho nezisková organizace Internet Archive, která usilujeo uchování nejrůznějších knih, hudebních nahrávek, filmů a také webů. Webové stránky tento archiv uchovává již od roku 1996, takže na něm můžeme najít opravdové klenoty.

Jak stará je webová stránka : Zrození webu jako nápadu se datuje do května roku 1989, dva roky před okamžik, kdy Timothy Berners-Lee spustil na půdě Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN první webovou stránku dostupnou přes internet z libovolného počítače zapojeného do tehdy ještě nekomerční počítačové sítě s protokolem TCP/IP.

Kdo mi vytvoří webové stránky

Kdo mi udělá webové stránky – chování

Za funkčností webu a otázkou Kdo mi udělá webové stránky je bezesporu programátor. Ten pomocí příkazů, výpisů z databáze a podobně zpracuje zdrojový kód webu. Programátor pracuje s nulami a jedničkami, které zpravidla běžný uživatel a návštěvník webu ani nevidí.

Jak zjistit stáří domény : Den expirace domény je možné zjistit ve WHOIS databázi centrálního registru CZ. NIC (www.nic.cz). Stačí pouze zadat jméno domény do pole pro vyhledávání. Datum expirace je uveden ve výpisu detailu domény.

Řada webů (ale zdaleka ne všechny) má datum vzniku nebo poslední úpravy článku uvedeno ve zdrojovém kódu – v meta tagu v hlavičce nebo ve scriptu na konci kódu.

Zadáš do prohlížeče doména. tld/feed. Pokud ten článek patří mezi x nejnovějších, které se v RSS feedu zobrazují, najdeš datum publikace v rámci tagu <pubDate>. Pokud článek už v RSS nefiguruje, podívej se do zdrojového kódu.

Jak zobrazit starší verzi stránky

Obnovení jedné stránky ze starší verze

  1. Na počítači otevřete nové Weby Google.
  2. Vpravo nahoře klikněte na Více. Historie verzí.
  3. Na postranním panelu klikněte na Rozbalit podrobné verze .
  4. Vyberte starší verzi, kterou chcete obnovit.
  5. Vlevo nahoře klikněte na Obnovit tuto verzi stránky. Obnovit stránku.

Používáte-li internetový prohlížeč Firefox nebo Chrome, můžete si do něj nainstalovat rozšíření nazvané Wayback Machine, které vám v tomto případě může pomoct. Pokud totiž stránka již neexistuje, rozšíření se podívá do databáze archivu webových stránek a zkontroluje, zda se v něm požadovaná stránka náhodou nevyskytuje.Kolik stojí webové stránky, je hlavně otázkou náročnosti projektu. Orientačně se cena průměrných webových stránek pohybuje v rozmezí 30 000 – 80 000 Kč. Velmi ale záleží na velikosti webu a kvalitě, kterou požadujete. Obecně by se dalo říct, že můžete zvolit kategorii dodavatelů low-cost, střední třídu nebo high-end.

V roce 1991 byly spuštěny první webové stránky na adrese http://info.cern.ch/. Jsou stále funkční.

Kolik stojí vytvoření webové stránky : Webové stránky stojí 25 000-70 000 Kč.

To je cena za tvorbu běžného prezentačního webu. Ať už pro podnikatele, firmy nebo živnostníky. Průměrná cena více stránkového webu se pohybuje okolo 35 000-40 000 Kč. Cena jednostránkového webu od 15 000 Kč.

Kolik stojí provoz webových stránek : Provoz nejjednoduššího firemního webu (pár stránek s portfoliem a kontaktním formulářem) vyjde na 2–5 000 Kč ročně. U velkých a komplexních e‑shopů a korporátních webů se nicméně částka dokáže vyšplhat až do statisíců.

Jak zjistit majitele com domény

Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.

Pokud hledáme majitele domény . CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.Webové stránky obecně

PŘÍJMENÍ AUTORA, Jméno (rok vydání, případně poslední aktualizace). Kompletní název webové stránky. [online; cit. RRRR-MM-DD].

Jak citovat webovou stránku bez data : Pokud citujete podle citačního stylu ČSN ISO 690, využijete v citaci zkratku „b.d.“ (znamená bez data). Více o tom, jak si s daty vydání v případě citačního stylu ISO 690 poradit, naleznete zde.