Antwort Jak zjistím kolik ještě dlužím v insolvenci? Weitere Antworten – Kde najdu na jak dlouho mám insolvenci

Jak zjistím kolik ještě dlužím v insolvenci?
Databáze totiž slouží k tomu, aby si mohl kdokoliv zkontrolovat probíhající i ukončená insolvenční řízení, a to až po dobu 5 let od jejich ukončení. Do insolvenčního rejstříku se dostanete online na https://isir.justice.cz/isir/common/index.do. Vyhledávání je zcela anonymní a výpisy si můžete i stáhnout.Veškeré informace o konkrétním insolvenčním řízení, tedy i jméno insolvenčního správce a adresu jeho sídla, naleznete online v insolvenčním rejstříku u svého řízení.Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný registr. Vedou se v něm údaje o všech osobách v úpadku (tzv. úpadcích) a insolvenčních řízeních vedených proti nim. Dostupné jsou i záznamy o všech ukončených insolvenčních řízeních po dobu 5 let od jejich ukončení (dočasně vidím jména bývalých dlužníků v oddlužení).

Jak zjistit všechny své dluhy : Spolehlivý zdroj informací a zároveň nejsnazší způsob, jak zjistit dluhy, nabízí registr exekucí, do něhož lze nahlédnout na Exekuceinfo.cz. Výpis s informacemi o dluzích, které jsou vymáhány v podobě exekuce, je k dispozici ihned, online a bez registrace. Zjistit dluhy zdarma není možné, poplatek stanovuje vyhláška.

Kdy mi končí insolvence

Po 3 letech může být insolvence ukončena tehdy, pokud dlužník během těchto 3 let uhradil alespoň 60 % pohledávek přihlášených věřitelů. U mladistvých a osob s přiznaným starobním nebo invalidním důchodem 2. a 3. stupně trvá oddlužení ze zákona vždy maximálně 3 roky od schválení oddlužení.

Kdo zaplati dluhy v insolvenci : Dlužník u soudu dokládá očekávané příjmy v následujících 12 měsících a příjmy za posledních 12 měsíců. Z účetních podkladů za předchozí zdaňovací období se stanoví takzvané zálohové srážky, tedy částka, kterou musí dlužník každý měsíc platit. Na řádné placení zálohové srážky dohlíží insolvenční správce.

Pro vstup do insolvenčního rejstříku stačí jít na stránku www.justice.cz a hned v úvodu stránky naleznete vedle Veřejného rejstříku a Centrálního registru oznámení také Insolvenční rejstřík.

Základní podmínkou pro vyhlášení osobního bankrotu je mít dluhy u dvou nebo víc věřitelů a měsíčně si vydělat na nezabavitelnou částku a splátky aspoň 2200 korun. Oddlužení trvá tři roky – pokud během nich dlužník splatí aspoň 60 procent dluhů. Když ne, splácí pět roků a musí splatit aspoň 30 procent dluhů.

Jak zjistit dlužníka

V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

  1. Centrální evidence exekucí (CEE)
  2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  4. Sdružení SOLUS.
  5. Finanční úřad.

Pokud tedy má subjekt nějaký dluh, obvykle bývá veden minimálně u jedné z následujících institucí, nebo registrů.

  • Exekuční registr.
  • Solus.
  • Bankovní registr klientských informací
  • Nebankovní registr klientských informací
  • Sociální pojišťovna.
  • Zdravotní pojišťovna.
  • Finanční úřad.

Jak zjistíte, že máte záznam v SOLUSu Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.

Poskytování informací z registru dlužníků se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., která stanovuje poplatek za poskytnutí výpisu. Nahlédnout do registru dlužníků zdarma a ani získat výpis z registru dlužníků zdarma tedy není možné.

Kdy muze soud insolvenci Zamitnout : V insolvenčním řízení soud insolvenční návrh anebo návrh na povolení oddlužení při nesplnění formálních požadavků odmítne. Pokud jsou splněny formální náležitosti, ale po obsahové stránce nejsou v návrhu uvedeny nebo doloženy skutečnosti, které zákon požaduje k jeho vyhovění, je tento soudem zamítnut.

Kolik peněz mi zůstane při insolvenci : Základní nezabavitelné minimum při exekuci nebo insolvenci je pak stanoveno na 12 705 Kč pro jednotlivce a za každou vyživovanou osobu dalších 3 176 Kč.

Jak zjistit dluhy u soudu

Dotaz o dluzích lze směřovat i na příslušný okresní nebo obvodní soud v místě trvalého bydliště. Ten podle společnosti KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek, bezplatně poskytne výpis věřitelů, kteří v minulosti soudně vymáhali své dluhy. Pak je ale potřeba věřitele kontaktovat pro zjištění aktuální výše dluhu.

V insolvenčním rejstříku bude bohužel dlužník veden ještě 5 let po úspěšném oddlužení, o předčasný výmaz nelze žádat (výmaz bude proveden automaticky po pěti letech od skončení oddlužení). Většina bank i nebankovních institucí získávají informace právě i z insolvenčního rejstříku a registru dlužníků SOLUS.Z dlužné částky byste měli věřitelům splatit alespoň 30 % do 5 let. Když se Vám to podaří, zbytek dluhu Vám soud odpustí.

Kde zjistit dlužníka : V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:

  1. Centrální evidence exekucí (CEE)
  2. Bankovní registr klientských informací (BRKI)
  3. Nebankovní registr klientských informací (NRKI)
  4. Sdružení SOLUS.
  5. Finanční úřad.