Antwort Jak zjistím majitele webu? Weitere Antworten – Jak zjistit majitele webové stránky
CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.Registrant – osoba, která je odpovědná za vykazování a správu uživatelů vykazujících za konkrétní subjekt. Registrant nemusí být odpovědný zástupce, který je uvedený na licenci, ale osoba, např. vedoucí oddělení, která doposud zajištovala zasílání výkazů na ERÚ.
Kdo je registrátorem domény : Registrátor je společnost, která umožňuje klientům (osobám nebo firmám) registrovat domény. Registrátor může mít partnery (resellery), kteří pro své zákazníky registrují domény vlastním jménem.
Jaké údaje můžete službou WHOIS zjistit
Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:
- kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
- sponzorující registrátor,
- datum vytvoření a vypršení platnosti,
- názvové servery a stavy domén.
Jak zjistit vznik stránky : Historie.
- Na počítači spusťte Chrome.
- Do adresního řádku zadejte @history .
- Stiskněte tabulátor nebo mezerník. Můžete také kliknout na Historie vyhledávání v návrzích.
- Zadejte klíčová slova pro stránku, kterou jste dříve navštívili.
- Vyberte stránku ze seznamu.
Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.
Stiskněte na klávesnici win+R a do zobrazeného textového pole zadejte cmd. Zobrazí se Vám černá příkazová řádka, kam napište ping mezera doména. Tedy například: ping eshopsystem.cz a stiskněte enter. Následně se Vám zobrazí IP adresa dané domény (serveru).
Jaké údaje můžete službou Whois zjistit
Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:
- kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
- sponzorující registrátor,
- datum vytvoření a vypršení platnosti,
- názvové servery a stavy domén.
Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.Všichni internetoví prodejci si u něj pronajímají domény za stejnou cenu: 145 Kč bez DPH na rok. Pak je s různě velkou přirážkou přeprodávají koncovým uživatelům. Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH).
Jak zaregistrovat doménu v 5 krocích
- vyberete si název domény.
- zvolíte si registrátora (ideálně toho, u koho máte nebo budete mít webhosting – viz dále)
- ověříte dostupnost domény přes centrální registr domén (WHOIS)
- zadáte všechny potřebné údaje (to je vlastní registrace domény)
- pronajmete si ji na 1, 2, 3, 5, 10 let.
Co je to WHOIS : WHOIS (z angličtiny, who is – kdo je) je v informatice označení pro databázi, která slouží k evidenci údajů o majitelích internetových domén a IP adres.
Co je to DNS server : DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.
Jak zjistit návštěvnost webových stránek
Návštěvnost webu zjistíte nejsnadněji pomocí Google Analytics. Google Analytics je populární a bezplatný nástroj od Google, který umožňuje sledování návštěvnosti a analýzu dat webu. Nabízí uživatelům podrobné informace o chování návštěvníků, zdrojích návštěvnosti, konverzích a dalších metrikách.
Jak zjistit, co se na webu změnilo
- Na počítači otevřete nové Weby Google.
- Vpravo nahoře klikněte na Více. Historie verzí.
- Pokud chcete najít všechny úpravy za jeden den, přejděte na postranní panel a klikněte na Rozbalit podrobné verze .
Z IP adresy směrovače zjistí, kdo je poskytovatelem vašeho připojení k internetu a také se dozví, kde se asi přibližně nacházíte. Dále budou schopni identifikovat čtvrť či městskou část, ve které bydlíte, ale již nikoliv váš dům.
Jak zjistím IP adresu stranky : Zjištění IP adresy domény na Windows
Stiskněte na klávesnici win+R a do zobrazeného textového pole zadejte cmd. Zobrazí se Vám černá příkazová řádka, kam napište ping mezera doména. Tedy například: ping eshopsystem.cz a stiskněte enter. Následně se Vám zobrazí IP adresa dané domény (serveru).