Antwort Jak zlikvidovat Potravinove moly? Weitere Antworten – Jak se rychle zbavit potravinových molů

Jak zlikvidovat Potravinove moly?
Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.Koupit si můžete i Voňka levandule osvěžovač vzduchu (koupit v e-shopu), který jemně provoní malé prostory, jako jsou například právě skříň, šatna nebo spižírna. Skvěle působí také tea tree olej, jenž můžete použít třeba v podobě spreje a vystříkat jím místa, kde se moli vyskytli.Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.

Jak zlikvidovat larvy molů : Oděvy a další textilie, které je možné vyprat na 60 °C, vyperte – zlikvidujete tak larvy i vajíčka. Prádlo, které nesnese vysoké teploty (například vlna či hedvábí), nechte vyčistit chemicky suchou cestou v čistírně – upozorněte však obsluhu na výskyt molů!

Co nesnáší moly

Šatní moli mají rádi zatuchlá, zaprášená tmavá místa.

Nesnášejí světlo a svěží vůni. Požírají přírodní oděvní materiály nebo umělé materiály s příměsí vlny, jako jsou koberce. Nejdražší materiály jsou jejich nejoblíbenější: vlna, bavlna, kašmír, kožešina, kůže, peří. Požírají vše, co obsahuje keratin.

Co zabira proti molům : Přípravky na hubení molů

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.

Larvy šatního mola (více o molu šatním čtěte zde) se nejčastěji pouštějí do přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna, kožešina nebo peří, a přitahuje je také pot a zbytky kůže. Daří se jim ve vlhku, ve tmě a při pokojové teplotě, zato klid k rozmnožování jim naruší především pravidelný úklid.

Jak dlouho žije potravinový MOL

Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.Účinná je i obyčejná citronová šťáva. Preventivní opatření: začněte používat skleněné nebo plastové dózy na potraviny. Mouku, luštěniny a všechny podobné potraviny skladujte v dózách, abyste zabránili molům ve vstupu. Také můžete do svých skříněk umístit stroužek česneku, mátu, estragon nebo skořici.Nejúčinnější jsou aromatické přírodní deodoranty a odpuzovače. Moli naprosto nesnáší levanduli. Do skříní mezi prádlo dejte pár kytiček čerstvé či sušené levandule a její vůně nejen odradí moly, ale ještě budete mít nádherně provoněné prádlo a oděvy. Často je však nahrazujte čerstvými, aby nebyly vyčichlé.

K tomu je dobré vědět, že molům vysloveně vadí některé pachy – neusadí se v blízkosti bobkového listu nebo chmele, vadí jim černý pepř, ale také levandule.

Co odpudí moly : Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.