Antwort Jak zjistím jestli mám někde dluh? Weitere Antworten – Jak zjistit dluhy zdarma

Jak zjistím jestli mám někde dluh?
V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

  1. Centrální evidence exekucí (CEE)
  2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  4. Sdružení SOLUS.
  5. Finanční úřad.

Jak zjistíte, že máte záznam v SOLUSu Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Jak zjistit jestli nedlužím na daních : Prostřednictvím cPortálu Celní správy okamžitě a zdarma zjistíte, zda máte u Celní správy přeplatek nebo nedoplatek a v jaké výši. Do portálu se přihlaste Identitou občana nebo datovou schránkou. Jedná se o zobrazení aktuálního stavu, nikoliv o písemné potvrzení, na které se již vztahuje správní poplatek.

Jak zjistit dluhy po zemřelém

Jak vysoké jsou dluhy zesnulého Výše zděděných dluhů pro vás nemusí být dlouho záhadou. Existuje totiž způsob, jak zjistit, jak vysoké dluhy po zesnulém jsou. O pomoc můžete požádat soudně pověřeného notáře, který poskytne soupis majetku i dluhů zůstavitele.

Jak zjistit exekuce online : Centrální evidenci exekucí vede, provozuje a spravuje Exekutorská komora ČR. Údaje z centrální evidence exekucí je možné kromě vybraných přepážek České pošty získat ještě dvojím způsobem: elektronicky v podobě elektronického údaje na webu www.ceecr.cz (s registrací, či bez registrace)

Registr dlužníků SOLUS vede záznamy po dobu 3 let od splacení pohledávky. V případě pohledávek telekomunikačních společností či distributorů energie pak 1 rok. Pokud k uzavření smlouvy s některým členem sdružení SOLUS vůbec nedojde, ale klient o službu dříve požádal, eviduje sdružení záznam maximálně po dobu 3 měsíců.

O vymazání z registru dlužníků po exekuci nebo insolvenci není možné žádat. Zákon udává lhůty (viz výše v textu), po které musí být záznam v dlužnické databázi evidován. Až po jejich uplynutí může být odebrán, příp. informace o dlužníkovi znepřístupněny.

Co kdyz si nekdo vyfoti moji občanku

– V případě osobních dokladů co nejrychleji kontaktujte městský nebo obecní úřad s rozšířenou působností, kde tuto skutečnost oznamte. V neodkladných případech se případně můžete obrátit na Policii České republiky.Můžete se obrátit i na vaši zdravotní pojišťovnu, která vám vystaví potvrzení o bezdlužnosti na klientském pracovišti na pobočce na počkání. Žádost můžete odeslat i e-mailem. Tuto službu pojišťovny poskytují zdarma. U ČSSZ můžete žádat o potvrzení o bezdlužnosti pro fyzické osoby – OSVČ nebo zaměstnavatele.Přehled o platbách pojistného získáte snadno díky aplikaci Moje VZP. Můžete si také zažádat o vyúčtování pojistného na veřejné zdravotní pojištění. Stačí přijít na některou z poboček VZP a toto vyúčtování (k danému dni) dostanete na počkání, samozřejmě bezplatně.

Po smrti člověka musí proběhnout dědické řízení. Je tomu tak i v případě, kdy zemřelý neměl žádný majetek. Pokud jste vypravitelem pohřbu nebo patříte do okruhu dědiců, měl by vás oslovit notář, který dědické řízení zpracovává. Není nastavena žádná lhůta, do kdy vás musí notář kontaktovat, obvykle to trvá 6 – 9 měsíců.

Kdo zaplatí dluh po smrti : Dle současné úpravy občanského zákoníku odpovídá dědic za dluhy zemřelého v plné výši, tedy i nad rámec hodnoty zděděného majetku.

Jak zjistit exekucí na osobu zdarma : Poskytování informací o exekucích se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., dle které je vždy a pouze za poplatek. Zjistit exekuci zdarma tak není možné. Pokud nějaký subjekt nabízí tuto službu zdarma, bývá za ní úmysl vylákat osobní údaje uživatelů výměnou za výpis nulové hodnoty.

Kdo se dostane do registru dlužníků

Jedná se o databáze, která obsahuje údaje o platební morálce osob a firem. V registrech dlužníků je možné najít neplatiče, ale i klienty, kteří svoje závazky řádně plní. Úvěrové registry vznikly jako nástroj pro řízení úvěrových rizik.

TIP: Jestli si nejste jistí, zdali máte záznam v registru SOLUS, můžete poslat žádost o výpis z registru. Služba je zpoplatněna. Výpis prostřednictvím SMS zprávy stojí 99 Kč, poštou na dobírku zaplatíte 320 Kč.O vymazání z registru dlužníků po exekuci nebo insolvenci není možné žádat. Zákon udává lhůty (viz výše v textu), po které musí být záznam v dlužnické databázi evidován. Až po jejich uplynutí může být odebrán, příp. informace o dlužníkovi znepřístupněny.

Kdy budu vymazan z registru dlužníků : Insolvenční soud dlužníka ze seznamu dlužníků automaticky vyškrtne a údaje o něm v insolvenčním rejstříku znepřístupní po uplynutí 5 let od nabytí právní moci rozhodnutí, kterým bylo skončeno insolvenční řízení.